کسب درآمد در خانه برای دانش آموزان | هم درس بخون هم درآمد داشته باش

کسب درآمد در خانه برای دانش آموزان | هم درس بخون هم درآمد داشته باش

farinush ch

با پیشرفت تکنولوژی و اینترنت دیگر کسب درآمد در خانه برای دانش آموزان و دانشجویان و هر کس دیگری که میخواهد از راه دور پول در بیاورد یک ارزو نیست و به راحتی افراد با دیدن آموزش های مختلف میتوانند که این کار را انجام دهند.

اینترنت هر تاثیر بدی که داشته باشد، اثرات خوبی را نیز به همراه داشته است ، مثلا ایجاد کار های کوچک و بزرگ اینترنتی نمونه ای از مزیت های بزرگ آن است.

در راس شغل های اینترنتی که امروزه خیلی پرطرفدار شده است میتوان به تولید محتوا اشاره کرد ، محتوا به هرآنچه در وب سایت ها و صفحات مجازی قابل منشتر شدن باشد ، اطلاق میشود.

محتوای آنلاین دارای انواع مختلفی می باشد به عنوان مثال محتوا های متنی ، محتوا های تصویری ، محتوا های ویدیویی ، اینفوگرافیک ها  و… که هر کدام از انها دارای اصولی هستند و نیاز به یک فرد متخصص دارند.

به عنوان مثال برای ساخت محتوای ویدیویی نیاز به یک ادیتور و یا موشن کار می باشد ، برای محتوا های تصویری نیاز به متخصص فوتوشاپ و… می باشد و یا برای محتوا های متنی نیاز به یک نویسنده خوب!

این مشاغل کمک زیادی در راستای ممکن شدن کسب درآمد در خانه برای خانم ها و آقایان، کرده است.

در این مقاله قصد داریم که به بررسی شغل نویسندگی که مربوط به تولید محتوای متنی است بپردازیم و ذکر کنیم که چگونه در کنار مشغله های دیگر خود از این کار نیز درآمد کسب کنید.

کسب درآمد در خانه برای دانش آموزان

مزیت های کسب درآمد در خانه برای دانش آموزان

شاید از خود بپرسید که چه نیازی است که یک دانش آموز و یا یک دانشجو در کنار تحصیل خود درآمد داشته باشد! جواب این سوال سخت نیست چه کسی است که نخواهد از وقت اضافی خود به درستی استفاده کند  و از آن پول دربیاورد؟

اگر که مشغول به تحصیل هستید، یا خانه دار و یا حتی شغلی دارید که وقت آزاد زیادی دارد میتوانید شغل نویسندگی را انتخاب کنید و در زمان های آزاد خود محتوا تولید کنید و پول دربیاورید.

برخی از مهم ترین مزیت هایی که داشتن در آمد در دوران دانش آموزی و سن کم میتواند به همراه داشته باشید عبارت است از :

۱ ) افزایش اعتماد به نفس : داشتن درآمد مستقل که با تلاش به دست بیاید روی اعتماد به نفس افراد میتواند که تاثیر زیادی بگذارد پس حتی اگر کم خوب است که مستقل باشید و کمی برای آینده خود را تلاش کنید.

۲ ) استقلال : هیچ چیز به اندازه استقلال نمیتواند که باعث رشد افراد شود ، کسب در آمد یکی از گام های اولیه متسقل شده است شاید شما در ابتدا در زمان تحصیل نتوانید که درآمد زیادی کسب کنید اما در عوض تجربه به دست می آورید و این برای آینده شما بسیار موثر خواهد بود .

۳ ) سابقه کاری : زمانی که شما در دوران تحصیل خود شروع به کار میکنید سابقه و تجربه کاری به دست می آورید و اهمیت این موضوع زمانی که شما در سال های آینده به دنبال کاری ثابت هستید مشخص خواهد شد.

۴ ) کار کردن روی وجه اجتماعی : زمانی که شما با کارفرما های مختلفی در ارتباط هستند شخصیت اجتماعی شما نیز هر چه زودتر شکل میگیرد و در این شرایط از هم سن سالان خود خیلی جلوتر می افتید.

۵ ) برنامه ریزی برای آینده : زمانی که شما از سن کم شروع به کار کنید خیلی زودتر میتوانید علاقه خود را پیدا کنید همچنین زمان بیشتری دارید تا بتوانید که مهارت های لازم را کسب کنید و برای آینده خود برنامه ریزی کنید.

 

کسب درآمد در خانه برای دانش آموزان

بهترین شغل برای کسب درآمد در خانه برای دانش آموزان

صحبت کردیم که داشتن شغل در سن کم و در کنار تحصیل چه مزیت هایی را به همراه دارد ، اما شاید بپرسید که یک دانش آموز چه شغل هایی میتواند که داشته باشد ؟

شغل های اینترنتی که امکان دور کاری و یا دریافت پروژه وجود دارد را میتوان بهترین شغل برای این دسته از افراد معرفی کرد ، به عنوان مثال تولید محتوا یکی از این موارد می باشد.

