افزایش فروش در سایت‌| بازدید دارم اما نمیفروشم

افزایش فروش در سایت‌| بازدید دارم اما نمیفروشم

farinush ch

راه کار های تضمینی برای افزایش فروش در سایت

افزایش فروش در سایت به این معنی نیست که صرفا سایت شما صفحه ی اول گوگل باشد بلکه موضوع فروش در سایت و موفق بودن در این زمینه موارد پر اهمیت دیگری دارد!

در چنین مواقعی ممکن است با اینکه بازدید از سایت شما بالاست اما باز هم میزان فروش و در آمد شما به حد قابل قبول نرسیده باشد، آخر این مقاله قطعا میتوانید فروش خود را چندین برابر کنید !

دلایل اصلی اینکه بازدید داریم اما نمیفروشیم!

همان طور که گفتیم شاید بسیاری از سایت ها دارای بازدید بالایی باشند اما در مقابل فروش خوبی نداشته باشند، در این شرایط شما باید برخی از راه کار ها را بر روی سایت خود اجرا کنید و با بررسی دقیق سایت منشا اصلی این مشکل را پیدا کنید، اگر بخواهیم برخی از دلایل رایج عدم جذب مشتری را بیان کنیم ، مهم ترین آنها عبارت است از :

۱) کلمات کلیدی درست و هدفمند

اگر که به خوبی اصول سئو و جذب مشتری را بر سایت خود پیاده می کنید اما نتیجه مورد نیاز را ندارید، می توانید یقه کلمات کلیدی را در مرحله اول بگرید زیرا که ممکن است این مشکل منشا در کلمات کلیدی داشته باشد.

پس هر موقع  به این نتیجه رسیدید که بازدید دارید اما نمی فروشید، در مرحله اول باید سری به سرچ کنسول سایت خود بزنید و وضعیت ورودی های سایت را چک کنید، این رو به یاد داشته باشید که اگر ورودی سایت بالا است اما فروش خوب نیست باید اول به کلمات کلیدی شک کنید.

افزایش فروش در سایت

۲) نحوه ی عملکرد سایت را بررسی کنید

عدم فروش قابل قبول در برخی مواقع به دلیل عدم عملکرد درست سایت است ، پس حتما مطمئن باشید که سایت شما به صورت درست کار می کند.

مثلا فرض کنید که سایت شما فروشگاه آنلاین است و کاربری قصد خرید از شما را دارد و تمامی مراحل را به خوبی طی می کند اما وقتی به درگاه بانکی میرسد سایت ایراد پیدا می کند و تمامی مراحل خرید را مختل می کند، در این صورت مشتری به احتمال زیاد از خرید منصرف می شود و شما مشتری را از دست می دهید پس حتما مطمئن شوید که تمامی صفحات خرید و نمایش محصولات شما به درستی کار می کنند و مشکلی جدی ندارند.

افزایش فروش در سایت

۳) اهمیت اعتماد در افزایش فروش در سایت

از مهم ترین مواردی که کاربر در هنگام خرید به آن توجه می کند اعتبار سایت است و در تلاش این است که به شما اعتماد کند. به همین دلیل کوچک ترین مشکلی که باعث عدم اعتماد مشتری شود ممکن است آن را از خرید کردن منصرف سازد.

عوامل مختلفی بر روی جذب اعتماد کاربران تاثیر دارد، از ظاهر سایت گرفته تا مشخصات کامل و معتبر همه از موارد مهمی است که با آن می توانید مشتری جذب کنید، مثلا شاید برای خود شما نیز اتفاق افتاده باشد که سایتی را باز می کنید اما همان اول با دیدن ظاهر نامناسب آن، از سایت خارج شده باشید.

افزایش فروش در سایت

۴ ) صفحه ی ورودی سایت را چک کنید

یکی دیگر از اقداماتی که می توانید در صورت عدم فروش مناسب انجام دهید این است که صفحه ورودی را چک کنید چون در برخی مواقع ممکن است که صفحاتی که از وب سایت های مختلف برای کاربران به نمایش گذاشته می شود با عبارت جست و جوی آنها تطابق نداشته باشد و در نتیجه نیاز آن برطرف نشود.

مثلا زمانی که فردی عبارت مدل های روز مو برای مردان را در موتور های جست و جو گر همانند گوگل سرچ می کند برای آن وب سایتی به نمایش داده می شود که فقط دارای متن است و از هیچ تصور مناسبی استفاده نشده است در این صورت نیاز کاربر به خوبی بر طرف نمی شود.

افزایش فروش در سایت

۵ ) رفع ابهام و پاسخگویی درست به دغدغه های مشتری :

یکی دیگر از مشکلاتی که باعث عدم فروش می شود این است که نیاز مشتری را به خوبی شناسایی نمیکنید، مثلا فرض کنید که سایتی برای فروش لوازم خانه دارید در صورتی که نتوانید به خوبی کالا را برای کاربران خود شرح دهید از ویژگی های مثبت و منفی آن کالا بنوسید.

مثلا اگر شما در حوزه ی سفارش تولید محتوا باشید و قصد دارید که مشتری های خود را افزایش دهید اولین موضوع این است که دغدغه ی مشتری های خود را در این زمینه بشناسید تا بتوانید بهترین خدمات را ارائه دهید.

در این صورت ابهامات و دغدغه هایی که مشتری دارد بر طرف نمی شود و همین موارد آن را از خرید منصرف می کند.

نکات پر اهمیت برای محصول در فروش در سایت

  • عکس های با کیفیت و مناسب از محصول بگذارید و اگر امکان استفاده از ویدیو را نیز دارید از ویدیو و یا گیف نیز استفاده کنید.
  • حتما برای هر محصول پروفایلی مشخص بسازید و در صفحه جدا نمایش دهید.
  • قسمتی برای کامنت و مشاهده نظرات افرادی که این محصول را قبلا خریداری کرده اند قرار دهید تا افراد تجربه های خود را به اشتراک بگذارند.
  • به خوبی در بخش توضیحات محصول را توصیف کنید و حتی کوچک ترین مواردی که فکر می کنید شاید سوال مشتری باشد را در این بخش بیان کنید تا نیاز مشتری به طور کامل برطرف شود.

 امروزه بحث فروش به یک علم تخصصی تبدیل شده است و به سادگی گذشته نمی باشد و شما باید که به خوبی اطلاعات لازم را کسب کنید و هر لحظه خود را در این زمینه ارتقا دهید.

مقالات مرتبط

دیدگاه

1 نظر تاکنون ارسال شده است
×

گفت و گو با پشتیبانی

×