کسب درآمد در خانه | حتی فکرشم شیرینه

کسب درآمد در خانه | حتی فکرشم شیرینه

farinush ch

شاید تا چند سال  تصور اینکه فردی بتواند از خانه کار کند و در آمد کسب کند کمی سخت و دور از انتظار بود، اما اکنون با پیشرفت چشم گیری که تکنولوژی و اینترنت داشته دیگر این آرزو که بتوان از خانه به راحتی پول در آورد غیر ممکن نیست !

کمی فکر کنید! حتی فکرشم شیرینه که بدون نیاز به حضور در محل کار و فقط با استفاده از یک سیستم و اینترنت در خانه کار کرد و در آمد خوبی نیز کسب کرد.

شاید اصطلاح کار های اینترنتی به گوش شما خورده باشد، به طور کلی منظور از کارهای اینترنتی، مشاغل کوچک و بزرگی است که می توان به صورت دور کاری و یا فیریلنسری به وسیله اینترنت انجام داد، نویسندگی محتوا یا همان محتوا نویسی یکی از معروف ترین این مشاغل است.

تا به حال به نتیجه های جستجو های خود در گوگل دقت کرده اید ؟ چگونه است که شما هر عنوانی را در اینترنت وارد می کنید مطلبی مرتبط با آن به شما نمایش داده می شود ؟ چه کسی این محتوا ها را نوشته است ؟

پاسخ تمام این سوالات به نویسندگی محتوا باز میگیردد که در ادامه در رابطه با آن صحبت خواهیم کرد !

نویسندگی محتوا یکی از شغل های به نسبت قدیمی تر در بین کار های اینترنتی است که افراد زیادی توانسته اند که رویای کسب درآمد در خانه خود را با این کار بر آورده کنند اگر نیاز به اطلاعات بیشتر در این زمینه دارید در ادامه با ما همراه باشید.

 

محتوای آنلاین

بین تمامی روش های کسب درآمد در خانه چرا تولید محتوای آنلاین؟

اگر کمی در رابطه با بهترین روش های کسب در آمد در خانه تحقیق کنید به احتمال زیاد عنوان تولید محتوا را در بین مشاغل پیشنهادی مشاهده می کنید، به  نظر شما علت این موضوع چیست و چرا به این اندازه این کار مورد توجه قرار گرفته است.

بهتر است ابتدا روشن کنیم که تولید محتوا چیست ؟ به طور کلی به طراحی و تولید انواع محتوا هایی که تو فضای مجازی و وب سایت های مختلف مشاهده می کنید ، تولید محتوا گفته می شود، حال این محتوا میتواند تصویر ، ویدیو ، متن و … باشه !

لازم به ذکر است که در این بخش تمرکز ما روی محتوا های متنی است و بررسی دیگر انواع محتوا ها از حوصله این مقاله خارج هست.

وب سایت ها امروزه به یکی از بخش های اصلی هر کسب و کار اینترنتی تبدیل شده و کارفرما ها باید برای پیشرفت سرمایه و وقت زیادی برای پیشرفت و دیده شدن وب سایت های خود بگذارند.

طبق الگوریتم های موجود در مهم ترین موتور جستجوگر یعنی گوگل ، محتواهایی که در وب سایت ها قرار میگیرد مهم ترین عاملی است رتبه سایت ها را تعیین می کند. حال بین تمامی انواع محتوا ها، محتوای متنی مهم ترین است .

شاید به یک درک نسبی رسیده اید که بین تمامی روش های کسب درآمد در خانه چرا بر روی محتوا نویس آنلاین این مقدار تاکید شده است.

برای اینکه بتوانید کسب درآمد از تولید محتوای متنی را به بهترین نحوه انجام دهید نیاز است که ابتدا آموزش های لازم را بینید و به خوبی نکات را به یاد داشته باشید تا بتوانید محتوا های درست و اصولی را بنویسید.

در بخش های بعدی سعی میکنیم که به صورت خلاصه در رابطه با این موضوعات بحث کنیم اما به یاد داشته باشید تا خودتان نخواهید و خود را در فضای کار قرار ندهید موفق نخواهید شد پس اگر به صورت جدی می خواهید کار نویسندگی را آغاز کنید، بعد از تحقیقات و کسب اطلاعات اولیه  شروع به تمرین کردن کنید تا آماده ورود به بازار کار شوید.

کسب درآمد در خانه

اصلا نحوه ی کار محتوا نویسی آنلاین چطوریه؟

شاید با خودتون بگید که چطوری ممکنه از نویسندگی محتوا در آمد کسب کرد ؟ و یا اصلا اصول انجام این کار چطوریه ؟

در همین ابتدا بگیم که روزانه تعداد زیادی سفارش تولید محتوا از سوی کارفرما ها به ثبت میرسد که به دنبال یک نویسنده خوب هستند تا محتوا های اصولی و با کیفیت را برای آنها تولید کند !

