مراقب کیورد استافینگ و عواقب آن باشید!!

مراقب کیورد استافینگ و عواقب آن باشید!!

farinush ch

بسیاری از نویسندگان مبتدی که هنوز با اصول کاری و الگوریتم های گوگل آشنا نیستند تصور میکنند که هر چقدر که کلمه کلیدی بیشتر تکرار شود مقاله بهتر است و راحت تر میتواند باعث رتبه گرفتن وب سایت شود.

اما این کار یک اشتباه بزرگ است و به هیچ عنوان نباید بیش از اندازه از کلمات کلیدی اصلی استفاده کرد، زیرا نه به سود وب سایت نیست بلکه برای آن ضرر هم دارد و میتواند آسیب های جبران ناپذیری را وارد کند.

منظور از کیورد استافینگ همان تکرار بیش از حد کلمه کلیدی است، در این مقاله بررسی به این موضوع خواهیم پرداخت و به طور کامل بیان میکنیم که تا چه اندازه اهمیت دارد و با چه روش هایی میتوانید مانع از این عمل شوید!

دانستن این موارد برای متخصیص سئو واجب و برای نویسندگان نیز بسیار خوب است، پس در ادامه با ما همراه باشید.

کیورد استافینگ

کیورد استافینگ چیست؟؟

همان طور که میدانید محتوا های متنی اسکلت اصلی هر وب سایت را تشکیل میدهند به گونه که وب سایت بدون محتوای متنی اصلا جایی در دنیای دیجیتال امروزی ندارد پس  شما باید که به درستی برای سایت خود محتوا تولید کنید تا در رتبه های نخست موتور های جستجوگر قرار بگیرید و بیشتر به چشم مخاطب بیایید.

نکات زیادی در رابطه با نوشتن درست و اصولی متون وجود دارد که توضیح همگی آنها خارج از حوصله این محتوا است شما میتوانید با مراجعه به وب سایت رسمی آی سئو علاوه بر دسترسی به اطلاعات مختلف  در رابطه با نویسندگی و تولید محتوای متنی، از دوره آموزشی و همچنین بخش کسب درآمد نیز استفاده کنید و وارد دنیای تولید محتوا و نویسندگی شوید!

در این بخش قصد داریم که در رابطه با موضوع مهم کلمات کلیدی صحبت کنیم.

همان طور که میدانید هر محتوا دارای یک کلمه کلیدی اصلی و تعدادی کلمه کلیدی فرعی است که باید حتما در متن محتوا استفاده شود، البته به تعداد درست!

در صورتی که بیش از حد نیاز از کلمه کلیدی استفاده شود، کیورد استافینگ رخ میدهد.

keyword به معنای کلمه کلیدی بوده و Stuffing یعنی پر کردن، به عبارتی پرکردن و استفاده زیاد از کلمه کلیدی باعث رخ دادن این امر مخرب میشود.

تا بیش از اینکه الگوریتم های رتبه دهی گوگل به روزرسانی شود استفاده زیاد از کلمه کلیدی به گونه ای تکنیک به شمار می آمد و متخصیص سئو از آن به عنوان روشی برای رتبه گرفتن استفاده میکردند.

اما با گذشت زمان این قوانین به روز شد و دیگر کیورد استافینگ نه تنها مفید نیست بلکه به رتبه وب سایت نیز آسیب جدی وارد میکند زیرا از نظر گوگل این عمل نوعی اسپم به شمار می آید، به همین دلیل نویسندگان بایستی به این موضوع توجه کنند و بیش از حد از عبارت کلیدی استفاده نکنند در غیر است صورت نمیتوانید نظر کارفرما را جذب کنید زیرا چگالی کلمه کلیدی و استفاده درست آن امروزه به یکی از معیار های اصلی کارفرما ها برای انتخاب نویسنده شده است.

کیورد استافینگ

حساسیت های گوگل در راستای کیورد استافینگ

ارزیابی کیفیت محتوا توسط گوگل به صورت خیلی دقیق انجام میگیرد،‌ همین امر کار تولید محتوا را دشوار کرده است به طوری که  فقط وب سایت هایی که به صورت درست به تمامی الگوریتم ها عمل میکنند میتوانند نظر گوگل را جلب کنند  و در رتبه های اول را از آن خود کنند.

در صورتی که شما بیش از اندازه از کلمه کلیدی استفاده کنید گوگل این عمل را یک اسپم شناسایی میکند و به عبارت دیگر در این صورت وب سایت شما همانند یک ربات نزد گوگل کار کند.

بیشتر از تولید محتوا، کیورد استافینگ در بحث سئو تعریف میشود، برای اینکه بتوانید از وب سایت خود در آمد داشته باشید و مخاطبین بیشتری را جذب کنید باید حتما اصول سئو را روی وب سایت خود پیاده سازی کنید، این کار کاری تخصصی است و حتما باید که از یک متخصص ماهر در این زمینه کمک بگیرید.

