محتوا نویسی در خانه، چه مهارت هایی باید داشته باشم؟

محتوا نویسی در خانه، چه مهارت هایی باید داشته باشم؟

farinush ch

با گسترش وب و اینترنت شغل های اینترنتی زیادی ایجاد شده است که به صورت آنلاین هستند، به عبارتی افراد میتوانند بدون نیاز به حضور فیزیکی کار کنند و برای خود در آمد کسب کنند.

کار های گرافیکی ، نویسندگی، تولید محتوا، ادمین، سئو سایت، مدیر فروش و … همه نمونه از این مشاغل آنلاین می باشد.

افراد در صورت علاقه با کسب مهارت های لازم میتوانند که وارد بازار کار شوند و کسب در آمد کنند.

در این مقاله قصد داریم که کار نویسندگی آنلاین را بررسی کنیم و ضمن اینکه توضیح دهیم نویسندگی چیست مهم ترین ابزار ها و مهارت های ایت شغل را نیز ذکر خواهیم کرد.

محتوا نویسی در خانه چه مهارت هایی باید داشته باشم؟

برای شروع هر کاری نیاز است که شما مهارت های لازم را به دست بیاورید زیرا در غیر این صورت موفق نخواهید شد، بسیاری از افراد در این تصور هستند که باید بخش عمده ای از مهارت را در حین کار کردن به دست آورد !

این نظر تا حدودی درست است و برای برخی از مشاغل مطرح میباشد، برای شغل محتوا نویسی آنلاین شما باید قبل از اینکه شروع به کار کنید آموزش های لازم را ببینید زیرا در غیر این صورت چگونه میتوانید محتوا تولید کنید ؟

نویسنده آنلاین به افرادی گفته میشود که محتوا های کوتاه و بلند آنلاین را در شکل های مختلف به تولید میرسانند . به احتمال زیادی زمانی که در گوگل سرچ میکنید با این مقاله ها روبه رو شده اید !

تنها محدودیتی در شغل نویسندگی وجود دارد مهارت فرد است ، به عبارت دیگر در این راه  نه سن مهم است و نه تحصیلات بلکه آنچه مهم است میزان تسلط شما روی موضوع و تجربه است.

اگر بخواهیم به صورت لیست شده برخی از مهم ترین مهارت هایی که یک نویسنده آنلاین نیاز دارد را به شما بگوییم ، مهم ترین این موارد عبارت است از  :

۱ ) ایده پردازی : یک نویسنده خوب باید قدرت ایده پردازی بالا داشته باشد تا بتواند در رابطه با سخت ترین موضوعات نیز بنویسد !

در شغل محتوا نویسی آنلاین بعضا شما با موضوعاتی روبه رو هستید که شاید تا به حال نام آنها را نیز نداسته باشید این درست زمانی است که باید با یک ایده یابی و جستجو خوب محتوا خود را تولید کنید.

۲ ) مهارت تایپ سریع و آشنایی با نرم افزار های مربوطه : در تصور این نباشید که قرار است روی کاغذ با دست محتوا بنویسید !

همان طور که از نامش هم پیداست این کار به صورت آنلاین است یعنی شما باید در پلتفرم های آنلاین محتوا خود را به هر روشی تایپ کنید.

داشتن مهارت تایپ سریع و ده انگشتی و همچنین آشنایی با نرم افزار هایی همانند ورد و اکسل نیز در این راه میتوانید به شما کمک زیادی کنید.

۳ ) جمله سازی و استفاده درست از کلمات : شاید بتوان گفت مهم ترین مهارت یک نویسنده این است که آنچه در ذهن دارد را به بهترین شکل ممکن به خواننده منتقل کند، به عبارت دیگر باید بتواند که جمله ها را به صورت درست بنویسید ، بتواند لحن متن را متناسب با هر شرایط تغییر دهد  و از کلمات مناسب و غیر تکراری استفاده کند.

۴ ) مهارت نگارش و ادیت : در طی نوشتن محتوا نویسنده باید بتواند که از تمام علایم نگارشی در جای درست استفاده کند زیرا در غیر این صورت خواندن متن برای خواننده یکنواخت و بدون مفهوم خواهد بود.

همچنین یکبار هم باید بعد از تمام شدن عنوان، دوباره متن را بخواند و سپس ویرایش های لازم را روی آن پیاده کند.

۵ ) ارتباط با افراد : محتوا نویسی آنلاین کاری ایزوله و منفرد نیست به عبارتی شما باید که برای کار کردن و کسب درآمد با کارفرما ها و شرکت های مختلف ارتباط برقرار کنید زیرا در غیر این صورت نمیتوانید پروژه بگیرید.