دانش آموزان میتوانند با استفاده از آموزش های رایگان و همچنین دوره های مختلفی که توسط کارشناسان در این زمینه ساخته شده است  ، آموزش های لازم در این زمینه را بینند و کار خود را شروع کنند.

اگر که قصد کار کردن به عنوان یک متخصص تولید محتوا را دارید باید که ابتدا مشخص کنید که در حوزه تولید چه نوع محتوایی میخواهید که فعالیت داشته باشید.

در این بخش ما نویسندگی انلاین که مرتبط با تولید محتوا های متنی است را بررسی میکنیم.

نویسندگی آنلاین یک شغل انعطاف پذیر است که متناسب با هر شرایطی میتواند تغییر کند ، معمولا افرادی که قصد درآمد از تولید محتوا را دارند و از سویی وقت آنها نیز محدود است این شغل را انتخاب میکنند.

از مهم ترین مزیت هایی که این شعل دارد این است که محدودیت سنی برای آن مطرح نیست به همین دلیل دانش آموزان به خوبی در صورتی که موفق شوند برخی از مهارت های پایه مورد نیاز را کسب کنند ، از نویسندگی درآمد کسب کنند.

به طور کلی برخی از مهم ترین مهارت هایی که یک نویسنده خوب باید دارا باشد عبارت است از :‌

۱ ) توانایی نویسندگی  بلاگ ها و محتوا هایی که در شبکه های اجتماعی منتشر میشود.

۲ ) توانایی سرچ کردن درست و به دست آوردن اطلاعات صحیح در رابطه با هر موضوع

۳ )‌ آشنایی کافی با ابزارهای google webmaster و  google analytics که مربوط به اصول سئو هستند، البته این مهارت در ابتدا شاید زیاد لازم نباشد اما اگر میخواهید به صورت حرفه ای کار کنید باید به فکر آن باشید.

۴ ) آشنایی با اصول نگارش و استفاده درست از علایم نگارشی

۵ ) استفاده از کلمات درست و بهمینه

۶ ) توانایی استفاده درست از کلمات کلیدی اصلی و فرعی به گونه ای خواننده متوجه این نشود که این کلمات از قبل برنامه ریزی شده است به عبارت دیگر نباید شکافتی در مطلب ایجاد کند .

۷ ) توانایی نوشتن انواع محتوا های متنی همانند نوشتن محتوای اختصاصی، بازنویسی محتوا و … .

۸ ) ایده پردازی برای یافتن ایده تولید محتوا مناسب با توجه به موضوع

 

نحوه ی آموزش تولید محتوا

چطوری میتوانم نحوه ی درآمد از تولید محتوا را آموزش ببینم؟

دیدن آموزش درست در ابتدا کار اهمیت زیادی دارد زیرا که بیس و پایه افراد را شکل میدهد به همین دلیل است که باید زیر نظر یک کارشناس خوب آموزش های لازم را ببیند.

امروزه متخصیص زیادی دوره های آموزشی نویسندگی را تهیه کرده و به فروش میرسانند که همین امر انتخاب را برای هنر جو سخت تر کرده است.

دوره تولید محتوا آی سئو یکی از دوره های برتر در این زمینه است که به صورت اختصاصی فقط روی نویسندگی و نوشتن محتوا های متنی تمرکز کرده است ، نظیر همچنین دوره ای خیلی کم یافت میشود زیرا بقیه نمونه های مشابه روی آموزش سئو سایت  تمرکز کرده اند و در این بین کمی  اصول کلی نویسندگی را نیز آموزش میدهند !

اما دوره آی سئو روی نویسندگی تمرکز دارد و به صورت جزئی ریز ترین نکاتی که برای نوشتن یک محتوای پربار و جذاب برای خواننده  ، را بررسی کرده است.

همچنین مهم ترین تکنیک هایی که شما باید در محتوا خود رعایت کنید تا طبق الگوریتم های گوگل باشد و به رتبه گرفتن سایت شما کمک میکند را نیز  در این دوره اموزش داده شده است.

در فصول انتهایی این دوره نحوه کسب درآمد از آنچه تا به اینجا آموخته اید را آموزش خواهید دید که میتواند برای ادامه مسیر شما در دنیای نویسندگی خیلی مفید باشد.

پس نگران نباشید شما بلافاصله بعد از تمام کردن این دوره، سفارش تولید محتوا دریافت خواهید کرد و میتوانید با شرکت آی سئو همکاری کنید.

پس اگر دنبال یک دوره خوب هستید که به درستی اصول کار نویسندگی را به شما آموزش میدهد  و قیمت مناسبی نیز دارد فرصت را از دست ندهید و درست به کار شوید.

