تعرفه ی تولید محتوا ۱۴۰۲ | هر محتوای آنلاین چقدر هزینه دارد؟

تعرفه ی تولید محتوا ۱۴۰۲ | هر محتوای آنلاین چقدر هزینه دارد؟

farinush ch

یکی از مهم ترین موضوعاتی که نویسندگان باید به خوبی در رابطه با آن تحقیق کنند، تعرفه تولید محتوا است، منظور از تعرفه تولید محتوا قیمتی است که برای هر نمونه در نظر گرفته می شود.

قبل از اینکه بخواهید وارد شغل نویسندگی شوید باید به خوبی در رابطه با این موضوع تحقیق کنید تا بتوانید میزان درآمد خود را مدیریت کنید.

معمولا بیشتر شرکت های تولید محتوا برای خود تعرفه ای ثابت را نظر می گیرند اما با توجه به کیفیتی که نویسنده محتوا را تولید کرده است شاید که به قیمت آن افزوده شود و یا حتی کاهش پیدا کند.

در این بخش قصد داریم که در رابطه با تعرفه ی تولید محتوا صحبت کنیم و از جهات مختلف این موضوع را بررسی کنیم.

بسیاری از افراد که قصد ورود به شغل نویسندگی را دارند، نگران این هستند که نتوانند درآمد خوبی از این شغل به دست بیاورند، این نگرانی طبیعی است و برای هر موقیعت شغلی وجود دارد، مهم این است که شما به آن غلبه کنید و به خوبی در رابطه با شغلی که میخواهید در آن کار کنید تحقیق  کنید و بعد از آن به خوبی مهارت کسب کنید.

این را بدانید در هر شغلی از جمله نویسندگی اگر که مهارت و حوصله لازم را نداشته باشید به احتمال زیاد موفق نیز نخواهید بود پس در هر لحظه آموزش ببینید و با علاقه کار کنید.

 

تعرفه ی تولید محتوا ۱۴۰۲

تعرفه ی تولید محتوا چگونه حساب میشود؟‌

میزان درآمد از تولید محتوا بسته به عوامل مختلفی تغییر می کند، به طور کلی معمولا هر شرکت تولید محتوا نرخی ثابت را برای هر محتوا در نظر میگیرد و سپس با توجه به کیفیت و میزان سختی هر عنوان به مقدار ثابت می افزاید!

علاوه بر این یک نرخ تقریبا ثابتی نیز بین تمامی نویسندگان وجود دارد که بیشتر آنها به همان اندازه پول دریافت میکنند.

در زمان شروع نویسندگی یکی از چالش هایی که افراد با آن روبه رو هستند این است که چگونه باید قیمت هر محتوا را حساب کنند !

در این بخش قصد داریم که به بررسی این موضوع بپردازیم .

فاکتور های مختلفی وجود دارد که میتوان آنها را مبنای تعیین تعرفه هر محتوا دانست که در ادامه برخی از مهم ترین آنها را به شما معرفی میکنیم:‌

۱ ) تعداد کلمه برای تولید محتوا : در حال حاضر برای محتوا های متنی تعداد کلمه شایع ترین معیاری است که با استفاده از آن قیمت هر محتوا محاسبه می شود، به عبارت دیگر برای هر کلمه  قیمتی را تعیین میکنند و سپس آن را در تعداد کلمه هر محتوا ضرب میکنند و در این صورت تعرفه محاسبه میشود.

البته این روش روش خوبی نیست زیرا که در آن کیفیت و میزان سختی عنوان ها که دو فاکتور مهم هستند لحاظ نشده است اما با این حال ساده ترین روش برای محاسبه تعرفه هر محتوا است که بیشتر نویسندگان در شروع کار خود ترجیح میدهند با این معیار سفارش تولید محتوا دریافت کنند تا دست آنها راه بیوفتد.

۲ ) نوع محتوا :  از فاکتور های مهم دیگر نوع محتوا است، با اتوجه به نوع محتوا تعرفه ها محاسبه میشود به عنوان مثال برای شرکت تولید محتوا که میخواهد سفارش خود را ثبت کند، ذکر میکند که برای هر محتوای معمولی با تعداد کلمه مشخص  n  تومان و برای هر محتوای تخصصی که دارای عنوان تخصصی می باشد و مخصوص یک وب سایت نوشته میشود ، x تومان میتواند که هزینه کند . بدیهی است که قیمت محتوا های تخصصی بیشتر است.