۶ ) مهارت جستجو : یکی از ضروری ترین مهارت هایی که یک نویسنده باید داشته باشید، توانایی سرچ و جستجو میباشد، زیرا باید در رابطه با موضوعات مختلف بتواند اطلاعات به دست بیاورد.

محتوا نویسی در خانه

آشنایی کامل با محتوا نویسی

افراد زیادی هستند که بنا به شرایطی که دارند نمیتوانند به صورت آنلاین استخدام شوند و درآمد کسب کنند، افرادی همانند دانش آموزان و دانشجویان که درگیر تحصیل هستند، زنان خانه دار که بنا به مشغله هایی که دارند نمیتوانند کار کنند و به صورت کلی هر فردی که نیاز به کاری دارد که بتواند در خانه کسب درآمد کنند، میتوانند محتوا نویسی آنلاین را امتحان کنند.

محتوا دارای انواع مختلفی می باشد که محتوا های متنی یکی از مهم ترین آنها است، تمامی این نمونه ها توسط یک نویسنده آنلاین تولید میشود.

اگر عبارتی را در گوگل جستجو کنید میتوانید به هزاران محتوای آنلاین دسترسی پیدا کنید که هر کدام آنها توسط یک نویسنده تولید شده است.

امروزه به دلیل اینکه وب سایت ها دارای ارزش بالایی هستند و بر روی میزان درآمد برند های مختلف تاثیر مستقیم دارند، اما داشتن یک وب سایت کافی نیست و باید که روی آن اقدامات لازم سئو انجام بگیرد.

توضیح اینکه سئو چیست و به چه درد میخورد از حوصله این مقاله خارج است اما به طور خلاصه به مجموع اقداماتی که روی یک سایت به منظور رتبه گرفتن در موتور های جستجوگر به خصوص گوگل انجام میشود سئو گفته میشود.

یکی از اصل های مهم این عمل تولید محتوا درست  است به خصوص نوع متنی ، به همین دلیل است که نیاز به یک نویسنده خوب بیش از هر زمانی حس میشود.

با توضیحاتی که ارائه کردیم شاید در این تصور باشید که حال همه افراد میتوانند یک نویسنده باشد و همانند یک انشای ساده محتوا تولید کنند !

این تصور کاملا اشتباه است زیرا که کار یک نویسنده فقط نوشتن نیست بلکه باید مهارت های دیگری نیز داشته باشد که در بخش قبلی در رابطه با این موضوع توضیحاتی را ذکر کردیم.

پس اگر بخواهیم به صورت خلاصه محتوا نویسی آنلاین را تعریف کنیم:

(( محتوا نویس کسی است که با بهره گیری از اصول جذب مخاطب برای بهبودی سایت و گرفتن رتبه آن اقدام به تولید محتوا های متنی در قالب های مختلف  میکند . ))

 شاید سوال کنید قالب های مختلف محتوا های متنی چیست ‌؟

محتوا های متنی فقط نمونه هایی که همانند یک مقاله میباشند ، نیستند بلکه تمام متونی که برای معرفی محصول ، تبلیغات ، روی عکس ها و ویدیو ها و … نیز نوعی محتوای متنی می باشند که باید توسط محتوا نویس آنلاین نگارش شوند.

همچنین یک نویسنده میتوان به دو صورت استخدام و فیریلنسری شروع به کار کند ، نمونه اول باید که در شرکت های تولید محتوا استخدام شود و به صورت ثابت کار کند و نوع دوم به صورت دور کار از خانه  با کارفرما های مختلف باید کسب درآمد کند.

 

محتوا نویسی در خانه

برای محتوا نویسی در خانه به چه امکاناتی نیاز دارم؟

یکی از سوالاتی که افراد در ابتدا شروع کار خود میکنند این است که آیا میتوان با امکانات موجود در خانه کار را شروع کرد یا خیر ؟

پاسخ این سوال بله است شما با دارای بودن کمترین امکانات نیز میتوانید وارد بازار کار شوید و ابزار های پیشرفته فقط روی سرعت و سهولت شما در زمان نوشتن تاثیر دارند وگرنه با یک گوشی ساده نیز میتوان کار نویسندگی را آغاز کرد زیرا آنچه در این شغل مهم است میزان مهارت های شما است !

در بخش های قبلی در رابطه با اینکه یک نویسنده آنلاین خوب به چه مهارت هایی نیاز دارد بحث کردیم در این بخش قصد داریم که برخی از مهم ترین امکاناتی که میتواند در این مسیر به شما کمک کند را بیان کنید.

قبل از اینکه به بررسی این موضوع بپردازیم خوب است روی این نکته تاکید کنیم که در ابتدا به خود سخت نگیرید دیده شده برخی از حرفه ای ترین نویسندگانی که اکنون درآمد های بالایی از این راه کسب میکنند ، کار خود را با یک گوشی و یا لپتاپ ساده شروع کرده اند ! پس در این تصور نباشید که حتما واجب است در شروع مسیر تمام این امکانات را باید داشته باشید.

