اهمیت محتوا در سئو

اهمیت محتوا در سئو

farinush ch

همان‌ طور که می‌ دانید مهم‌ ترین استراتژی سئو مربوط به تولید محتوا می‌ شود که بارها به این مسئله اذعان گردیده‌ است و با اهمیت‌ ترین کاری که باید شما بر روی وب‌ سایت خود انجام دهید تولید محتوا است.

اشتباهی که برخی از افراد دارند این است که تصور می‌ کنند با گذاشتن چند تگ در فوتر و هدر وب‌ سایت امکان بالا آوردن وب‌ سایت شان وجود خواهد داشت، این در حالی است که روش‌ های نام برده شده فوق‌ العاده قدیمی و از کار افتاده می‌ باشند و به دلیل پیشرفت بسیار زیادی که گوگل در هوش مصنوعی‌ داشته‌ است کلیه ی این موارد و کار ها را متوجه خواهد شد.

فقط یک راهکار برای شما وجود دارد و آن سطح بالای خوب بودن شما برای مخاطبینتان می‌ باشد تا بتوانید بهترین نتیجه را به مخاطبان خود ارائه دهید، زیرا که گوگل برای زنده ماندن خودش مجبور است تا نتایج عالی و فوق‌ العاده‌ ای را به مخاطب خویش ارائه نماید، به‌ طور مثال تا به‌ حال برایتان پیش‌ آمده است که وارد یک وب‌ سایت گردید و مشکلی در ارتباط با قسمتی از کامپیوتر داشته باشید و زمانی‌ که وارد این وب‌ سایت می‌ شوید اشکال پیش‌ آمده در کامپیوترتان به‌ صورت کامل و خیلی‌ خوب حل می‌ شود. ب

دین شکل که با استفاده از عکس‌ های زیاد و توضیحاتی که راجع‌ به مشکل شما وجود دارد می‌ توانید قدم به قدم با این توضیحات جلو بروید تا موضوع برایتان آسان شود.

پس‌ از اینکه شما از وب‌ سایت مورد نظر بیرون آمدید از بودن در آن وب‌ سایت راضی و خوشحال هستید و با خود می‌ گویید که چه وب‌ سایت خوبی بود و مشکلتان به‌ راحتی برطرف می شود.

گوگل خیلی‌ خوب متوجه ی این مسئله خواهد شد که شما از وب‌ سایت نام برده‌ شده رضایت خاطر داشته‌ اید و کاربر پسند بودن وب‌ سایت از اهمیت زیادی برخوردار می‌ باشد.

اساس تولید محتوا چیست؟

فرض کنید شما دارای یک وب‌ سایت هستید که موضوع آن صنایع دستی است و در شهر خود شما هم است که چیزی در حدود ۱۰۰ محصول مختلف در وب‌ سایت تان قرار می‌ دهید و هدفتان این است که در کلمه ی صنایع دستی صاحب جایگاه اول شوید و وب‌ سایت خود را پیشرفته‌ تر کنید که انجام این کار بدون شک آسان نیست و صد در صد گوگل باید نسبت‌ به این‌موضوع اطمینان یابد که هدف کاربر دقیقاً وب‌ سایت شما است و به‌ طور هدفمند شما کار می‌ کنید که هیچ روشی به‌ جز تولید محتوا برای آن وجود نخواهد داشت.


دلیل این امر هم عدم بررسی بهتر و بیشتر گوگل به‌ جز از راه تولید محتوا می‌ باشد، در واقع اگر شما تولید محتوا را انجام دهید می‌ توانید خودتان را به گوگل نشان دهید و همه ی مطالب مفید و عالی وب سایت تان را به گوگل ثابت کنید، بدین شکل که من یک وب‌ سایت خوب هستم در زمینه ی فروش صنایع دستی که هر خدمتی را که باید به افراد ارائه دهم انجام می‌ دهم و کاربر از من رضایت خواهد داشت.