کسب درآمد در خانه برای دانش آموزان

ویژگی هایی که کسب و کار مناسب دانش آموزان باید داشته باشد؟

با توجه به شرایط خاصی که داش آموزان دارا هستند مشاغلی که آنها میتوانند انجام داند نیز باید خاص باشد یعنی ویژگی های خاصی داشته باشند که در این بخش آنها را بررسی میکنیم.

۱ ) انعطاف پذیر باشد :  اول از همه شغل باید که انعطاف پذیر باشد به عبارت دیگر باید به گونه ای باشد که نیاز کار در ساعات مشخص نداشته باشد زیرا زمانی که دانش آموزان میتوانند کار کنند متغیر است ممکن است روزی 5 ساعت بتوانند کار کنند و در روزی اصلا این امکان برای آنها وجود نداشته باشد.

۲ ) سن ملاک نباشد :  مشاغلی همانند نویسندگی آنلاین ملاک سنی ندارند همچنین در بیشتر مواقع مهم مهارت نویسنده است نه تجربه و سابقه کاری آن ! آی سئو یک پلتفرم خوب است که نیاز به سابقه کاری ندارد شما میتوانید به راحتی در آن ثبت نام کنید و کار خود را آغاز کنید.

۳ ) حقوق : بهتر است که حقوق مشاغلی به صورت پروژه ای باشد زیرا که داشتن حقوق ثابت به احتمال زیاد نیاز به کار در ساعت مشخص نیز دارد.

 

کسب درآمد در خانه برای دانش آموزان

کسب و کار های اینترنتی بهترین گزینه برای دانش آموزان

به طور کلی فریلنسری به عنوان بهترین گزینه که دانش آموزان میتوانند از طریق آن درآمد کسب کنند شناخته میشود زیرا تمام ویژگی هایی که در بخش قبل بیان کردیم را دارا میباشد.

اگر شما نیز دانش آموز هستید و میخواهید که به صورت مستقل در آمد کسب کنید میتوانید شغل نویسندگی را انتخاب کنید ، شاید بپرسید چرا ؟  به طور کلی مهم ترین مزیت هایی که نویسندگی برای داتش آموزان دارد عبارت است از :

۱ ) نیاز به سرمایه اولیه ندارد یا مقدار آن به نسبت دیگر مشاغل خیلی کمتر است

۲ ) نیاز به تخصص آنچنانی ندارد

۳ ) ‌نیاز به سیستم های قوی ندارد  و شما حتی با استفاده از لپتاپ ساده و گوشی موبابل نیز در ابتدا میتوانید کار خود را شروع کنید و بعد از اینکه حرفه ای شدید سیستم خود را تغییر دهید

۴ ) کار های پروژه ای در این زمینه زیاد است و به راحتی در صورتی که تخصص کافی را داشته باشید در زمان های خالی خود میتوانید پروژه دریافت کنید و کسب درآمد داشته باشید

۵ ) وجود پلتفرم های مختلف که به افراد محتوا برای نوشتن میدهند نیز از دیگر مزیت های مهم شغل نویسندگی محتوا است

 

درآمد کسب و کار های اینترنتی

حدود درآمد کسب و کار های اینترنتی

میزان درآمد افراد در شغل نویسندگی اگر بخواهند به صورت فریلنسری کار کنند مقدار مشخصی ندارد و همه چیز به خود شخص وابسته است

به عبارت دیگر هر چقدر که فرد تایم بیشتری را روی کار بگذارید و بیشتر روی آن تمرکز کند بهتر میتوانند پول دربیاورد همچنین کیفیت محتوا هایی که شخص تولید میکند نیز مهم است به طور کلی مهم ترین توسعه هایی که میتوان به افراد تازه کار برای افزایش حقوق کرد عبارت است از :

۱ )‌ در هر زمان آموزش ببنید حتی زمان هایی که در حال نوشتن هستید از خودتان بیاموزید و تجربه کسب کنید

۲ ) غرصت های خود را از دست ندهید در ابتدای کار ممکن است که شما در این تصور باشید که در آمد کمی دارید  و یا مهارت کافی ندارید، باید بتوانید برای خودتان برنامه ریزی کنید و صبر و حوصله داشته باشید

۳ ) خود را به روز نگه دارید

۴ ) زیاد مطالعه کنید تا هم با کلمات بیشتری آشنا شوید

۵ ) مقاله رقیبان خود را حتما بخوانید ، سعی کنید روزانه در وقت های آزاد خود به خصوص اگر مبتدی هستید یک مقاله را بخوانید و آن را تحلیل کنید و سعی کنید اشتباهات آن را در کار خود تکرار نکنید

 

 

مقالات مرتبط

دیدگاه

0 نظر تاکنون ارسال شده است
×

گفت و گو با پشتیبانی

×