نوشتن محتوای سئو شده

نوشتن محتوای سئو شده

farinush ch

در ادامه این مقاله نحوه درست نوشتن محتوای سئو شده را شرح خواهیم داد، سعی کنید که تمامی موارد ذکر شده را در محتواهایی که می نوسید رعایت کنید و طبق همین قالب محتواهای خود را تولید کنید . 

در ابتدا شما به راحتی با ورود به قسمت مدیریتی سایت وردپرسی خود و با کلیک روی بخش نوشته جدید می توانید که صفحه مربوط به محتوای جدید را مشاهده کنید.

از بخش نوع نوشته می توانید که مواردی همچون صوت، ویدیو ، عکس گفتار و … را نیز اضافه کنید، در قسمت عنوان شما باید که عنوان محتوای خود را وارد کنید، به عنوان مثال فرض کنید سایت شما در رابطه با تجهیزات دندان پزشکی است و قصد دارید در رابطه با بلیچینگ محتوا بنویسید، پس عنوان را معرفی کامل بلچینگ دندان می توانید قرار دهید، عنوان عامل مهم و تاثیر گذاری است که باید حتما درست و مناسب انتخاب شود، در مثالی که زدیم قسمت معرفی کامل دارای اهمیت زیادی است.
می توانید از عبارت های مختلفی استفاده کنید، اگر سایت شما برای فروش است مثلا می توانید از عنوان فروش بلچینگ دندان ارزان استفاده کنید و بسیاری از عنوان های  دیگر .

نکته بعدی بعد از انتخاب عنوان مناسب، انتخاب کلید واژه مناسب و همچنین شروع محتوا با کلید واژه است.

این کار تاثیر بسیار زیادی روی سئوی محتوای شما دارد. بهتر است که در حد چند خط در رابطه با موضوع خود به عنوان مقدمه ای که دید کلی به خواننده دهد بنویسید. در واقع در این بخش باید هدف خود را از ادامه مقاله برای مخاطب به طور کامل مشخص کنید .
یکی دیگر از کار هایی که می توانید در این بخش و دیگر قسمت های محتوا انجام دهید این است که برخی از عبارت ها را بولد کنید و یا رنگ آنها را تغییر دهید.

البته نباید در این کار افراط کنید، زیرا این کار چشم مخاطب را اذیت می کند و ممکن است که خوانند از خواندن ادامه مطلب خودداری کند. به همین دلیل پیشنهاد می شود که زیاد از رنگ ها استفاده نکنید و در صورت نیاز فقط عبارت را بولد کنید .


به طور کلی این سه چهار خطی که شما در ابتدا می نویسید دارای اهمیت زیادی می باشد به گونه ای که خواننده با خواندن این بخش تصمیم می گیرد که ادامه مطلب را مطالعه کند با خیر، پس سعی کنید به صورت جذاب و خوانا در حد سه تا چهار خط ، خلاصه و هدف مطلب خود را بیان کنید .

بعد از نوشتن این چند خط ، اقدام بعدی انتخاب یک عکس مناسب است، زیرا که استفاده از عکس مناسب و مرتبط برای محتوا می تواند که تاثیر زیادی روی جذب مخاطب داشته باشد.

از نکته های مهم در رابطه با بارگزاری عکس این است که در قسمت alt  تصویر خود حتما از کلید واژه خود استفاده کنید، زیرا که در غیر صورت در قسمت آنالیز سئو ایراد خواهد گرفت و چراغ آن بخش سبز نمی شود . 

موضوع مهم بعدی در نوشتن محتوای سئو شده هدینگ ها است:

هدینگ ها دارای اهمیت زیادی هستند و به طور کلی دارای شش سطح هستند که از یک تا شش به ترتیب اهمیت می توان از آنها استفاده کرد.

عنوان محتوای شما به عنوان هدینگ یک است که فقط باید یک بار از آن استفاده کرد، بعد از اینکه هدینگ دو را نوشتید باید در رابطه با آن چند خطی توضیح دهید ، مثلا برای موضوعی که گفتیم می توانید از عبارت بلیچینگ دندان چیست و چه کاربردی دارد استفاده کنید. حتما سعی کنید با استفاده از اینتر جملات را از هم جدا کنید و همچنین حتما از جملات کوتاه و در عین حال پر معنی استفاده کنید تا چراغ بخش خوانایی سئو شما سبز رنگ شود، این بخش پاراگراف دوم شما می شود .

بعد از تمام کردن هر قسمت بهتر است که از یک عکس مناسب و با کیفیت استفاده کنید تا محتوای شما جذابیت خود را از دست ندهد. حال در بخش بعدی هدینگ دیگر که دارای اهمیت کمتری می باشد، مثلا در رابطه با مثالی که زدیم از عبارت دلایل مختلف تغییر رنگ دندان ها چیست می توانید استفاده کنید، چون این عبارت دارای کلمه کلیدی نیست و دارای اهمیت کمتری است و می توانید از هدینگ سه استفاده کنید . 
از دیگر مواردی که به خوانایی محتوای شما کمک می کند این است که سعی کنید از شمارش ها و موارد استفاده کنید،‌ مثلا اگر قرار باشد که در رابطه با دلایل مختلف تغییر رنگ دندان ها توضیح دهید سعی کنید که از عبارات شمارشی و تیتر بار استفاده کنید .

حداقل تعداد کلمه مناسب300 کلمه است، در صورتی که این تعداد و یا بیشتر بنویسید چراغ بخش سئو شما سبز خواهد شد ولی به این اندازه اکتفا نکنید و سعی کنید که حتما محتوای شما از 1000 کلمه بیشتر باشد.

این موارد از مهم ترین نکاتی بود که باید در طی نوشتن یک سایت اصولی رعایت کنید. بعد از تمام شدن نوشته می توانید که از بخش پیش نمایش محتوای خود را از دید کاربر بررسی کنید و آن را به صورتی که در سایت منتشر می شود مشاهده کنید و ایراد های آن را تصحیح کنید. 

اگر که شما نیز دارای سایتی هستید که قصد تولید محتوا برای آن را دارید از این اصول که بیان کردیم می توانید که استفاده کنید، زیرا موارد ذکر شده در هر زمینه و موضوعی می تواند که اجرا شود و مورد استفاده قرار گیرد .

در سخن آخر باید گفت که محتوا از موارد مهم و تاثیر گذار در بحث سئو و پیشرفت سایت شما  است که باید آن را جدی بگیرید تا وب سایت شما به یک رتبه مناسب در موتور های جست و جو گر برسد و بازدید بیشتری دریافت کند ، پس حتما از محتوای سئو شده خوب و اصولی استفاده کنید .
امیدوارم الان و با دیدن آموزش کامل ویدیو نحوه ی نوشتن محتوای سئو شده را به صورت کامل یاد گرفته باشید.

مقالات مرتبط

دیدگاه

0 نظر تاکنون ارسال شده است
×

گفت و گو با پشتیبانی

×