به دلیل طولانی بودن روند رتبه گرفتن سایت و نتیجه گرفتن سئو، ممکن است وسوسه استفاده از راه هایی شوید که در کوتاه مدت نتیجه میدهند اما در طولانی مدت آسیب های زیادی را به وب سایت شما وارد میکند که جبران آنها انرژی و هزینه زیادی را از شما خواهد گرفت به این روش های سئوی کلاه سیاه گفته میشود.

کیورد استافینگ یکی از تکنیک های سئو سیاه است و به معنای استفاده بیش از اندازه از کلمه کلیدی است، شاید در تصور این باشید که با روش میتوانید گوگل را دور بزنید اما باید بگوییم که گوگل با استفاده از الگوریتم مرغ مگس خوار و الگوریتم Rank Brain میتواند که تمامی محتوا های منتشر شده را بررسی کند و از این طریق وب سایت ها را رتبه بندی میکند.

همچنین همان طور که اشاره کردیم keyword stuffing طبق مقاله های رسمی منتشر شده از سوی گوگل، به عنوان اسپمینگ شناخته میشود و ضرر زیادی را به وب سایت وارد میکند.

 

کیورد استافینگ

راهکار های عملی برای جلوگیری از کیورد استافینگ

در راه کسب درآمد از تولید محتوای متنی و تبدیل شدن به یک نویسنده خوب باید بتوانید که با کیورد استافینگ مقابله کنید و بیش از اندازه از کلمه کلیدی مشخص شده استفاده نکنید!

اگر میپرسید چگونه میتوان این کار را انجام داد، در  ادامه این بخش با ما همراه باشید تا برخی از تاثیر گذار ترین روش ها را بررسی کنیم :

۱ ) چند کلمه هم معنی برای کلمه کلیدی پیدا کنید:

یکی از روش های خوب است که از عبارت جایگرین به جای عبارت اصلی استفاده کنید در این صورت از تکرار بی رویه نیز جلوگیری میکنید.

۲ ) قبل از نوشتن مشخص کنید در کجا قرار است از کلمه کلیدی استفاده شود:

در برخی از بخش های محتوا ناچار هستید از کلمه کلیدی اصلی استفاده کنید ، بهتر است از قبل این موارد را در نظر داشته باشید تا بعد از نوشتن تعداد کلمه کلیدی زیاد نشود.

عنوان برگه ، تیترهای فرعی ، توضیحات متا و … بخش هایی است که باید از کلمه کلیدی استفاده کنید.

۳ ) طولانی بنویسید:

یکی از تکنیک های رهایی از کیورد استافینگ این است که طولانی بنویسید، به طور کلی این چگالی کلمه است که اهمیت دارد منظور از چگالی کلمه کلیدی نسبت تعداد کلمه کلیدی به تعداد کلمه محتوا است یعنی میتوان نتیجه گرفت که هر چقدر تعداد کلمه محتوا بالاتر شود چگالی پایین تر مییاید، البته توجه داشته باشید از حد مجاز نیز نباید کمتر شود به طور میانیگین بیشتر متخصیص چگالی 3 درصدی را تایید میکنند.

۴ ) استفاده مفهومی از کلمه کلیدی:

شما میتوانید که از عبارتی استفاده کنید که همان منظور کلمه کلیدی را به مخاطب منتقل میکند به طور مثال کلمه کلیدی این محتوا کیورد استافینگ است حال به جای استفاده زیاد از این عنوان میتوان از “ تکرار بیش از اندازه کلمه کلیدی “  و یا “ چگالی بالای کلمه کلیدی ”استفاده کنید زیرا در هر صورت مفهوم به خواننده منتقل میشود.

۵ )‌ استفاده از محتوای تاپیک کلاستر :

بهتر است ابتدا در رابطه با مفهوم محتوای تاپیک کلاستر صحبت کنیم، تاپیک کلاستر نوعی محتوا است که به صورت خوشه ای است و از چندین لینک داخلی وکلمه کلیدی تشکیل میشود.

۶ ) جایگزین انگلیسی: در بسیاری از محتوا های علمی که کلید واژه معادل انگلیسی دارد میتوانید از معادل آن استفاده کنید.

 

کیورد استافینگ

انواع محتلف کیورد استافینگ

تکرار بیش از اندازه کلمه کلیدی به روش های مختلفی ممکن است که رخ دهد بهتر است که با آنها آشنا شوید زیرا مشاهده شده است که برخی از نویسندگان از روی ندانستن این موارد محتوا هایی تولید میکنند که کیورد استافینگ در آنها رخ داده است.

۱ ) بی رنگ کردن کلمات کلیدی:

بی رنگ کردن کلمات یکی از تکنیک هایی است که در سئو کلاه سیاه استفاده میشود، به این صورت که سئو کار سعی میکند که برخی از کلمات کلیدی را به رنگ پس زمینه دربیاورد تا دیده نشود!

