کسب درآمد در خانه برای خانم ها‌| مامان های خانه دار

کسب درآمد در خانه برای خانم ها‌| مامان های خانه دار

farinush ch

نویسندگی و تولید محتوا های متنی یک از روش های کسب درآمد در خانه برای خانم ها‌ و آقایان است، البته بیشتر بین خانم ها رواج پیدا کرده است زیرا هم معمولا طبق آمار زنان بیشتر تایم خالی دارند و همچنین خلاق تر هستند و بهتر می توانند که محتوا تولید کنند به همین دلیل بیشتر خانم ها جذب شغل نویسندگی محتوا می شوند.

همچنین شغل نویسندگی بین افرادی همانند دانش آموزان ، دانشجویان ، مادر های خانه دار و … که تایم آزاد کمی دارند و به دنبال این هستند که از وقت های اضافی خود به بهترین شکل استفاده کنند نیز بسیار مناسب است.

درآمد از تولید محتوا شاید به نسبت دیگر مشاغل در ابتدا کم باشد اما اگر که کمی مهارت های خود را ارتقا دهید و همچنین وقت بیشتری را روی کار بگذارید به طور حتم در آمد شما نیز افزایش می یابد.

در این مقاله به صورت ویژه بررسی خواهیم کرد که چرا شغل نویسندگی برای خانم ها مناسب است، همچنین تمامی نکاتی که یک خانم نیاز دارد بداند تا کار نویسندگی را آغاز کنند را نیز بیان خواهیم کرد، پس اگر به اطلاعت بیشتر در این زمینه نیاز دارید ادامه این مقاله را از دست ندهید.

 

کسب درآمد در خانه برای خانم ها‌

چرا نویسندگی آنلاین بهترین شغل کسب درآمد در خانه برای خانم ها‌ است؟

یکی از بهترین شغلی که به خانم هایی که قصد کسب در آمد در خانه را دارند ، می توان پیشنهاد داد ، نویسندگی محتوا و یا همان تولید محتوا های متنی است.

به طور کلی یک نویسنده آنلاین فردی که مطالبی را در رابطه با موضوع های مختلف می نویسند ، اما تصور نکنید که کار نویسنده صرفا نوشتن مطلب است ، بلکه باید بتواند که به درستی با رعایت اصول سئو و جذب مخاطب محتوای مناسب و با کیفیت را تولید کند.

به نظر شما چرا تا به این حد شغل نویسندگی به خانم های خانه دار و یا خانم هایی که دارای تایم کم هستند پیشنهاد می شود ؟‌

به طور کلی مشاغل آنلاین زیادی امروزه ایجاد شده است که خانم ها می توانند به راحتی از راه دور در کنار فعالیت های دیگر خود همانند تحصیل ، بچه داری ، خانه داری ، کار های ثابت و … انجام دهد و در آمد کسب کنند.

از بین مشاغل آنلاین، نویسندگی به طور ویژه ای مورد توجه قرار گرفته است که اگر بخواهیم به صورت موردی مهم ترین دلایل آن را بررسی کنیم :

 • آسان تر بودن:
  به نسبت دیگر مشاغل دورکار همانند برنامه نویسی ، گرافیک ، تدوین ،‌ادیت ویدیو و … ، نویسندگی آسان تر و قابل فهم تر است و افراد در هر رنج سنی با کمی کسب مهارت می توانند که به درآمد برسند.

 

 • وقت کمتری میگیرد:
  به صورت میانگین اگر که روزانه 4 ساعت الی 8 ساعت تایم بگذارید به درآمد های میلیونی از نویسندی خواهید رسید اما توجه کنید که باید که مهارت و تجربه کافی را کسب کنید.

 

 • هر زمان که بخواهید کار می کنید:
  نویسندگی آنلاین به گونه ای است که شما رئیس خود هستید و نیاز نیست که در یک بازه مشخص در روز کار کنید بلکه آن چیزی که مهم است زمان تحویل مطلب است چه شما با استفاده از سایت های نویسندگی و چه به صورت نوشتن محتوای اختصاصی برای کارفرما ها بخواهید کار کنید باید در زمان مشخص شده کار خود را تحویل دهید.

 

 • محدودیت سنی ندارد:
  از دانش آموز گرفته تا فرد بازنشسته می تواند که از این راه کسب درآمد کند پس در هر سنی که هستید اگر شرایطش را دارید می توانید وارد دنیای نویسندگی آنلاین شوید.

 

 • نیاز به سرمایه اولیه ندارد:
  مشکلی که بسیار از خانم ها دارد این است که سرمایه اولیه برای شروع کار و مستقل شدن را ندارد ، خبر خوب است که نویسندگی نیازی به سرمایه شدید اولیه ندارد و از این جهت گزینه خوبی برای خانم ها به شمار می آید.