پس اگر فکر می کنید بازار کار نویسندگی اشباع شده است ، سخت در اشتباهید ، درست است که تعداد افرادی که ادعا می کنند نویسنده آنلاین هستند زیاد است اما از بین آنها فقط بخش کوچکی می توانند که محتوای با کیفیت کارفرما پسند و گوگل پسند را تولید کنند.

پس اگر حسابی تو کار ماهر بشید میتوانید نظر کارفرما های زیادی را جذب خودتون کنید و سفارش تولید محتوا زیادی دریافت کنید .

اصول کار نیز به این صورت است که معمولا به شما عنوانی داده می شود که باید در رابطه با آن تعداد مشخصی کلمه مطلب بنویسید ، البته به همین راحتیا هم نیست !

در این بخش سعی کردیم که مراحل تولید یک محتوای متنی عالی به شما ارائه کنیم :

 1. در مرحله اول نویسنده باید که به خوبی در رابطه با موضوع تحقیق کنه ، نمونه کارای بقیه را به خوبی بخونه و نکات مهمی که در رابطه با موضوع وجود دارد و حتما باید در مقاله آورده شود را جمع آوری کند.
 2. در مرحله دوم باید تشخیص داد که از چه کلمات کلیدی در مطلب باید استفاده شو ، این کار نیاز به حرفه زیاد در زمینه سئو دارد به همین دلیل معمولا این کلمات همراه با عنوان از سوی سئو کار به نویسنده تحویل داده می شود.
 3. دست به کار شوید ! بعد از اینکه زیر عنوان ها و کلمات کلیدی مشخص شد شروع کنید به نوشتن ، از صحت مطالبی که جمع آوری کردید مطمئن شوید و اصلا از دیگر محتوا ها کپی نکنید . در این مرحله سعی کنید فقط هر آنچه در ذهن دارید را بنویسید .
 4. بعد از اینکه تعداد کلمات به حد لازم رسید حال از اول شروع به خواندن محتوایی که نوشتید کنید و جمله بندی های خود را ادیت کنید .
 5. بعد از اینکه ادیت را انجام دادید حال خود را جای یک بازدید کننده بگذارید و دوباره از اول محتوای خود را بخوانید و نکاتی که نیاز است رعایت کنید را ویرایش کنید . به نکات مربوط به سئو توجه کامل داشته باشید زیرا که مهم ترین هدف از تولید این محتواها رتبه گرفتن سایت در گوگل است !

کسب درآمد در خانه

آیا میتوان با کسب درآمد در خونه به درآمد های بالا رسید؟

برخی از افراد زمانی که نام کسب در آمد در خانه را می شنوند ، تصور می کنند که این مشاغل در آمد های بسیار کمی دارد که نمی توان برای مخارج زندگی از آنها استفاده کرد.

شاید در مواقعی این تصور درست باشد اما همیشه اینطوری نیست !‌

به طور کلی حقوق محتوا نویسی آنلاین به میزان زمان و مهارتی که  دارد وابسته می باشد، هر چه فرد تایم بیشتری را روی کار خود بگذارید و همچنین مهارت های لازم را نیز کسب کرده و حرفه ای تر کار کند،  بدیهی است که درآمد بیشتری نیز خواهد داشت.

معمولا مشاغل اینترنتی مناسب برای افرادی است که می خواهد در کنار شغل اول خود درآمد بیشتری داشته باشند و به دنبال شغل دوم هستند و یا افرادی که تایم کافی برای انجام کار های طولانی را ندارند همانند دانشجویان و دانش آموزان.

دیگر کسانی که می خواهند به درآمد ها بیشتر برسند بهتر است که سراغ کار های کلی تر که نیاز به مهارت های بیشتر دارد همانند سئو ، گرافیک و … بروند.

 

کسب درآمد در خانه

برای درآمد زایی در خانه به چه وسایلی نیاز داریم؟

موضوع مهم دیگر در رابطه با کسب درآمد در خانه ، تجهیزاتی است که نیاز می باشد .

به طور کلی بسته به شغل اینترنتی  که انتخاب کرده اید ، نیاز به وسایل مختلفی دارید  ، از مزیت هایی که شغل نویسندگی آنلاین دارد این می باشد که تجیزات خاص و حرفه ای نیاز ندارد.

به عنوان مثال اگر بخواهید وارد حوزه تولید محتوای ویدیویی شوید باید که حتما سیستم های قوی داشته باشید و همچنین به یک نرم افزاری که بتوان با آن ویدیو ادیت کرد نیز مسلط باشید.

