تولید محتوا برای سئو

تولید محتوا برای سئو

farinush ch

 سئو یکی از اقدامات بسیار مهمی می باشد که برای پیشرفت سایت باید حتما انجام بگیرد.
تولید محتوا با کیفیت و سئو شده از اصلی ترین اصول سئو سایت است و طبق معیار هایی که گوگل به عنوان بزرگترین موتور جستجوگر ارائه داده است.
محتوای با کیفیت یکی از سه عامل مهم در رتبه بندی سایت ها است، پس باید که آن را جدی بگیرید و سعی کنید که با تولید کردن محتواهای با کیفیت سایت خود را ارتقا دهید .

تولید محتوا برای سئو چیست ؟

در ابتدا بهتر است که پاسخ این سوال بنیادی که تولید محتوا چیست را بدهیم.
هنگامی که کاربری درگوگل جستجویی انجام می دهد گوگل سعی بر این دارد که سایت هایی معتبر که دارای محتوایی با کیفیت است که نیاز کاربر را برآورده کند را نمایش دهد.
به همین دلیل است که بحث تولید محتوای با کیفیت به همراه رعایت اصول سئو تاثیر زیادی روی رتبه سایت شما در گوگل می گذارد ، پس به عبارت دیگر می توان کفت که اصلی ترین دلیل که گوگل به محتواهای سایت شما توجه کرده و از عوامل مهم در رتبه دهی می داند این است که نیاز کاربر خود را برطرف سازد .

اما منظور از محتوای با کیفیت چیست، محتوا دارای انواع مختلف می باشد به عنوان مثال محتوا های متنی ، عکس و ویدیو ، فایل های صوتی و … همه این موارد دارای اصولی هستند، ما در این بخش می خواهیم در رابطه با محتواهای متنی به صورت تخصصی بحث کنیم.
به طور کلی محتوایی که دارای خوانایی و جذابیت برای کاربر باشد و همچنین به صورت یونیک باشد یعنی در آن کپی کاری صورت نگرفته باشد و همچنین اصول مربوط به سئو روی آن پیاده سازی شده باشد از نظر گوگل و مخاطبین  محتوای با کیفیت به شمار می آید.
اما شاید بسیاری از شما اصولی که باید روی محتوای سئو شده راعایت کنید را ندانید ، در ادامه به برخی از مهم ترین عنصرهای ضروری که باید روی محتواها پیاده سازی شود را بیان خواهیم کرد :

 • کلیدواژه هدفمند : کلیدواژه یا همان کلمه کلیدی به عنوان نقطه آغاز هر محتوایی شناخته می شود که باید حتما به درستی انتخاب شود. برای این کار شما باید که با انجام تحقیق در رابطه با موضوع محتواهای خود کلید واژه هدفمند خود را بیابید و توجه داشته باشید در صورتی که شما از کلید واژه های قوی و هد مند استفاده نکنید از سایت های رقیب عقب می مانید و برای رقابت با آنها باید که تلاش زیادی کنید . 
  پس این موضوع را در محتواهای خود جدی بگیرید .
 • URLهای دوست دار موتور جستجو :
  URL خوب است اما تاکید بر این است که حتما در حد 3 تا 5 کلمه باشد و URLهای بزرگتر از این مقدار براساس الگوریتم های ارائه شده از سوی گوگل دارای اعتبار چندانی نمی باشند .
 • بهینه‌سازی برچسب عنوان :
  برچسب عنوان یا Title Tag یکی از اصلی ترین عناصر سئو است که باید در محتواهای خود به آن توجه داشته باشید. در زمان انتخاب عنوان مناسب برای محتوا باید که حتما از کلیدواژه اصلی محتوا یا کلیدواژه هدف کمک بگیرید.
  همچنین توجه کنید که عنوان نباید بیش از 60 کاراکتر داشته باشد .
 • بهینه‌سازی عنوان ها :
  Heading ها دارای 6 مرحله می باشند که از 1 تا 6 به ترتیب اهمیت مورد استفاده قرار می گیرند ، Heading 1 دارای اهمیت بیشتری در محتواهای شما است که باید فقط یک بار مورد استفاده قرار گیرد .
 • استفاده از تصاویر و ویدئو :
  یکی از مهم ترین هدف هایی که شما برای تولید محتوا دارید این است که بازدید سایت شما افزایش یابد و زمانی ترافیک سایت شما بالا می رود که محتواهای جذاب و با کیفیت به مخاطب ارائه دهید ، پس به ظاهر و خوانایی محتوا توجه کنید و همچنین سعی کنید که حتما از تصاویر و ویدئو های مرتبط با عنوان نیز استفاده کنید تا جذابیت آن بیشتر شود .
 • لینک‌های خارجی :
  لینک‌ دهی خارجی نیز از دیگر عناصر مهم است ، شما زمانی که محتوایی را در سایت خود قرار می دهید می توانید که مطالب مرتبط را به سایت های خارجی ارجاع دهید. این کار باعث می شود که گوگل راحت تر ارتباط شما را با مطالبی که به آنها لینک شدید را بفهمد و همچنین برای مخاطب نیز مفید واقع است، اما حتما دقت کنید که به سایتی معتبر منابع را لینک کنید .
 • لینک‌های داخلی :
  برقراری ارتباط با لینک‌گذاری داخلی میان صفحه های مختلف خود وب سایت از ضروری ترین مواردی است که باید حتما آن را انجام دهید. قانونی خاصی برای لینک‌گذاری داخلی وجود ندارد اما بیش از حد نیز از آن استفاده نکنید و در محتوا فقط واژه های مرتبط را لینک کنید .
 • محتوای منحصر به ‌فرد :
  به عنوان آخرین نکته ، شاید بتوان گفت که مهم ترین نکته را بیان خواهیم کرد ، اصلا کپی نکنید.
  کپی کردن مطالب از سایت های دیگر و بارگذاری آن روی سایت خود نه تنها فایده ای ندارد بلکه در برخی مواقع ممکن است که جریمه نیز برای شما به همراه داشته باشد، پس حتما سعی کنید که با داشتن برنامه ای با نظم محتواهای یونیک و منحصر به ‌فرد به همراه اصول پیاده سازی سئو تولید کنید.
  سعی کنید محتوا خوانایی لازم را داشته باشد به طوری که بازدید کنندگان سایت شما را به عنوان مرجع خود انتخاب کنند و وقت خود را برای مطالعه محتوای شما بگذارند .
  و یا اینکه میتوانید به پشتیبان های آی سئو پیام بدید و سفارش تولید محتوا خود را انجام دهید تا محتواهایی با رعایت تمامی این موارد داشته باشید.

به طور کلی شما باید که با داشتن برنامه ریزی بتوانید که محتواهای با کیفیت را تولید کرده و در بازه های زمانی منظم به صورت مداوم آنها را منتشر کنید تا نتیجه آن را مشاهده کنید ، البته باید که به گوگل زمان بدهید، زیرا که اعتماد گوگل به سایت و رتبه دادن به آن کمی زمانبر است و نیاز به تلاش متداوم از سوی شما دارد .

سئو شده

مقالات مرتبط

دیدگاه

0 نظر تاکنون ارسال شده است
×

گفت و گو با پشتیبانی

×