حال این نویسنده است که باید تصمیم بگیرد قیمت های پیشنهاد شده منطقی است یا خیر !

۳ ) زمان تحویل : برخی از شرکت ها نیز هستند که معیار زمان را برای قیمت دادن به محتوا ها انتخاب میکنند مثلا به نویسنده پیشنهاد می کنند که اگر در بازه مشخص و سر وقت محتوا را تحویل دهی فلان مقدار به قیمت محتوا افزوده میشود، به اصطلاح به این نوع پروژه ها ، پروژه فورس گفته میشود.

۴ ) کیفیت محتوا : برای برخی از کارفرما ها نه تعداد کلمه و نه زمان تحویل مهم است و آنچه که اهیمت دارد کیفیت محتوای نوشته شده است، به همین دلیل این نوع افراد با توجه به کیفیت کار نویسنده، به محتوای آنها قیمت می دهند.

پیشنهاد می شود که از بین این چهار معیار بیان شده اگر نویسنده تازه کار هستید تعداد کلمه را انتخاب کنید و در غیر این صورت تلفیقی از همه فاکتور ها را یعنی با کارفرمایی کار کنید که هم به کیفیت ، هم به تعداد کلمه و همچنین به نوع محتوا اهمیت دهد و با توجه به تمامی فاکتور ها قیمت را تعیین کند.

بدیهی است که در صورتی تخصص کافی را داشته باشید به نفع شما خواهد شد و قیمت محتوا افزایش پیدا خواهد کرد و در آمد شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

تعرفه ی تولید محتوا ۱۴۰۲

چه مواردی بر روی قیمت تولید محتوا تاثیر دارد؟

افرادی که به دنبال کسب درآمد از محتوانویسی انلاین هستند باید که به خوبی با عواملی که بر روی قیمت محتوا تاثیر گذار است آشنا باشند تا بتوانند که میزان درآمد خود را مدیریت کنند، ما در اینجا هستیم تا به شما مهم ترین این عوامل را معرفی کنیم :

۱ ) هر چقدر وقت بیشتر بگذارید پول بیشتر نیز در می آورید : توقع نداشته باشید که با یک ساعت کار کردن در روز بتوانید در آمد آنچنانی از نویسندگی داشته باشید، شما باید بتوانید که ساعاتی در روز را به صورت ثابت روی نویسندگی تمرکز کنید، مقدار زمانی که در روز برای نویسندکی باید کنار بگذارید به نسبت تخصص شما و همچنین میزان درآمدی که میخواهید کسب کنید تعیین میشود.

یعنی شما باید ابتدا بازه ای را مشخص کنید مثلا یک ماه را سپس بگویید که در یک ماه چقدر میخواهید درآمد کسب کنید ، با توجه به مقدار مشخص کنید در روز چقدر باید محتوا تولید کنید و در اخر نیز به صورت خودکار  میزان زمانی که در روز باید کار خود به دست می آید.

۲ ) متخصص باشید پول بیشتری کسب می کنید : نه تنها در نویسندگی در هر شغل دیگری در صورتی که شما تخصص لازم را داشت پول بیشتری نیز در می آورید !‌ حال اگر به خوبی تخصص لازم را کسب کرده باشید ومسلط به نوشتن انواع مختلف از محتوا های متنی باشد ، در امد شما نیز افزایش پیدا می کند.

۳ ) کیفیت محتوا : اگر  که شما حتی تخصص کافی را نیز داشته باشید اما نوشتن را سر سری بگیرید و بخواهید بدون هیچ توجه فقط تعداد کلمات تعیین شده را پر کنید از همین الان باید بگوییم که موفق نخواهید شد !

زیرا کارفرما از روی محتوای شما میزان تجربه و تخصص  شما را ارزیابی می کند و در صورتی که محتوا های بی کیفیت را تولید کنید به همان اندازه نویسنده تازه کار به شما پول میدهد ، پس با علاقه بنویسید و سعی کنید تمام آنچه که آموختید را روی محتوا پیاده کنید.