اما خبر بد این است که شاید با این روش بتوانید کلمه را از دید خارج کنید اما با این حال ربات های گوگل آنها را شناسایی میکنند و در روند نمره دهی به وب سایت اعمال میکنند و این یعنی نمره منفی نزد گوگل !

۲ ) مخفی کردن کلمه کلیدی :

برخی از متخصیص سئو تصور میکنند در صورتی که کلمه کلیدی را پشت تصاویر مخفی کنند میتوانند گوگل را دور بزنند اما باید بگوییم که ربات های گوگل زرنگ تر از این حرف ها هستند و به خوبی میتوانند که این کلمات را شناسایی کنند.

۳ ) استفاده از کلمات کلیدی بی ربط با عنوان برگه :

این روش نیز بسیار مضر است زیرا نه تنها گوگل از شما دور میشود ، حتی مخاطب خود را نیز از دست میدهید.

به طور کلی پیشنهاد میشود که حتما پس از اتمام کلی محتوا چگالی کلمه کلیدی را محاسبه کنید و در صورتی که بیشتر از مقدار مجاز بود با استفاده از روش های بیان شده مقدار آن را کاهش دهید نه با تکنیک های سئو کلاه سیاه!

کیورد استافینگ

چرا keyword stuffing برای وب سایت مضر است؟

اگر نویسنده با سابقه حتما در طی سفارش تولید محتوا های مختلفی که دریافت کرده اید بارها به شما تاکید شده است که حتما در حین نوشتن تعداد به بحث کیورد استافینگ توجه داشته باشید.

این مورد از دو جهت برای وب سایت شما مضر است که عبارت هستند از :

۱ ) اسپم شدن :

در بخش های قبلی نیز بارها اشاره کردیم که در صورتی که دچار keyword stuffing شوید هوش مصنوعی گوگل شما طبق الگوریتم هایی که برای آن تعریف شده است شما را رباب شناسایی کرده و به عبارتی شما را اسپم میکند و این عمل به ضرر شما است چرا که سئو سایت شما به درستی پیش نمیروند و علی رغم اینکه محتوا های خود را به صورت منظم منتشر میکنید بازهم پیشرفتی حاصل نمیشود.

۲ ) ازدست دادن مخاطب :

استفاده بی رویه از هر کلمه ای در محتوا های متنی اشتباه است زیرا که روی خوانایی و زیبایی آن تاثیر میگذارد.

به عبارتی زمانی که شما از کلمان به صورت بی ربط فقط به قصد پر کردن کلمات استفاده کنید دیگر محتوا شما هیچ جذابیتی برای مخاطب ندارد و باعث میشود که خیلی زود دست از خواندن متن کرده و وب سایت را ترک کند.

میتوان نتیجه گرفت که تکرار بیش از اندازه کلمه کلیدی هم تاثیر زیادی روی سئو سایت شما دارد و هم بر روی جذب مخاطب شما نیز اثر گذار است.

کیورد استافینگ

مقالات طولانی قاتل کیورد استافینگ…

متخصیص کیورد استافینگ را قاتل محتوا و محتوای طولانی را قاتل کیورد استافینگ میدانند !‌

تا به اینجا مورد اول را توضیح دادیم که چگونه تکرار بیش از اندازه میتواند محتوا شما را از بین ببرد به گونه ای که دیگر از دید گوگل و نه از دید کاربرد ارزش ندارد.

در این بخش نیز مورد دوم را توضیخ خواهیم داد، قبلا هم اشاره کوتاهی داشتیم که تولید محتواهای طولانی میتواند تا اندازه زیادی خطر رخ دادن کیورد استافینگ را از بین ببرد اما چگونه ؟

زمانی که نویسنده میخواهد متن های کوتاه در حد 500 کلمه را مثلا با چگالی کلمه کلیدی 2 درصدی تولید کند باید حدود 10 بار از کی ورد استفاده کند، چون این 10 بار قرار است در یک پاراگراف 500 کلمه ای تکرار شود کاربرد خیلی زود متوجه این تکرار میشود اما زمانی که محتوا 2000 کلمه قرار است نوشته شود،کلمه کلیدی 40 بار در سراسر محتوا تکرار میشود و به این ترتیب پراکندگی آنها بیشتر میشود و کمتر جلب توجه میکند.

علاوه بر این نویسنده نیز زمان نوشتن محتوا های طولانی راحت تر میتواند ایده یابی کند و کلمات کلیدی را به خوبی در پاراگراف های مختلف به کار گیرد.

همین دلایل باعث شده است که استفاده از محتوا های طولانی به عنوان راحت ترین روش برای خلاص شدن از کیورد استافینگ شناخته شود.

 

مقالات مرتبط

دیدگاه

0 نظر تاکنون ارسال شده است
×

گفت و گو با پشتیبانی

×