اشتباه طراحی صفحه تماس با ما

اشتباه طراحی صفحه تماس با ما

farinush ch

یکی از مهم ترین صفحاتی که باید حتما از آن در سایت های خود استفاده کنید، صفحه تماس با ما است. طراحی درست و اصولی این قسمت بسیار مهم است، در این مقاله قصد داریم که بیشتر در رابطه با این قسمت صحبت کنیم و برخی از نکات مهم و رایج ترین اشتباهاتی که ممکن است در رابطه با این صفحه انجام دهید را بررسی کنیم.
در زمان بررسی نرخ تبدیل یا همان  conversion rate یکی از صفحاتی که به آن توجه می شود، صفحه اول وب سایت است که صفحه تماس با ما  در این بخش باید قرار بگیرد ، زیرا که این صفحه پربیننده ترین می باشد، به همین دلیل بهتر است که صفحه تماس با ما  در این بخش قرار بگیرد.

اگر که اطلاعاتی در رابطه با این بخش ندارید در ادامه این مقاله با ما همراه شوید تا با ذکر برخی از اشتباهات رایج بتوانید که ایراد خود را  یافته و آن را اصلاح کنید

اشتباهات طراحی صفحه تماس با ما

۱ ) نداشتن صفحه تماس با ما : اولین اشتباهات طراحی صفحه تماس با ما که ممکن است در طراحی سایت های مختلف صورت بگیرد، این است که به طور کلی سایت صفحه تماس ندارد. این یک اشکال بزرگ برای سایت ها به حساب می آید، زیرا در مواقعی که کاربرد قصد دارد با شما ارتباط برقرار کند، در صورتی که راهی وجود نداشته باشد حتی ممکن است که دیگر به سایت شما سرهم نزند، پس این موضوع را جدی بگیرید و سعی کنید حتما صفحه تماس با ما را در سایت خود داشته باشید. افرادی که در سایت خود صفحه تماس با ما را قرار نمیدهند ممکن است که این تصور را داشته باشند که فقط وجود آیکون های صفحات مجازی کافی است، اما این تصور اشتباه است و شاید که فردی که قصد ارتباط با شما را دارد از دیگر صفحات مجازی استفاده نکند .

۲ ) دسترسی سخت به صفحه تماس با ما : دومین اشتباهات طراحی صفحه تماس با ما که افراد انجام می دهند این است که صفحه تماس با ما را در جایی قرار می دهند که یا در دید نیست و یا اینکه کاربر باید وقت زیادی را صرف کند تا به این بخش برسد، به طور کلی محل قرار گیری صفحه تماس با ما باید مشخص و به راحتی قابل دسترسی باشد و کاربر نباید که برای پیدا کردن شماره تماس شما یا آدرس وقت زیادی را صرف کند.
پیشنهاد ما این است که لینک صفحه تماس با ما در بخش منوی سایت قرار بگیرد، این بخش مناسب ترین مکان برای این صفحه به شمار می آيد .

۳ ) فرم تماس  نامناسب: اینکه ظاهر صفحه تماس چگونه باشد نیز اهمیت دارد. بسیاری از سایت ها از فیلدهای غیرضروری در طراحی فرم تماس استفاده می کنند که این اشتباه است و باعث شلوغی صفحه  و  همچنین سردرگمی کاربر می شود.
به طور اصولی این بخش باید که ساده به نظر بیایید، اما دارای طراحی درست و کاربرپسند باشد ، استفاده از فیلد های غیر ضروری و عدم وجود فیلدهای ضروری از مهم ترین اشتباهاتی است که افراد انجام می دهند .

۴ ) کاربرد فرم ها به تنهایی : به طور کلی فرم تماس به تنهایی کارایی لازم را ندارد، وجود فرم تماس در سایت ضروری و مفید است اما اینکه تنها راه ارتباط مشتری با شما همین فرم داخل سایت باشد ممکن است که کاربر از آن استفاده نکند، به همین دلیل باید که حتما در کنار فرم تماس از دیگر راه های ارتباطی همانند صفحات اجتماعی ،  آدرس شرکت یا آدرس های الکترونیکی و … استفاده کنید و کاربر را محدود نکنید .

۵ )‌ استفاده از روش های آنتی اسپم : دریافت پیام های اسپم و فرم های بی هدف می توانند که شما را اذیت کند و برای شما مشکل ایجاد کند، همچنین استفاده از کپچا در طراحی فرم تماس سایت نیز می تواند که باعث طراحی فرم تماس سایت یا اذیت شدن مشتری شما در حین تکمیل فرم ها  شود، برای حل کردن این مشکل باید که در صفحه تماس با ما، از چند فیلد اجباری استفاده کنید تا مشکل اسپمرها حل شود .

۶ ) اطمینان کاربر از ارسال پیام : در برخی مواقع ممکن است که فرمی توسط کاربر پر شده و ارسال شود اما به آن پاسخ داده نشود، در این صورت ممکن است که کاربر و مشتری شما دچار نا امیدی شود، زیرا که پاسخی از سوی شما دریافت نکرده است، زیرا وقتی را برای پر کردن فرم تماس گذاشته اند اما از سوی شما پاسخی دریافت نکرده اند، برای جلوگیری از این مورد می توانید که فرم ها را به ایمیلی که از آن استفاده می کنید وصل کنید تا آن را مرتب چک کنید و پاسخ مشتری های خود را بدهید تا این موضوع باعث نارضایتی مشتری شما نشود .

نکته دیگر در رابطه با این موضوع این است که در برخی مواقع ممکن است که عناصر سایت کار نکنند و یا دچار اختلال شود، فرم تماس با ما نیز شاید به دلیل مشکلات ایجاد شده خراب شود و کار نکند، شاید با خود بگویید که این مشکلات رایج است و کنترل آن از دست شما خارج است اما کاربرانی که از سایت شما دیدن می کنند این مشکل را از چشم شما می بینند، پس برای راضی نگهداشتن بازدید کنندگان خود در بازه های زمانی مرتب مثلا هر ماه یک بار سایت خود را به طور کامل بررسی کنید و مشکلات فنی آن را برطرف سازید .

این شش مورد از رایج ترین اشتباهات طراحی صفحه تماس با ما بود که ممکن است در زمان طراحی صفحه تماس صورت بگیرد و به عنوان نکته اخر، همواره در تلاش باشید که صفحه تماس خود را ارتقا دهید و با رفع تمامی مشکلاتی که ذکر کردیم بخش ارتباط مشتری با خود را به خوبی طراحی کنید، به ظاهر آن اهمیت دهید و حتما از فردی با تجربه در راستای طراحی صفحات وب و سئو کمک بگیرید و همچنین برای سفارش تولید محتوا با ما در ارتباط باشید .

مقالات مرتبط

دیدگاه

1 نظر تاکنون ارسال شده است
×

گفت و گو با پشتیبانی

×