کسب درآمد در خانه با گوشی | مگه میشه اصلا؟؟

کسب درآمد در خانه با گوشی | مگه میشه اصلا؟؟

farinush ch

نویسندگی محتوا یکی از بهترین شغل‌ها برای جوانان بیکار در خانه است. با داشتن ساده‌ترین سیستم هوشمند، می‌توانید کار خود را در این زمینه آغاز کنید.

شاید برای شما عجیب باشد، اما بله، می‌توانید تنها با استفاده از گوشی همراه خود، کسب درآمد از تولید محتوای متنی داشته باشید.

در ادامه، اصول کسب درآمد از محتوای متنی را به شما آموزش می‌دهیم. پس اگر می‌خواهید کسب درآمد در خانه با گوشی را تجربه کنید، در ادامه با ما همراه باشید تا نکات مورد نیاز را ذکر کنیم.

تولید محتوا بهترین روش کسب درآمد در خانه با گوشی است.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و گسترش اینترنت در سراسر دنیا، پول درآوردن دیگر کار سختی نیست و هر کسی حتی با استفاده از گوشی هوشمند خود در خانه نیز می‌تواند درآمد داشته باشد.

راه‌های مختلفی در این زمینه موجود است، اما طبق تحقیقات و تجربه‌های موجود، تولید محتوا پر درآمد‌ترین و پر متقاضی‌ترین آنها می‌باشد.

محتوا پایه اصلی تمامی وب سایت‌هاست. هر سایتی که نتواند محتوای خوبی را تولید و منتشر کند، رتبه‌ای در موتورهای جستجوگر نخواهد داشت و این یعنی مخاطب کمتری به وب سایت مراجعه می‌کند.

حال تصور کنید این همه وب سایت فارسی وجود دارد که همگی با همدیگر در حال رقابت هستند. به چه تعداد نویسنده محتوا نیاز دارند؟

اگر کمی روی این موضوع فکر کنید، خواهید فهمید که تقاضا برای نویسنده محتوا تا چه اندازه بالا است و همین امر این شغل را بین بهترین‌ها قرار داده است.

محتوا دارای انواع مختلفی می‌باشد که اساسی‌ترین آن محتوای ای متنی هستند. اگر علاقه‌مند به فعالیت در این حوزه هستید، می‌توانید به راحتی آموزش‌های لازم را در این زمینه ببینید و شروع به نوشتن محتوا کنید.

البته احساسی تصمیم نگیرید و اگر اطلاعات کافی را در این زمینه ندارید، پیشنهاد می‌شود ابتدا خوب در رابطه با شغل نویسندگی تحقیق کنید و از خود بپرسید من برای چه شغلی مناسبم؟

در صورتی که تمامی ویژگی‌ های یک کارشناس تولید محتوای متنی را دارید، شروع به آموزش دیدن در این زمینه کنید.

کسب درآمد در خانه با گوشی

اصلا شغل تولید محتوا و نویسندگی چیست؟

به طور کلی تمامی فیلم، عکس، متن، وبلاگ، مشخصات محصول در فروشگاه‌های آنلاین و … همه نوعی محتوا است که توسط کارشناس مربوطه تولید شده است.

به عبارت دیگر هر چیزی که در دنیای مجازی و دیجیتال مشاهده می‌کنید، نوعی محتوا به شمار می‌آید. در این بخش، ما روی محتوای های متنی تمرکز خواهیم کرد و به صورت ویژه شغل نویسندگی محتوای متنی را به شما معرفی می‌کنیم.

وارد هر وب سایت و یا شبکه مجازی شوید، با متون کوتاه و بلندی مواجه می‌شوید. تمامی این موارد در دسته محتوا های متنی قرار می‌گیرند که توسط یک نویسنده آنلاین نوشته شده‌اند.

به عبارت دیگر، محتوای متنی، مجموعه‌ای کلمات و جملات می‌باشد که به منظور انتقال پیام به مخاطب، کنار هم قرار گرفته‌اند.

شاید از خود بپرسید که در دنیای امروزی که بیشتر افراد تمایل به محتواهای تصویری و ویدیویی دارند، چرا محتوای متنی هنوز مهم است و وب‌سایت‌ها در تلاطم تولید متن‌های با کیفیت هستند؟

باید بگوییم که محتوای های تصویری و گرافیکی به گونه‌ای تکمیل‌کننده محتوا های متنی هستند و شما بایستی تمامی این موارد را به درستی در کنار هم استفاده کنید تا نتیجه مطلوب را بگیرید.

در گذشته که هنوز محتواهای گرافیکی پیشرفت نکرده بودند، متون اهمیت زیادی داشتند، اما کمی خشک و یکنواخت به نظر می‌رسیدند.

اما پس از ظهور محتوای های تصویری و ویدیویی، متون نیز جلوه گرفت و مخاطب بیشتری را به خود جذب کرد.

از سوی دیگر هنوز هم در الگوریتم‌های رتبه‌بندی موتورهای جستجوگر، از جمله گوگل، محتوای متنی حرف اول را می‌زند و هر وب‌سایتی که بتواند به صورت درست و اصولی محتوا منتشر کند برنده است.

