خستگی ذهنی برای نویسندگان محتوا | مغزم قفل کرده

خستگی ذهنی برای نویسندگان محتوا | مغزم قفل کرده

farinush ch

محتوا نویسی در خانه امروزه تبدیل به یکی از مشاغل پر طرفدار به خصوص بین دانش آموزان و خانم های خانه دار شده است زیرا این شغل به افرادی که به دلیل مشغله های مختلف خود این امکان را ندارد که به صورت ثابت کار کنند، کمک میکند تا بتوانند که کسب درآمد در خانه را تجربه کنند.

برای اینکه تبدیل به یک مختصص خوب در این زمینه شوید باید که مهارت های لازم در این زمینه را به دست بیاورید ، مهارت هایی از جمله ایده یابی ، مهارت سر و جست و جو ، توانایی گسترش موضوع از جهات مختلف و … که در انتهای این مقاله نیز به صورت مختصر به آنها اشاره خواهیم کرد.

در تمام مدتی که نویسنده در حال نوشتن است مغز فرد درگیر است ، میتوان این وضعیت را مشابه با زمانی دانست که شما یک مطلب مهم را مطالعه میکنید و یا اینکه درس میخوانید ! به همین دلیل ممکن است نویسنده در برخی از مواقع دچار خستگی ذهنی برای نویسندگان محتوا شوند.

اگر که با نویسنده آنلاینی در ارتباط باشید شاید بارها جمله  مغزم قفل کرده ! را شنیده باشید ،  این درست زمانی است ه مغز دچار خستگی شده است.

خستگی ذهنی یکی از مواردی است که میتوان آن را کنترل کرد و در مقابل در صورتی که نتوانید از پس ان بربیایید ممکن است که روی کیفیت محتوا های شما  تاثیر بگذارد و شما را از کار کردن خسته کند.

در این مقاله قصد داریم که به صورت جامع بحث مهم خستگی ذهن در خصوص شغل نویسندگی را مورد بررسی قرار دهیم پس اگر که شما نیز زیاد  دچار خستگی مغز میشوید در ادامه با ما همراه باشید.

 

خستگی ذهنی برای نویسندگان محتوا

خستگی ذهنی برای نویسندگان محتوا یعنی چی؟

شاید اصلا بپرسید خستگی مغز یعنی چه ؟ شاید بارها برای شما پیش آمده باشد که احساس خستگی میکنید اما هر چقدر هم که استراحت میکنید این خستگی از تن شما خارج نمیشود ، به عبارت دیگر این جسم شما نیست که دچار خستگی شده است بلکه مغز شما است و این یعنی همان خستگی ذهنی برای نویسندگان محتوا !

خستگی ذهنی میتواند ناشی از دلایل مختلف روانشناسی باشد ، در این مقاله قصد نداریم که این موارد را بررسی کنیم و آنچه هدف ما است دسته ای از عوامل خارجی هستند که باعث خستگی ذهنی میباشند ، که یکی از مهم ترین آنها کاری است که شما به صورت طولانی مدت در روز مشغول آن هستید.

به عبارت دیگر تمام فعالیت هایی که در طول یک روز انجام میدهید همگی ارتباط مستقیم با خستگی ذهنی شما دارند.

برای نویسندگان آنلاین نیز این موضوع مطرح است ، زمانی که نویسنده به صورت طولانی مدت مینویسید ممکن است دچار خستگی ذهنی شود و به اطلاح مغز آن قفل کند.

در این شرایط بهتر است که فرد کمی از محیط کار دور شود زیرا حتی در صورت نوشتن نیز به دلیل عدم تمرکز ، محتوا های تولید شده کیفیت لازم را نخواهند داشت.

برای از بین بردن خستگی مغزی میتوان که اقدامات متعددی را انجام داد که برخی از مهم ترین آنها را  در بخش های بعدی ذکر خواهیم کرد.

 

خستگی ذهنی برای نویسندگان محتوا

راهکار های مهم خستگی ذهنی برای نویسندگان تولید محتوا

اشاره کردیم زمانی که نویسنده به طور طولانی مدت کار میکند و یا اینکه با شرایط بدنی و روحی نا مناسب شروع به کار می کند ممکن است که دچار خستگی دهنی شود.

این  امر برای نویسنده های به خصوص تازه کار که عادت زیادی به کار های طولانی مدت ندارد به صورت مکرر ایجاد می شود پس باید به خوبی بدانند که چگونه آن را مدیریت کنند.

در این بخش قصد داریم که برخی از کار آمد ترین راهکار های که میتوانید خستگی ذهنی خود را تا حد زیادی رفع کنید را در این بخش به شما بیان کنیم :

۱ ) دلیل خستگی دهنی خود را بیابید : بهتر است بفهمید که در چه شرایطی زود تر دچار خستگی ذهنی برای نویسندگان محتوا میشوید زیرا در این شرایط است که میتوانید بهتر آن را مدیریت کنید.