اما برای تولید محتوا متنی حتی نیاز نیست که سیستم داشته باشید و کار شما حتی اگر کمی زرنگ باشید با گوشی نیز هندل می شود، اما پیشنهاد می شود که در صورتی که بودجه لازم را دارید حتما برای خود یک لپتاپ ساده تهیه کنید تا هم بهتر سرچ کنید و هم بهتر تایپ کنید.

اخرین ابزاری که نیاز شما است یک پلتفرم دریافت سفارش و یا یک کارفرما است پیشنهاد میشود که در ابتدای کار خود از پلتفرم هایی که محتوا در اختیار نویسنده ها قرار می دهد استفاده کنید تا هم تجربه کسب کنید و هم در آمد .

آی سئو یکی از این پلتفرم ها است، زمانی که شما وارد سایت آی سئو می شوید با چند کلیک به عنوان نویسنده ثبت نام می کنید و سپس محتوا دریافت می کنید و برای هر بار که مقاله شما تایید شود پول به حساب کاربری شما واریز می شود.

 

نویسندگی آنلاین

مزیت های شغلی نویسندگی آنلاین چیه؟

تا به اینجا زیاد در رابطه با نویسندگی آنلاین صحبت کردیم و توضیح دادیم که چگونه می توانید یک مقاله خوب را بنویسید و یا چگونه کار پیدا کنید !

در این بخش قصد داریم که به صورت موردی مهم ترین مزیت هایی که نویسندگی آنلاین به همراه دارد را به شما بیان کنیم :‌

 • رئیس خود باش : می توان گفت هر نویسنده رئیس خود است زیرا خودش می تواند که هر زمان که بخواهد محتوا دریافت کند و بنویسد در واقع ساعت کاری را خوده نویسنده تعیین می کند و آنچه مهم است این می باشد که در زمان مشخص شده کار را به کارفرما تحویل دهد.

 

 • نیاز به سرمایه نیست : برای شروع کار نویسندگی نیاز به سرمایه سنگین اولیه نیست حتی برخی از نویسنده ها بدون هیچ هزینه ای و فقط با آموزش های آنلاین کار خود را شروع می کنند ، پس اگر سرمایه زیادی ندارید نگران نباشید و در صورت علاقه وارد دنیای نویسندگی شوید.

 

 • مناسب برای افراد کم سن : دانشجو ودانش آموزان زیادی هستند که سن زیادی ندارند اما علاقه مند به مستقل شدن و کسب در آمد هستند ، نویسندگی محتوا یک فرصت عالی برای این افراد است زیرا هم باعث می شود که اطلاعات مختلف در زمینه های متفاوت کسب کنند و همچنین درآمد کسب کنند.

 

 • قابلیت پیشرفت : در زمانی که نویسندگی را تمرین می کنید روز به روز به مهارت شما افزوده می شود و اگر که کمی خلاقیت به خرج دهید می توانید محتوای رویداد های بزرگ را بنویسید.

 

 • فرصت های کاری زیاد : شرکت های سفارش تولید محتوا زیادی امروزه فعالیت می کنند که از صاحبان وب سایت ها سفارش دریافت می کنند و در اختیاز نویسنده ها قرار می دهند ، همچنین که امروزه وب سایت های زیادی همانند آی سئو وجود دارند که می توانید از آنها با نویسندگی کسب در آمد کنید.

 

اما اگر توی خونه کار میکنی به این موارد دقت کن!!

به عنوان سخن اخر ، اگر که انتخاب کردی که نویسنده آنلاین بشی و کسب درآمد در خانه را شروع کنید ، به این نکات توجه کنید :‌

 • کپی ممنوع : حتی اگر درصد کوچکی از محتوای شما کپی باشد دیگر به درد نمی خورد پس کپی کردن را به طور کل از یاد ببرید و فقط از محتوای های دیگر ایده بگیرید.

 

 • برنامه داشته باشید : اگر می خواهید درآمد از این راه کسب کنید باید که برنامه داشته باشید ، همچنین خود را موظف کنید که برنامه کاری را خود را در طول روز به طور کامل انجام دهید.

 

 • روش های جذب مخاطب را بررسی کنید : یکی از اصول مهم نوشتن این است که خود را در جای مخاطب قرار دهید و سعی کنید که نکاتی که باعث جذب شدن مخاطب به مطلب شما می شود را رعایت کنید. پیشنهاد می شود بعد از اینکه یکبار محتوا را نوشتید بار دیگر از روی آن بخوانید و ویراش کنید یا به عبارتی بازنویسی محتوا را انجام دهید.

 

 • صبور باشید : هیچ کس یکروزه موفق نشده است ، پس عجله نکنید و در کار خود تداوم داشته باشید و ناامید نباشید زیرا در صورتی که تمرین کنید و از ایراد های خود درس بگیرید حتما موفق خواهید شد.

مقالات مرتبط

دیدگاه

0 نظر تاکنون ارسال شده است
×

گفت و گو با پشتیبانی

×