از این رو در بحث سئو نیز، محتوا متنی اهمیت زیادی دارد.

حال کارفرماها برای تولید با کیفیت تمامی محتواهای متنی، نیازمند یک نویسنده حرفه‌ای هستند که بتواند به درستی جملات را کنار هم بچیند تا مخاطب در حین خواندن، هم پاسخ تمامی سوالات خود را بیابد و هم علاقه‌مند به بازدید از سایت شود.

اگر بخواهیم خیلی ساده توضیح دهیم که کار نویسنده محتوا چیست، زمانی را به یاد بیاورید که در گوگل سرچی انجام دادید؛ بلافاصله بعد از اینکه شما عبارت مورد نظر را وارد کردید، سایت‌های مختلفی به ترتیب اولویت به شما نمایش داده می‌شوند.

شما نیز با انتخاب وب‌سایت مورد نظر به محتوای متنی که از سوی سایت منتشر شده است، منتقل می‌شوید؛ نوشتن همین محتواها کار نویسنده است!

 

کسب درآمد در خانه با گوشی

 

حقوق محتوانویسی آنلاین چقدر هست؟ خرج زندگی درمیاد؟

یکی از چالش‌های افراد در زمینه تولید محتوا، بحث درآمد و یا حقوق محتوانویسی آنلاین است.

به طور کلی باید بیان کنیم که میزان درآمد شما در این حوزه، ارتباط مستقیمی با کیفیت محتوایی است که شما تولید می‌کنید.

اکنون که هر کسی ادعا می‌کند نویسنده است، کارفرماها فقط به افرادی دستمزد بالا می‌دهند که کیفیت محتوایشان بالا باشد و بتوانند با محتوای رقبا رقابت کنند.

همان‌طور که قبلاً هم اشاره کردیم، نویسندگی شغلی است که کسب درآمد در خانه با گوشی را نیز حتی ممکن می‌سازد. با این شرایط، پس هر کسی می‌تواند نویسنده باشد!

اما اینگونه نیست و همچنین راحت هم نیست؛ شما باید به خوبی از قبل آموزش ببینید زیرا اگر محتوای اصولی که با الگوریتم‌های موجود هماهنگی نداشته باشد، تولید کنید، کسی حاضر نیست در ازای آن به شما پول دهد.

به طور کلی، موارد ابتدایی که در تمامی محتوا باید رعایت شود، عبارتند از:

• به هیچ عنوان نباید حتی جمله‌ای در محتوا کپی شده باشد.

• تعداد کلمات مناسب باید رعایت شود.

• از کلمات کلیدی اصلی و فرعی به درستی استفاده شود.

• جملات دارای معنی باشند و با یکدیگر هماهنگ باشند.

• علائم نگارشی به صورت دقیق به کار گرفته شده باشند.

• پاراگراف‌بندی درست.

• استفاده از عکس، گیف، ویدیو و … مناسب برای هر محتوای متنی.

این موارد نکات اولیه‌ای هستند که باید در هر نوع محتوای متنی رعایت شوند.

حال، هر چه محتوا تخصصی‌تر می‌شود، نکات بیشتری نیز وجود دارد که در کنار این موارد باید رعایت شود. پس، کیفیت به همراه تعداد کلمه‌ای که می‌نویسید، دو فاکتور تأثیرگذار در میزان درآمد نویسندگان محتوای متنی هستند.

 

کسب درآمد در خانه با گوشی

حالا، چطوری و از کجا باید تولید محتوا را یاد بگیرم؟

در دنیای امروزی، که با یک سرچ ساده می‌توانید درباره هر موضوعی یاد بگیرید، یادگیری اصول تولید محتوای متنی کار پیچیده‌ای نیست.

به طور کلی، می‌توان به سه روش زیر تولید محتوا را آموخت و از طریق آن کسب درآمد کرد:

 1. از طریق آموزش های اینترنتی:
  متخصصین زیادی امروزه در قالب آموزش های آنلاین و آفلاین اقدام به آموزش میکنند، فرق این دو کلاس نیز در این است که نوع آفلاین ویدیو های ضبط شده به همراه پشتیبانی است که میتوانید آن را خریداری کنید، دوره آموزشی آی سئو در این دسته قرار میگیرد.
  نوع دیگر که آموزش آنلاین است شما درکلاس آنلاین که در ساعت مشخص برگزار میشود ثبت نام میکنید.
 2. کلاس های حضوری :
  کلاس های حضوری آموزش نویسندگی نیز در سراسر کشور برگزار میشود که میتوانید از آنها استفاده کنید.
 3. آموزش خودخوان :
  با استفاده از وب سایت ها،‌ دوره های آموزشی رایگان، کتاب و … میتوانید بدون پرداخت هزینه ای به صورت خودکار نویسندگی را بیاموزید.