 

 • فرصت های شغلی زیاد :
  شاید به این فکر کنید که این شغل اشباع شده است و فرصت های شغلی در آن کم است و در صورتی که این کار را انتخاب کنید نمی توانید درآمد از تولید محتوا کسب کنید!
  این تصور اشتباه است ، دنیای دیجتال امروزی به سرعت در حال حرکت به سمت مارکتینگ و تولید محتوای است و هر لحظه نیاز به نیروی کار حرفه ای دارد حتی این نیاز در سال های آینده نیز به شدن افزایش پیدا می کند.

 

کسب درآمد در خانه برای خانم ها‌

اگر خانه دار باشم چطوری میتونم نویسنده ی موفقی بشم؟

سوالی که بسیاری از خانم های خانه دار در ذهن دارند این است که چگونه می توان که تبدیل به یک نویسنده خوب شد و کسب در آمد مناسب داشت و در عین حال به کار های خانه و زندگی خود نیز رسید ! در این بخش سعی می کنیم که در رابطه با این موضوع صحبت کنیم .

در دنیای امروز کسب درآمد در خانه برای خانم ها دیگر دور از تصور نیست و خیلی راحت با کنی تلاش ممکن است ، اگر که مادر و یا یک خانم خانه دار هستید و بنا به هر شرایطی نمی توانید بیرون از خانه کار کنید اما از سویی نیز علاقه دارید که در خانه کسب درآمد در خانه داشته باشید ، شغل نویسندگی به شدت به شما پیشنهاد می شود.

در این راستا نیاز است که به برخی از نکات توجه کنید تا تبدیل به نویسنده ای بهتر شوید :

 • برنامه داشته باشید : اگر میخواهید کنار کار های خانه خود درآمد نیز کسب کنید  ، باید برنامه داشته باشید به خصوص اگر که میخواهید به صورت فریلنسری کار کنید.
 • از فرصت های خود استفاده کنید : از تمامی تایم های پرتی خود استفاده کنید حال چه برای تولید محتوا و چه برای آموزش دیدن.
 • از سایت هایی که محتوا در اختیار شما قرار می دهند استفاده کنید : سایت هایی همانند آی سئو امروزه وجود دارند که به راحتی از کارفرما ها سفارش تولید محتوا دریافت می کنند و درآنها را در اختیار نویسندگان خود قرار می دهند.

با چند کلیک ساده می توانید که در آی سئو ثبت نام کنید و شروع به کسب درآمد کنید .

 • یاد بگیرید : حتی اگر به حد حرفه ای رسیدید بازهم آموزش را کنار نگذارید و سعی کنید از هر مطلبی که می نویسید و هر پروژه ای که دریافت می کنید مطالب جدید یاد بگیرید.
 • با علاقه کار کنید : فقط برای اینکه یک پولی دربیاورید نویسنده نشوید زیرا این کار نیاز به تمرکز دارد و در صورتی که علاقه ای به این شغل نداشته باشید برای شما سخت خواهد بود که ساعت ها پست سیستم بشینید و بنویسید.

کسب درآمد در خانه برای خانم ها‌

محتوا نویسی آنلاین پردرآمد ترین شغل برای خانم ها،‌ اما چطوری؟

شاید از خود بپرسید که چگونه ممکن است که به درآمد های بالا از نویسندگی برسیم ؟‌

باید بگوییم که در بیشتر مواقع این خوده شما هستید که تایین می کنید که چقدر درآمد داشته باشید اگر قرار باشد که به صورت عجله ای فقط یک مطلب را سرهم کنید ، به طور حتم در این رشته موفق نخواهید شد.

برای  موفقیت در این مسیر باید که زیاد تلاش کنید ، سعی کنید به خصوص در ابتدای کار آموزش های خوب ببنید معمولا آموزش های موجود در این زمینه رایگان هستند و یا هزینه های خیلی کمی دارند ، همچنین خلاق باشید و ایده پردازی کنید، کتاب بخوانید تا همواره ذهن شما درگیر با نوشته ها و کلمات باشد حتی خوب است که محتوا های دیگر نویسندگان را نیز مطالعه کنید تا با دیدگاه آنان نیز آشنا شوید.

همچنین با شرکت ها و گروه های معتبر و حرفه ای کار کنید شاید این امر در ابتدا دشوار باشد اما اگر تلاش کنید و خود را ارتقا دهید ممکن است.

پس به طور کلی کار را جدی بگیرید و به آن عشق بورزید تا بتوانید در آن حرفه ای شوید و به یاد داشته باشید هیچ کاری غیر ممکن نیست و شما هستید که با اراده خود می توانید همه چیز را ممکن کنید.