نحوه ی پیشرفت یک وب‌ سایت با استفاده از تولید محتوا به چه شکل است؟

زمانی‌ که شما تولید محتوا را شروع می‌ کنید و آن را به انجام می‌ رسانید مثلاً ۲۰ تا ۳۰ پروژه ی تولید محتوا را انجام می‌ دهید و این کار ادامه دار می‌ شود که اگر بر طبق اصول و استاندارد های تولید محتوا پیش بروید و خواهید دید که تعداد کاربرهای وب‌ سایت شما به شکل تصاعدی زیاد می‌ شود و میزان بازدید از سایت از تعداد اندک یعنی مثلاً ۲ عدد به ۴ تا و ۶ تا و همین‌ طور اعداد بیشتر تبدیل می‌ شود و بالا می‌ رود.

باید بدانید که هر چقدر بازدید از وب سایت تان بیشتر گردد میزان الکسای سایت شما پایین‌ تر خواهد آمد که در مطالب آینده به طور کاملاً واضح و روشن درباره ی الکسا توضیح خواهم داد.

پس در این مبحث متوجه شدیم که هر چقدر میزان تولید محتوای وب‌ سایت شما بیشتر باشد و از کیفیت بالا تری برخوردار باشد و نیز بر اساس استانداردهایی که لازمه ی این کار است پیش برود هرگز به استفاده از ترفندهایی که برخی از افراد برایتان می‌ گویند نیاز پیدا نخواهید کرد. این‌ موضوع حقیقت دارد که با ارائه ی مطالب و تولید محتوای خوب و کاربردی به کاربران، می‌ توانید صاحب جایگاه‌ های بالا شوید و درآمد بیشتری کسب نمایید، ولی این را هم بدانید که بدون وجود محتوا اصلا قادر نخواهید بود سئوی خوبی داشته باشید.

بسیاری از افراد با به کارگیری ترفندهای مختلف، تولید محتوا را انجام می‌ دهند و تصور می‌ کنند که گوگل اصلا متوجه ی این‌ موضوع نمی‌ شود، در حالی‌ که به دلیل برخورداری گوگل از هوش مصنوعی بسیار قوی این موضوع را خواهد فهمید و اگر با درصد بسیار پایین گوگل متوجه ی آن نشود از رفتاری که کاربر ها درون وب‌ سایت شما دارند گوگل آگاه خواهد شد، زیرا برای گوگل چیزی که بسیار دارای اهمیت است رفتار کاربران در وب‌ سایت شما است و هنگامی‌ که یک کاربر وارد وب سایت تان می‌ شود و مشاهده می‌ کند که از محتوای خوبی برخوردار نیست و نتوانسته رضایت او را کسب نماید، به‌ سرعت از سایت شما خارج می‌ شود و این نشانه ی بسیار بدی برای گوگل است.

در مطالب قبلی به این‌ موضوع پرداخته شد که هر چه میزان امتیازات منفی شما از گوگل به‌ صورت پشت سر هم زیادتر باشد گوگل در این زمینه بسیار سخت‌ گیری می‌ کند و شما را جریمه ی سنگینی خواهد کرد و از یک جایی به بعد شما باید یک دامنه ی جدید برای خود بگیرید.

به همین دلیل سفارش تولید محتوا در این روز ها برای کسب و کار ها بسیار واجب و مهم است چون با این عمل آینده ی کسب و کار ها متحول میشود.

نحوه ی انجام یک تولید محتوای خوب به چه شکل است؟

بسیاری از افراد هستند که یا قلم نوشتاری شان خوب نیست و یا وقت کافی جهت نوشتن را ندارند و یا به هر علت دیگری تمایلی به انجام تولید محتوا ندارند، شرکت‌ هایی وجود دارند که زمینه ی فعالیت کاری‌ شان تولید محتوا است که می‌ توانید کارتان را به آنها بسپارید و برای خود سرمایه‌ گذاری کنید تا این کار را انجام دهند، ولی اگر خود تان می‌ توانید بنویسید و یا وقت کافی برای نوشتن را دارید بسیار خوب است، اما از یک جایی به بعد که تعداد تولید محتوا ها بیشتر می‌ شود و وب سایت تان جایگاهی می‌ گیرد دیگر قادر نیستید تا مثل گذشته برای وب سایت خودتان کار کنید و بدون شک وقت نمی‌ کنید تا برای همه ی محتوا ها وقت بگذارید که باید کار را به افراد حرفه‌ ای در این حوزه بسپارید، به آی سئو سری بزنید.

مقالات مرتبط

دیدگاه

2 نظر تاکنون ارسال شده است
×

گفت و گو با پشتیبانی

×