با توجه به بودجه  و سبک یادگیری خود میتوانید با استفاده از یکی از روش های بالا تولید محتوا را بیاموزید و وارد بازار کار شویدو

در صورتی که دوره آموزشی درآمد از نویسندگی آی سئو که یک دوره بسیار کامل است را تهیه کنید علاوه بر اینکه به خوبی تمامی اصول نویسندگی را یاد میگیرید کار شما نیز تضمین شده است یعنی بلافاصله بعد از اتمام دوره میتوانید با گروه آی سئو همکاری داشته باشید.

کسب درآمد در خانه با گوشی

بعد از آموزش چطوری باید تولید محتوا رو شروع کنم؟

سوال دیگری که ممکن است ذهن شما را درگیر کند این است که بعد از آموختن تا حد مناسب چگونه میتوان کار مناسب را پیدا کرد ؟

میتوان گفت بعد از اینکه به حد مطلوبی رسیدید میتوانید که کار خود را شروع کنید، در زمینه یادگیری حساس نباشید زیرا که بیش از نیمی از آموزش های لازم را شما باید در محیط کار ببنید.

به طور کلی از طریق روش های زیر میتوانید که شروع به کسب در آمد کنید:

 • کار به صورت فریلنسری:
  وقتی میگوییم کسب درآمد در خانه با گوشی منظورمان کار به صورت فریلنسری است، یعنی اینکه شما در خانه بدون اینکه با شرکت خاصی قرار داد رسمی داشته باشید به صورت پروژه ای کار میکنید.
  از طریق وب سایت های کاریابی میتوانید که به پروژه هایی که کارفرما تعریف کرده است دسترسی پیدا کنید.
 • قرار داد با شرکت تولید محتوا :
  میتوانید که به صورت ثابت در شرکت تولید محتوا استخدام شوید و پروژه هایی که تعریف میشود را انجام دهید و حقوق ثابت یا درصدی دریافت کنید، تعداد زیادی از افراد سفارش تولید محتوا خود را به همین شرکت ها میدهد به همین دلیل میتوانید درآمد خوبی داشته باشید.

 

 • درآمد از طریق پلتفرم های تعریف شده در این زمینه :
  آی سئو نمونه پلفرم قابل اطمنیان است که میتوانید با نوشتن محتوا در وب سایت رسمی آن کسب درآمد داشته باشید .
  برای کسب اطلاعات بیشتر به بخش کسب درآمد وب سایت میتوانید مراجعه کنید.

کسب درآمد در خانه با گوشی

راهکار هایی برای بالابردن درآمد تولید محتوا

بارها اشاره کردیم در صورتی که نتوانید محتوای باکیفیت تولید کنید جایی در دنیای تولید محتوا نخواهید داشت، پس اگر میخواهید به صورت جدی کار خود را آغاز کنید و درآمد بالا داشته باشید از همان ابتدا اصولی یاد بگیرید و درست نوشتن را تمرین کنید.

اگر میخواهید درآمد بالا داشته بشد بایستی که با کیفیت بنویسید، برخی از بهترین روش هایی که میتواند تا حد زیادی کیفیت محتوای شما را بالا ببرد عبارت است از:

 • از اضافه گویی بپرهیز فقط سعی کنید اصل موضوع را توضیح دهید.
 • به تمامی سوالات احتمالی که ممکن است در ذهن مخاطب ایجاد شود پاسخ دهید به عبارتی اجازه ندهید که کاربرد بدون اینکه پاسخ خود را بیابد وب سایت را ترک کند.
 • محتوای شما نباید کپی داشته باشد، امروزه راه های زیادی وجود دارد که به راحتی میتوان تشخیص داد آیا محتوا کپی دارد یا خیر ! پس به دنبال این نباشید که با کپی کردن کار را از سرخود بازکنید.
 • علائم نگارشی را جدی بگیرید و در تمامی محتوا های خود به صورت درست استفاده کنید.
 • سعی کنید مطالعه خود را زیاد کنید تا هم با کلمات زیادی آشنا شوید و هم اینکه بتوانید جمله بندی خود را بهتر کنید.
 • تمامی پاراگراف و زیرعنوان های یک محتوای طولانی باید در ارتباط باشند به عبارتی محتوا باید که یک انسجام درونی داشته باشد.
 • تجربه خود را بالاتر ببرید ، قبلا هم ذکر کردیم که بیش از نیمی از یادگیری شما در زمان کار شکل میگیرید پس سعی کنید که با شرکت های مختلف کار کنید تا تجربه های لازم را به دست بیاورید.
 • ایده یابی خود را ارتقا دهید زیرا نویسنده ای که نتواند در رابطه با هر موضوع ایده ای را در ذهن خود ایجاد کند نمیتواند درآمد زیادی کسب کند.

به عنوان نکته اخر، پیشنهاد میکنیم که در ابتدای کار روی درآمد تمرکز نکنید بلکه بیشتر یادبگیرید و تجربه کسب کنید در این صورت است که میتوانید آینده خوبی را برای خود رقم بزنید و پس از آنکه به حد پیشرفته رسیدید و تجربه لازم را نیز کسب کردید، درآمد خوبی داشته باشید.

 

 

مقالات مرتبط

دیدگاه

0 نظر تاکنون ارسال شده است
×

گفت و گو با پشتیبانی

×