 

کسب درآمد در خانه برای خانم ها‌

برای تولید محتوا در منزل به مهارت هایی نیاز دارم؟

بارها اشاره کردیم که شما نیاز دارید برای اینکه تبدیل به یک نویسنده موفق شوید باید مهارت های لازم در این زمینه را کسب کنید ، اما منظور چه مهارت هایی است ؟  در این بخش پاسخ این سوال را خواهیم داد .

به طور کلی مهم ترین ابزاری که یک نویسنده محتوا نیاز دارد عبارت است از :

 1. ایده پردازی : تا زمانی که نویسنده نتواند ایده پردازی کند و مطالب جدید را تولید کند ،‌ تا جرفه ای شدن مسیر طولانی پیش دارد ! پس سعی کنید بخش ایده پردازی را در خود فعال کنید.
 2. خلاقیت : اینکه فقط ایده ها را در ذهن خود داشته باشید کافی نیست و انچه مهم است این می باشد بتوانید از تفکرات و ایده های خود به بهترین شکل خروجی بگیرید ، که این امر وابستگی زیادی به خلاقیت شما دارد.
 3. یاد گیری نکات نگارشی : یک نویسنده خوب باید بتواند که به خوبی از علایم نگارشی به درستی استفاده کند ، پس اگر در این زمینه اطلاعات لازم را ندارید دست به کار شوید و آموزش های لازم در این زمینه را ببنید.
 4. املا و آشنایی با کلمات مترادف : باید که نویسنده با املای درست کلمات آشنا باشد همچین باید از تکرار کلمات جلوگیری کند که این کار به میزان آشنایی او با کلمات مترادف دارد.
 5. مسلط به نوشتن انواع محتوا ها :نویسنده خوبی باید بتواند انواع محتوا ها از جمله محتوای محصول، مقاله ، بازنویسی محتوا و … تولید کند و اصول کلی هر یک را بلد باشد.

 

کسب درآمد در خانه برای خانم ها‌

حقوق محتوا نویسی آنلاین چقدر است؟

حقوق محتوا نویسی آنلاین بسته به عوامل مختلفی متغییر است ، اما به طور کلی بسته به میزان تلاش و مهارتی که نیاز دارد شغلی پردر آمد به شمار می آید.

برخی از مهم ترین مواردی که بر روی میزان حقوق یک نویسنده آنلاین تاثیر می گذارد عبارت است از :

 • کیفیت مهم ترین فاکتور: در راس عواملی که میزان درآمد محتوا نویسی آنلاین را تایین می کند ، کیفیت محتوای تولیدی قرار دارد .

اگر قرار باشد که فقط به صورت یک انشا ساده مطلب تولید شود همه افراد یک نویسنده بودند ! حال نکته مهم این است که کیفیت محتوا رابطه مستقیمی با میزان مهارت شما دارد.

 • چقدر کار میکنید: بسته به اینکه چه مقدار تایم بر روی کار خود می گذارید میزان درآمد شما متغییر است  .
 • با چه شرکتی کار می کنید: شرکت سفارش تولید محتوا زیادی امروزه در حال فعالیت هستند و برای تکمیل کردن کادر خود به دنبال این هستند که نویسنده های با تجربه را استخدام کنند و هر کدام نیز حقوقی را پرداخت می کنند .

همچنین ممکن است که شما بخواهید به صورت فریلنسری کار کنید در این صورت همه چیز به خوده شما بستگی دارد .

 • تعرفه محاسبه: اگر به صورت تکی پول دریافت می کنید بسته به تعرفه ای که برای هر کلمه مشخص است درآمد شما متفاوت است.

 

کسب درآمد در خانه برای خانم ها‌

آینده ی شغلی نویسندگی آنلاین برای خانم های خانه دار

خانم های زیادی وجود دارند که نگران بودن از آینده شغلی موجود نمی گذارد که آنها وارد دنیای نویسندگی شوند به عبارت دیگر از این میترسد که اگر نویسندگی را انتخاب کنند آینده خوبی در انتظار آنها نیست و نمی توانند که به درآمد های خوبی برسند !

در ابتدا باید بگوییم که تا کاری را شروع نکرده باشید نمی توانید که بفهمید آینده آن به چه صورت است پس بهتر است که ترس های الکی را دور بریزید  و با واقعیت ها روبه شوید.

به عنوان مثال با کمی مشاهده به سایت های مختلف می توانید فقدان وجود نویسندگان حرفه ای را مشاهده کنید ، حال چه کسی بهتر است شما می توانید که با تلاش خود تبدیل به یک نویسنده خوب شود.

همچنین اگر نگران در آمد خود هستید می توانید که بعد ها رشته های جامع تر همانند متخصص سئو ، تولید محتوا های گرافیکی و … را نیز انتخاب کنید ودر آنها نیز مهارت کسب کنید.

 

مقالات مرتبط

دیدگاه

0 نظر تاکنون ارسال شده است
×

گفت و گو با پشتیبانی

×