سئو چقدر طول میکشه ؟

سئو چقدر طول میکشه ؟

farinush ch

سئو یکی از اقدامات مهمی است که حتما باید برای رشد وب سایت خود به آن توجه کنید. سئو یک کار تخصصی است و باید که حتما توسط یک سئو کار حرفه ای انجام بگیرد. یکی از موضوعات مهمی که ذهن بسیاری از افراد را به خود درگیر کرده است این می باشد که زمان دقیق سئو سایت چقدر می باشد، در پاسخ باید بگوییم که سئو یک سایت زمان مشخصی ندارد و هیچ کس نمی تواند که ادعا کند در مدتی مشخص می تواند که سایت شما را بالا بیاورد، زیرا که این کار زمانبر است و نمی توان برای آن زمان مشخصی را در نظر گرفت.
در این مقاله قصد دارید که در رابطه با زمان دقیق سئو سایت بحث کنیم و برخی از مهم ترین مواردی که روی مدت زمان سئو سایت اهمیت دارد را بیان کنیم .

زمان کلی سئو

همان طور که اشاره کردیم نمی توان به صورت دقیق برای سئو زمانی را مشخص کرد و فقط با توجه به میزان تجربه ای که از پروژه های مختلف کسب می شود، می توان که زمانی  تقریبی را بیان کرد. به طور کلی سئو یک سایت با توجه به عوامل مختلفی می تواند که از یک ماه تا حتی دو سال طول بکشد  و اصلا بازه زمانی  دقیقی را نمی توان که بیان کرد.
حال شاید از خود بپرسید که چرا سئو زمان مشخصی ندارد، در پاسخ به این سوال باید گفت که کارهای سئو را سئوکار انجام می دهد و بعد از آن به گوگل بستگی دارد که چه زمانی به سایت شما رتبه دهد و آن را در اولویت قرار دهد .  با اینکه نمیتوان که زمان دقیق تمام شدن سئو سایت را مشخص کرد اما می توان که دلایل تاثیرگذار روی آن را بیان کرد که این موارد عبارت است از :

  • رقابت
  • لینک ورودی
  • محتوا

که در ادامه هر یک را توضیح می دهیم و اهمیت هر یک را بیان می کنیم .

۱ )  نقش رقابت در مدت زمان سئو سایت شما :  معمول بیشتر رقابت برای سایت هایی است که محصولی را به فروش می گذارند و سایت هایی که چیزی به فروش نمی گذارند، زیاد درگیر این رقابت نیستند، زیرا بر اساس تقاضایی که مردم نسبت به محصولات دارند، این رقابت بین سایت ها ایجاد می شود، به همین دلیل است که می گوییم رقابت از عوامل تاثیر گذار روی مدت زمان لازم برای سئو سایت می باشد، زیرا که هر چه شما رقابت کنید تا در نتایج بالای گوگل قرار بگیرید و هر گامی که برمی دارید زمان و تلاش زیادی از شما می طلبد .

۲ )  نقش لینک‌ های ورودی در سئو سایت : عامل دوم لینک های ورودی یک سایت هستند که باید به آن حتما توجه کنید. تاثیر وجود لینک های ورودی روی سایت بسیار زیاد است، اما این تاثیر به عواملی همچون حجم لینک‌های وب سایت شما به طوری که هر بیشتر باشد به سرعت سئو شدن سایت شما کمک می کند و آن را افزایش می دهد،  اما به یاد داشته باشید که که به طور کلی اگر فرض کنید بخواهیم دو وبسایت را مقایسه کنیم که یکی از تعداد لینک بالا ولی بی کیفیت استفاده کرده است و دیگری از تعداد لینک پایین ولی کیفیت بالا استفاده کرده باشد، سایت دوم با توجه به معیار ها و الگوریتم های سئو در رتبه بهتری قرار می گیرد، پس توجه کنید که از تعداد بالا به همراه کیفیت بالا استفاده کنید و در این تصور نباشید که فقط تعداد مهم است .

۳  )  نقش محتوا در سئو کردن سایت : دیگر مورد که باید به آن توجه کنید محتوا هایی است که در سایت خود بارگذاری می کنید، زیرا مطالبی که شما در وبسایت به نمایش می گذارید نیز از عوامل مهم و تاثیرگذار روی مدت زمان رتبه گرفتن و سئو شدن سایت شما است.
در این مورد نیز همانند لینک های ورودی کیفیت نیز  تاثیر دارد، به عنوان مثال شما با آپلود چند عدد محتوای 300 کلمه ای بی کیفیت توقع رتبه گرفتن در گوکل را نباید داشته باشید ، اما توجه کنید که منظور ما این نیست که تعداد محتوای بالا بنویسید مثلا در حد 4000 کلمه، بلکه باید به صورت منظم و متداوم محتوای با کیفیت با تعداد کلمات مناسب را تولید کنید . 
پس این جمله را خوب به یاد داشته باشید که بهتر است محتوا آرام و با فاصله زمانی مناسب و ثابت به صورت منظم و با کیفیت بالا و رعایت اصول سئو باشد، زیرا در غیر این صورت سایت شما مورد تایید گوگل قرار نمی گیرد .

این سه مورد به عنوان اصلی ترین عواملی است که برای سرعت سئو می شناسیم اما باز هم نکات مهمی وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم:

۱ ) بزار گوگل بهت اعتماد کنه: خود این جمله به طور کامل گویای همه چیز است، اگر که شما می خواهید زودتر در گوگل رتبه بگیرید باید که گوگل به شما اعتماد کند. یکی از کارهای مهمی که در این راستا می توانید انجام دهید این است که دامنه سایت خود را از چند ماه قبل تر خریداری کنید و سایت خود را راه بیاندازید، زیرا که خرید زود هنگام دامنه سایت باعث این می شود که اعتبار بالایی را پیش گوگل پیدا کند و گوگل زود تر به آن رتبه دهد .

۲ ) اینکه بتوان مدت زمان سئو یک سایت را به صورت حدودی حدس زد نیاز به یک فرد حرفه ای دارد که پروژه های موفق زیادی را تجربه کرده باشد، در غیر این صورت همان طور که قبلا هم اشاره کردیم هیچ زمان مشخصی وجود ندارد که بتوان برای سئو سایت در نظر گرفت.

۳  ) نکته اخر این که همیشه سعی کنید در پروژه های خود در رابطه با مدت زمان صحبت کنید تا مطمئن شوید که سئو سایت خود را به فرد درستی سپرده اید و می توانید برای سفارش تولید محتوا با ما در ارتباط باشید.

مقالات مرتبط

دیدگاه

0 نظر تاکنون ارسال شده است
×

گفت و گو با پشتیبانی

×