5 نکته تولید محتوای صفحه محصول

5 نکته تولید محتوای صفحه محصول

farinush ch

سایت هایی که به هدف فروش محصولات مختلف قصد فعالیت دارند باید که به صفحه معرفی و به اصطلاح صفحه اصلی محصول توجه داشته ویژه داشته باشند و محتواهای این قسمت را به خوبی و با توجه به اصول سئو تولید کنند، در این مقاله قصد داریم که به صورت مفصل در رابطه با  این موضوع و نکاتی که باید رعایت کنید توضیحاتی را ارائه دهیم .

طبق آمار منتشر شده حدود 72 درصد از افرادی که قصد خرید از فروشگاه های آنلاین را دارند تا زمانی که توضیحات و محتواهای قرار داده شده در صفحه اصلی محصول را نخوانند اقدام به خرید نمی کنند و همچنین حدود 97 درصد از خریدران بر این باورند که محتوا هایی که برای محصولات در سایت ها قرار داده می شود روی تصمیم گیری آنها موثر هستند ، پس می توان که از اینجا نیز اهمیت صفحه محصول را درک کرد.
حتی این گونه نیز می توان توضیح داد ، به این فکر کنید که شما در زمانی که قصد خرید از مغازه و فروشگاهی را دارید حتما سعی بر این می کنید و تمایل دارید که از فروشگاهی با کیفیت و دارای تنوع و قیمت مناسب خرید خود را انجام دهید، در رابطه با خرید آنلاین نیز این موضوع صادق است، یعنی اینکه افراد بیشتر تمایل دارند تا از سایتی که جذاب تر و قابل اطمینان تر است خرید خود را انجام دهند.

یکی از المان های مهم برای جذب مشتری و جلب اطمینان آن همان صفحه اصلی محصول است، زیرا که افراد در اولین قدم این صفحه را مشاهده کرده و محتواهای شما را می خوانند و سپس تصمیم خود را می گیرند، به همین دلیل باید که به آن توجه ویژه داشته باشید.
اگر بخواهیم مهم ترین مواردی که باید حتما آنها را در این صفحه بیاورید اشاره کنیم شامل :

 • لیست هزینه :
  در این بخش شما باید که قیمت به روز محصول را قرار دهید .
 • قسمتی برای  مقایسه با دیگر محصولات همنوع :
  اگر که در رابطه با جستجویی که مشتری انجام داده است محصولی مشابه یافت می شود بهتر است که در قسمت اصلی به نمایش گذاشته شود .
 • لیست بهترین ها از برند های مشابه :
  علاوه بر نمونه های مشابه باید که محصولات مشابه با برند دیگر نیز به کاربر نشان داده شود تا او پس از اطمینان خرید خود را انجام دهد .
 • چالش ها و مشکلات :
  به معرفی محصول در قسمتی باید بپردازید و مهم ترین مواردی که خریدار باید به آن توجه داشته باشد را در این بخش بیان کنید. این بخش از مهم ترین و تاثیرگذار ترین قسمت ها برای افرادی که قصد خرید محصولی ناشناس برای خود را دارند می باشد .
 • بخش مربوط به کامنت و نظرات دیگران :
  یکی دیگر از قسمت های مهم در صفحه اصلی محصولات، بخش نظرات است. شما باید که قسمتی را برای اینکه افراد دیگر نظرات خود را در رابطه با محصول بدهند ایجاد کنید. این بخش نیز تاثیر زیادی دارد، زیرا که افراد با مراجعه به این بخش می توانند خیلی بهتر تصمیم بگیرند و به سایت شما اعتماد کنند .

این موارد مهم ترین بخش های یک محتوای خوب برای فروش محصول بود اما برای نگارش و تنظیم این موارد نیز شما باید که به برخی از نکات توجه داشته باشید که مهم ترین این موارد عبارت است از :‌

 • کوتاه ، ساده اما مفید :
  سعی کنید که از دادن توضیحاتی که فقط مشتری را خسته می کند بپرهیزید و در محتوای کوتاه تمام موارد مهم در رابطه با محصول را که مورد نیاز مشتری است را شرح دهید به عنوان مثال اگر قصد فروش لباس و پوشاک را دارید نیاز نیست که توضیحات اضافی در رابطه با آن دهید و فقط موارد مهم همانند جنس پارچه ، سایز ، نحوه دوخت ، قیمت را بیان کنید و با اضافه توضیح دادن الکی مخاطب را خسته نکنید .
صفحه محصول
 • مزایا و معایب محصول :
  حتما سعی کنید که از مزایای محصول خود به طور کامل یاد کنید و به طور کامل برای خریدارن شرح دهید ، اما در این کار نباید زیاده روی کرد، زیرا اگر که مزایای غیر واقعی را برای محصول بیان کنید و بعد از اینکه خریداری آن را استفاده کرد آن مزیت ها را مشاهده نکند ممکن است که دیگر تمایل به خرید از فروشگاه شما را نداشته باشد.
  پس به صورت کاملا خلاصه فقط در حد اینکه مشتری جذب کالا شود از مزیت های آن بگویید .
 • شک و تردید های مشتری باید رفع شود :
  مورد دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که با یک توضیح مناسب از محصول تمامی شک و سوالاتی که در ذهن افراد است را برطرف کنید. اگر از پس این کار به خوبی برنیایید ممکن است که مشتری در هر مرحله ای از خرید خود منصرف شود .
صفحه محصول
 • استفاده از تصویر و ویدیو مناسب :
  تصویر از فاکتور های مهم است که باید حتما وجود داشته باشد البته باید که حتما از تصاویر با کیفیت و واقعی از محصول استفاده شود و به گونه ای نباشد که عکس کالا با خودش تفاوت بسیاری داشته باشد.
  همچین طبق آمار در حدود 52 درصد بازاریاب های حرفه ای بر این باورند که استفاده از ویدیو مناسب برای فروش محصولات روی میزان فروش آنها تاثیر زیادی دارد .
 • خوانا و قابل فهم :
  سعی کنید به جای استفاده از کلمات تخصصی که شاید بسیاری از افراد حتی معنای آن را نیز ندانند از کلمات خوانا و قابل فهم عامیانه در توضیحات خود استفاده کنید تا کاربر نیز راحت تر با آن ارتباط برقرار کند .   
  یکی دیگر از خدمات برتر آی سئو برای شما عزیزان تولید محتوای محصول می باشد که می توانید به شماره ی پشتیبان ما پیام بدید و لیست محصولات خود را ارسال کنید تا سفارش تولید محتوای شما ثبت شود و فروشتان را چندین برابر کنید.

مقالات مرتبط

دیدگاه

0 نظر تاکنون ارسال شده است
×

گفت و گو با پشتیبانی

×