بگذریم به طور کلی برخی از مهم ترین ابزار های نویسندگی آنلاین عبارت است از :

۱ ) اینترنت : خنده دار است که بخواهیم توضیح بیش از حد بدهیم زیرا بدیهی است که یک کار آنلاین نیاز به اینترنت دارد!

۲ ) یک سیستم هوشمند : برای اینکه محتوا های خود را تایپ کنید و برای کارفرما بفرستید نیاز به یک سیست هوشمند همانند گوشی ، لپتاپ ، تبلت ، کامپیوتر  و … دارید ، نیاز نیست مدل این ابزار بالا باشد و با ساده ترین نمونه ها نیز میتواند کار خود را راه بندازید.

۳ ) یک پلتفرم تولید محتوا : در شروع کار به خصوص به دلیل اینکه هنوز با محیط کاری آشنا نیستید میتوانید که از پلتفرم های آنلاین تولید محتوا همانند آی سئو کمک بگیرید ، آی سئو علاوه بر اینکه پر از آموزش های مختلف در زمینه نویسندگی است، به افراد محتوا برای نگارش نیز میدهند به عبارت دیگر میتوانید علاوه بر آموزش به صورت مستقیم کسب درآمد نیز داشته باشید.

۴ )‌ نرم افزار های کاری : ورد پر قدرت ترین نرم افزار برای نگارش متون است که میتوانید از آن استفاده کنید اما خوب نرم افزار های دیگر نیز موجود است که میتوانید از آنها استفاده کنید.

 

محتوا نویسی در خانه

مزیت های شغل محتوا نویسی برای همه

توضیحات کافی در رابطه با اینکه محتوا نویسی آنلاین چیست و نیاز به چه مهارت و امکاناتی دارد را خدمت شما دادیم ، اما شاید هنوز دو دل باشید که آيا این شغل برای شما مناسب است یا خیر ؟

در بخش قصد داریم که به صورت موردی مهم ترین مزیت هایی که شغل نویسندگی میتواند برای شما به همراه داشته باشد را بررسی کنیم :

۱ ) محدویت سنی ندارد : معمولا اگر سن شما بیش از 15 باشد میتوانید از این راه شروع به کسب درآمد کنید پس اگر خیلی سن شما بالا است و یا اینکه سن کمی دارید نگران این مشکل نباشید زیرا در صورتی که مهارت های لازم را داشته باشید میتوانید در این مسیر موفق باشید.

۲ ) محدودیت تحصیلی ندارد : اگر بخواهید به صورت فریلنسری کار کنید اهمیت ندارد که تحصیلات شما چیست و آنچه اهمیت دارد کیفیت محتوایی است که شما قرار است تولید کنید.

۳ ) انعطاف پذیر است : به طور کلی شما بسته به شرایطی که دارید میتوانید به صورت  استخدامی ثابت و یا به صورت فریلنسری و پروژه کار کنید ، نوع دوم برای افرادی که مشغله های دیگر دارند مناسب تر است زیرا به گونه می باشند که هر زمان که وقت و حوضله کافی را دارید میتوانید کار کنید.

۴ ) کسب در آمد در خانه : به راحتی با کمترین امکانات در خانه میتوانید که کسب در آمد خود را آغاز کنید.

۵ ) یادگیری آسان تر : به طور کلی محتوا دارای انواع مختلفی می باشد که مهم ترین آنها عبارت است از : محتوا های متنی ، تصویری ، ویدیویی ، صوتی ، گرافیکی ، اینفوگرافی و … تولید تمامی این موارد نیاز به یک تخصص دارد که از بین همه آنها نوع متنی خیلی راحت تر است به عبارت دیگر مهارت هایی که نیاز است کسب کنیم حجم کمتری دارد.

۶ ) درآمد خوب : نسبت به حجم کاری و زحمتی که باید بکشید درآمد شما از این طریق خوب است و هر چقدر هم که روی مهارت های خود کار کنید و محتوا های باکیفیت تر تولید کنید میزان در آمد شما افزایش پیدا میکند.

۷ ) عدم نیاز به سرمایه اولیه :  شغل نویسندگی در دسته مشاغلی است که در ابتدا نیاز به سرمایه سنگینی ندارد ، در شروع کار فقط نیاز است که شما هزینه آموزش و یا سیستم لازم برا پردازید معمولا سیستم را همه دارند و هزینه آموزش ها نیز تا حد زیاد بالا نیست.

 

مقالات مرتبط

دیدگاه

0 نظر تاکنون ارسال شده است
×

گفت و گو با پشتیبانی

×