تکنیک های به روز رسانی محتوا که ۹۰٪ افراد نمیدانند!

تکنیک های به روز رسانی محتوا که ۹۰٪ افراد نمیدانند!

farinush ch

تکنیک هایی که توی این مقاله قراره براتون بگم نتیجه ی چند سال تجربه ی خودم هست اما قبلش بهتره یکم با اهمیت به روز رسانی محتوا آشنا شیم!
از اونجایی که تجربه ی چند ساله دارم تو بحث سفارش تولید محتوا و سئو، پس تمام این موارد رو با آزمون و خطا به دست اوردم!
به روز رسانی محتوا در بحث سئو یا بهینه سازی سایت خیلی مهمه و باید حتما بهش دقت کنید.

طبق الگوریتم های گوگل که برای رتبه دادن به سایت ها ارائه داده الگوریتم freshness مربوط به همین موضوع هست و هر سایتی که بروز تر و آپدیت تر باشه، از دید گوگل سایت بهتریه.
البته اگر یکم منطقی بهش فکر کنید میبینید گوگل هم حق داره دیگه 🙂
چون کسب و کار گوگل بسته به رضایت کاربراش هست و اگر کاربرا نباشن عملا گوگل هم نیست.
پس باید بتونه بهترین و جدید ترین موضوعات رو به کاربراش ارائه بده.

اگر که شما هم سایتی دارید و قصد دارید رتبه بالا تر در موتور های جست و جو گر بگیرید این موضوع را باید جدی بگیرد.
در ادامه این مقاله دقیق تر به موضوع روز رسانی محتوا سایت میپردازم و مهم ترین تکنیک هایی که باید بر روی آن پیاده کنید رو میگم.

تکنیک های به روز رسانی محتوا

فرض کنید محتوایی رو روی سایت خودتون قرار دادید و چند سال هم گذشته، ممکنه اطلاعاتی که در اون محتوا بوده دیگه مورد تایید نباشند، پس باید به موضوع  به روز رسانی محتوا توجه داشته باشید.

۱ ) اضافه کردن یک پارگراف:

یکی از روش هایی که با اون می تونید محتوا های خودتون رو به روز رسانی کنید اینه که پارگرافی به اندازه 300 تا 400 کلمه را بهش اضافه کنید و در آن از عبارت اصلی یا LSI  استفاده کنید، نوشتن یک پاراگراف جدید در محتوا باعث زنده شدن دوباره آن می شود.

به روز رسانی محتوا

۲ ) افزودن المان های بصری:

یکی دیگه از تکنیک های به روز رسانی محتوا  استفاده از المان های بصری هست، برخی مواقع ممکنه محتوایی که قبلا منتشر کردیم جایی برای گسترش نداشته باشه و ما نتوانیم که به آن پارگرافی را اضافه کنیم.
در این صورت می تونید از اهرم تصاویر استفاده کنید و برای به روز رسانی محتوا تصویری جدید اضافه کنید.
زیرا که عکس ها نیز از دید گوگل محتوا شناخته می شوند و می توانند که برای شما ورودی بیاورند ، همچنین علاوه بر عکس از انواع ویدیو ، پادکست ، گیف ، فایل های صوتی ، اینفو گرافیک و … نیز استفاده کنید .

به روز رسانی محتوا

۳ ) درج کامنت در محتوا :

کامنت ها نیز خود یک محتوا محسوب میشن، به همین دلیل بهتره که کامنت پست های شما فعال باشه ، در صورتی که افراد بازدید کننده برای شما کامنت نمیگذارند بهتر است که خودتون این کار رو انجام دهید و یا از دوستان و آشناهای خود کمک بگیرد تا برای شما کامنت بگذارن.
زیرا که درج کامنت ها به نوعی باعث آپدیت محتوای شما می شود و روی رتبه شما تاثیر دارد، پس تاثیر کامنت را در بحث به روز رسانی محتوا جدی بگیرید.

به روز رسانی محتوا

۴ ) انتخاب درست برچسب :

هر برچسبی که شما در محتوا ها استفاده می کنید خود یک صفحه  برای شما ایجاد می کند.
اگر برچسب های استفاده شده درست باشن زمانی که محتوایی جدید اضافه می شود، خود به خود به روز رسانی می شود و روی رتبه آوردن شما تاثیر دارد.

نکته مهم دیگه ای که باید به آن توجه کنید این است که نباید تگ یا برچسب های بی رویه نیز ایجاد کنید زیرا که این کار نیز به سایت شما آسیب می زند.
پس با این تصور که در حال  به روز رسانی محتوا هستید تگ ها اشتباه و اضافی را ایجاد نکنید.

این چهار مورد از مهم ترین تکنیک هایی بود که با استفاده از آنها می توانید که محتواهای سایت خود را آپیدیت کنید.

پس اگر شغل شما هم جز کسب و کار های اینترنتی هست باید به این موضوع توجه فوق العاده بالایی داشته باشید !

به روز رسانی محتوا

فواید دیگر بروز رسانی محتوا

اما شاید سوال پیش بیایید که دلیل تاکید زیادی که بر روی به روز رسانی محتوا می شود چیه؟
جدا از این که به روز رسانی محتوا یکی از معیار های گوگل برای رتبه دادن به سایت ها هست و تاثیر زیادی بر روی روند سئو سایت شما دارد، اهمیت ها و فواید دیگری نیز دارا است که مهم ترین آنها عبارت  است از

۱ ) بهبود نرخ کلیک به کمک بروزرسانی محتوا :

یکی از فوایدی که  بروزرسانی محتوا برای شما دارد افزایش نرخ کلیک است به عبارتی دیگر وقتی که محتوای شما بروز تر باشد  بازدید از آن نیز بیشتر است .

۲ ) تازگی مطالب سایت :

اینکه محتوا های شما تازه باشد و طبق اطلاعات جدید  منتشر شده باشد هم از سوی گوگل و هم از سوی کاربران برای سایت شما نمره ای مثبت به شمار می آید و باعث می شود که کاربران بیشتر به سایت شما اطمینان کنند و دوباره نیز از آن بازدید کنند.

۳ ) رفع خطای گرامری و املایی در بروزرسانی محتوا :

زمانی که محتوای خود را منتشر میکنید ممکن است که در آن خطای گرامری و املایی وجود داشته باشد که از چشم شما دور بماند، زمانی که شما مطلاب خود را بروزرسانی کنید و دوباره آن را مشاهده کنید می توانید که این خطای گرامری و املایی را اصلاح کنید.

۴ ) به گوگل نشان دهید که نوشته های شما تازه است :

اشاره کردیم که بروز بودن محتوا از دید گوگل یکی از معیار های مهم است ، به همین دلیل به روز رسانی محتوا بر روی روند سئو و رتبه گرفتن سایت در موتور های جست و جو گر تاثیر زیادی دارد.

۵ ) تازه بودن کل سایت خود را بهبود بخشید :

محتوا هایی که بر روی سایت خود منتشر می کنید مهم ترین المان هایی هستند که سایت شما را بروز نگه می دارند و باعث رشد آن می شوند.

به همین دلیل این محتوا ها نباید که قدیمی و منسوخ شود، شما باید با به روز رسانی در زمان درست علاوه بر تازه سازی و آپدیت محتوا ، کل سایت خود را نیز بهبود بخشید.

پس به طور کلی اگر که می خواهید سایتی همیشه بروز و کاربر پسند داشته باشید به روز رسانی محتوا را جدی بگیرید.

مقالات مرتبط

دیدگاه

1 نظر تاکنون ارسال شده است
×

گفت و گو با پشتیبانی

×