 

کم کردن هزینه های محتوا

چطوری هزینه های تولید محتوا را کم کنم؟

به طور کلی نویسندگی از شغل هایی است که نیاز به سرمایه اولیه زیادی ندارد، اما با این حال نیاز است که شما در ابتدا کمی آموزش های لازم را ببنید و همین عوامل هزینه ایجاد میکند، اگر میخواهید که کمی از هزینه های خود بکاهید به نکات زیر توجه کنید:

  • اول از همه بدانید در ابتدا نیاز به سیستم های هوشمند مدل بالا نیست، شما با یک لپتاپ ساده و یا حتی بعضا با گوشی موبایل یا تبلت خود نیز میتوانید کسب در آمد خود را آغاز کنید.

 

  • در ابتدا بهتر است که از آموزش های رایگان و همچنین وبلاگ های رایگانی که در سایت های مختلف موجود است استفاده کنید و بررسی کنید اصلا دوست دارید وارد این شغل شوید یا خیر ! و بعد از آن اقدام به خرید آموزش های پولی کنید.

 

  • استفاده از پلتفرم های رایگان نیز در شروع کار هزینه های شما را کاهش میدهد، امروزه وب سایت های مختلفی همانند آی سئو موجود هستند که بدون دریافت هزینه ای برای ثبت نام به شما محتوا می دهند.

 

  • از هر فرصتی استفاده کنید و در این تصور نباشید که حتما باید برای متخصص شدن هزینه کنید، امروزه در شبکه های محازی هزاران متخصص به صورت رایگان نکات مهم را که در ابتدا کار نیاز است یک نویسنده بدانید را به صورت رایگان در یپح های خود منتشر می کنند که شما میتوانید از آنها استفاده کنید.

با در نظر گرفتن این نکات میتوانید که هزینه های خود را به نسبتی کم کنید.

 

روزانه چند محتوا منتشر کنم؟

روازنه چند محتوا نیاز است که منتشر کنم؟

اینکه بخواهید در روز چقدر محتوا تولید کنید بستگی به شرایط کاری شما دارد به طور کلی برای نویسندگی دو نوع موقعیت شغلی موجود است که عبارت هستند از :

  1. کار به صورت ثابت برای یک شرکت
  2. کار به صورت فریلنسری و پروژه با شرکت های مختلف

گروهی که گزینه اول را انتخاب میکنند دیگر نمیتوانند تعیین کنند که در روز چقدر باید محتوا تولید کنند بسته به نوع قرار دادی که با شرکت دارند باید که هر مقدار که از آنها خواسته شود محتوا بنویسند.

اما گروه دوم میتوانند که خودشان تعیین کنند که چقدر در روز محتوا بنویسند.

هرنویسنده  فریلنسر با توجه به میزان درآمد از تولید محتوا که برای خود تعیین کرده است باید برنامه ریزی کند و در روز هر چقدر که نیاز است محتوا تولید کند !

نوشتن تقویم محتوایی  یکی از کار های مفیدی است که در این راستا میتوان انجام داد است، تقویم محتوایی همانند نقشه ای است که میتواند به شما کمک زیادی برای مدیریت تولید محتوا کند.

این تقویم هم برای نویسنده و هم برای شرکت های تولید محتوا بسیار مفید است زیرا نقشه راه را به آنها نشان میدهد و کمک زیادی به آنها برای سئو و تولید محتوای سایت میکند.

 

سفارش تولید محتوا

مزیت های سفارش تولید محتوا به شرکت های معتبر

امروزه شرکت های تولید محتوای فعال زیادی هستند که نویسندگان میتوانند که با آنها همکاری کنند و در آمد کسب کنند ، از مهم ترین مزیت هایی که کار کردن با شرکت معتبر میتواند به همراه داشته باشید میتوان به مواردی همچون :

۱ ) آرامش خیال : در صورتی که خیال شما از بابت شرکت راحت باشد دیگر ذهنتان درگیر این نیست که زحمات شما به باد برود ومثلا سر شماه کلاه گذاشته شود و از این رو با آرامش و تمرکز بهتری میتوانید محتوا را تولید کنید.

۲ ) تسویه حساب به موقع : کار کردن با شرکت های معتبر این حسن را دارد که به موقع حقوق خود را دریافت میکنید.

۳ ) امکان پیشرفت : وقتی در یک شرکت خوب و درجه بالا کار میکنید امکان پیشرفت شما بالا میرود به گونه ای که شما در فضایی قرار میگیرد که میتوانید بیشتر بیاموزید و تجربه کسب کنید.

 

مقالات مرتبط

دیدگاه

0 نظر تاکنون ارسال شده است
×

گفت و گو با پشتیبانی

×