بررسی سایت رقبا

بررسی سایت رقبا

farinush ch

بررسی و تحلیل وب سایت های رقبا یکی از مهم ترین اقداماتی است که شما باید انجام دهید، زیرا این کار برای سئو سایت شما بسیار اهمیت دارد و با این کار شما از آنچه رقبای خود انجام داده اند با خبر می شوید، در واقع با بررسی سایت رقبا شما یک پیش زمینه ای پیدا می کنید که روی سئو سایت بسیار تاثیر گذار است .

مهم ترین مواردی که شما باید که حتما در بررسی سایت رقبا در نظر داشته باشید و به آنها توجه بیشتری کنید عبارت است از :

۱ ) از نظر ظاهری یک پله بالاتر حرکت کنید : اولین مورد ظاهر وب سایت می باشد که شما باید به آن توجه ویژه داشته باشید، زیرا که ظاهر یک سایت از مهم ترین ویژگی ها است. در بررسی و تحلیل ظاهر یک سایت به یاد داشته باشید که هر چقدر ظاهر سایت رقیب خوب است شما باید که سعی کنید همواره یک مرحله و یا یک پله بالاتر از آن سایت خود را طراحی کنید .

۲ ) از نظر شروع تولید محتوا بالاتر حرکت کنید : دومین مورد مهم قدرت شروع تولید محتوا است. برای شروع این کار شما ابتدا باید بررسی کنید که اخرین محتوایی که در سایت رقیب قرار داده شده برای چه زمان و چه تاریخی می باشد و محتوای دیگر برای چه زمانی است، به عبارت دیگر تحقیق کنید که رقیب شما در چه بازه های زمانی تولید محتوا را انجام می دهد ، به عنوان مثال هر روز یا یک روز درمیان و …
به این نکته نیز توجه کنید که اصلی ترین عامل در بحث تولید محتوا ، کیفیت محتوای تولید شده است و در بسیاری از مواقع حتی شما با تولید کردن نصف تعداد محتوای رقیب اما با کیفیت بالاتر می توانید که از آنها پیشی بگیرید .

۳ ) از نظر کیفیت محتوا یک پله بالاتر حرکت کنید  : همان طور که اشاره کردیم کیفیت محتوا اصلی ترین عامل تاثیر گذار است، در ادامه این مقاله بیشتر در رابطه با این موضوع صحبت خواهیم کرد .

۴ )‌ از نظر شبکه های اجتماعی یک پله بالاتر حرکت کنید : یکی دیگر از عواملی که می تواند برای سایت شما ورودی زیادی به همراه داشته باشد ، شبکه های اجتماعی هستند. به همین دلیل شما علاوه بر وب سایت باید که شبکه های اجتماعی رقبای خود را نیز بررسی کنید و سعی کنید حتما یک پله از آنها بالاتر حرکت کنید .

۵ ) از نظر لینک سازی های داخلی و خارجی یک پله بالاتر حرکت کنید: اخرین عامل مهم مربوط به لینک سازی داخلی و خارجی می باشد. این موضوع نیز دارای اهمیت بسیاری است و باید که به آن توجه ویژه داشته باشید .

در راستای بررسی و تحلیل وب سایت های رقبا شما باید که برخی از موارد تاثیر گذار از سایت رقیب را اندازه بگیرید یا درصد استفاده از آن را بیابید، این کار آسانی نیست ولی بسیار اهمیت دارد ، شما با  استفاده از برخی وب سایت های معتبر می توانید که مواردی همچون :

  • برسی کلی پر ترافیک ترین کلمات کلیدی که رقیب شما استفاده کرده است می تواند به شما کمک زیادی کند که دید کلی در رابطه با آن موضوع داشته باشید .
  • مورد بعدی این است که چگالی کلی وبسایت رقیب را بررسی کنید که می تواند کمک زیادی به شما کند .
  • مورد بعدی بررسی اصالت سایت رقیب می باشد، به طور کلی در زمینه سئو موضوعی به نام اصالت سایت مطرح است ، منظور از اصالت وب سایت عمر مفیدی است که سایت مورد نظر فعالیت کرده است .

در ادامه دو مورد از معتبر ترین و پرکاربرد ترین وب سایت هایی که به شما در این زمینه می تواند کمک زیادی کند را معرفی خواهیم کرد :

۱ ) webconfs  :  از دقیق ترین و برترین ها در راستای گرفتن آمار سایت ها می باشد. در قسمت seo tools این سایت شما می توانید که مواردی مثل پر ترافیک ترین کلمات کلیدی ، چگالی کلی وبسایت و … را به دست بیاورید.

۲ ) moz  : دومین سایت که می تواند به شما کمک کند ، وب سایت moz  است. این سایت از کاربردی ترین سایت ها است که قادر است امار های خوبی را از سایت رقیب به شما ارائه دهد ، همچنین قادر است اعتبار سایت را نیز برای شما بررسی کند و در نقشه راه سئویی که قرار است اجرا کنید به شما خیلی کمک می کند.
در این سایت از طریق بخش pre moz  می توانید که میزان قدرت دامنه سایت رقیب را مشاهده کنید ، هر چقدر مقدار این عدد بالاتر باشد یعنی که قدرت دامنه سایت مورد نظر نیز بیشتر است . همچنین شما می توانید که از میزان لینکی که از سایت های دیگر به سایت رقیب داده شده است نیز مطلع شوید . 
moz از پرکاربرد ترین ابزار ها در بین سئوکار ها است، به همین دلیل خوب است که حتما در این سایت ثیت نام کنید و از آن استفاده کنید و آمار های مهم و پر اهیمت را از آن دریافت کنید .

در رابطه با تمامی این موضوعات باید بگوییم که این موارد فقط برای شما یک نقشه راه برای شروع می باشد، به عبارتی در ابتدای کار به شما کمک خواهد که یک دید کلی داشته باشید و بتوانید که تولید محتوایی موفق تر برای سایت خود داشته باشید. موضوع دیگر که باید به آن اشاره کنیم این است که چگونه رقیب های خود را شناسایی کنید ، شما برای این کار کافی است عنوان اصلی حوزه فعالیت خود را در موتور های جستجو گر سرچ کنید، تمامی سایت هایی که دارای رتبه هستند رقیب های شما هستند که باید آنها را مورد برسی قرار دهید .

مقالات مرتبط

دیدگاه

0 نظر تاکنون ارسال شده است
×

گفت و گو با پشتیبانی

×