به عنوان مثال نویسنده ای ممکن است در زمان نوشتن محتوای های اختصاصی خیلی زود خسته شود یا نویسنده دیگر در مواقعی که شب کار میکند زودتر خسته میشود.

بعد از شناخت خوب است که کمی شرایط را برای خود بهتر کنید مثلا کسی که وقتی شب کار میکند دچار خستگی ذهنی میشود بهتر است که سفارش تولید محتوا کمتری دریافت کند و یا سعی کند در روز کار کند  و … .

۲ )  کمی از فضای کاری دور شوید : بعد از اینکه حس کردید دیگر ظرفیت مغز شما پر شده است بهتر است چند دقیقه ای به طور کل از فضای کاری دور شوید پیشنهاد میشود که در این زمان از انجام هر گونه کاری که به مغز شما فشار بیاورد خودداری کنید مثلا با تلفن همراه خود کار نکنید ، مطالعه نکنید ، تلوزیون نگان نکنید و … .

۳ ) از محتوا های سنگین شروع کنید : اگر زیاد دچار خستگی ذهنی برای نویسندگان محتوا میشوید زمانی که کار خود را شروع میکنید از سخت به آسان بیایید یعنی در ابتدا که انرژی بیشتری دارید سعی کنید که پروژه های سخت خود را انجام دهید.

۴ ) ورزش کنید : شاید بگویید ربط ورزش به نویسندگی چیست ! اما باید بگوییم که ورزش کردن عملی است که روی تمامی وجه های زندگی شما تاثیر میگذارد . زمانی که شما ورزش میکنید تمرکز ذهنی خود را نیز تقویت میکنید و همین امر باعث میشود که کمتر دچار خستگی ذهنی شوید همچنین میتوانید زمانی که احساس خستگی کردید چند نرمش ساده انجام دهید تا ذهن شما بازتر شود.

۵ ) به طبیعت نگاه کنید :  اقدام بعدی که میتواند به شما انگیزه دهد و خستگی شما را کمی از بین ببرد این است که کمی وقت در طبعیت بگذرانید.

۶ ) هر روز کار نکنید : بهتر است که نویسندگان حداقل یک روز از هفته خود را خالی نگه دارند تا مغز آنها دچار خستگی بیش از حد نشود زیرا همان طور که قبلا هم اشاره کردیم در تمامی روند نویسندگی مغز شما درگیر است و این امکان ایجاد خستگی ذهنی را تشدید میکنید.

خستگی ذهنی برای نویسندگان محتوا

چه عوامل سبب ایجاد خستگی ذهنی میشود؟

امروزه کسب درآمد از تولید محتوای متنی از طریق نویسندگی آنلاین ممکن است و علاقه مندان میتوانند که با به دست آوردن مهارت کافی وارد این حوزه شوند و کار خود را آغاز کنند.

وب سایت ها و پلترفم های مختلفی از جمله آی سئو هم اکنون در حال فعالیت هستند و شما را در این مسیر یاری میکنند ، شما میتوانید از آموزش های رایگان  و پولی این گروه بهره ببرید و مهارت های نویسندگی خود را ارتقا دهید.

یکی از مهم ترین اصل های بالا بردن درآمد تولید محتوا ساعت کاری و کیفیت محتوای شما  است ، به عبارت دیگر هر چقدر که نویسنده تایم و ظرفیت بیشتری برای نوشتن محتوا داشته باشد بهتر میتواند که نتیجه بگیرد و برعکس یعنی هر چقدر فرد کمتر وقت بگذارد و زودتر هم خسته شود نتیجه گرفتن نیز سخت میشود.

در رابطه با خستگی ذهنی در بخش های قبلی توضیح دادیم و اشاره کردیم که چقدر میتواند در روند کاری شما تاثیر گذار باشد ، همچنین  ذکر کردیم که چگونه با برخی از راهکار های ساده میتوانید که از خستگی مغزی جلوگیری کنید.

در بین راهکار هایی که برای رفع خستگی بیان کردیم مورد اول شناخت دلایل خستگی ذهنی بود که فاکتور مهمی به شمار می آید ، در این بخش قصد داریم که همین عوامل را بررسی کنیم.

به طور کلی مهم ترین عواملی که باعث ایجاد خستگی ذهنی در شما میشود عبارت است از :

۱ ) بیش از حد کار کردن : فقط به فکر پول نباشید ، کمی ذهن خود را آرام کنید و بدانید که اگر کم اما با کیفیت کار کنید نتایج بهتری از زمانی که زیاد کار میکنید اما بی کیفیت میگیرید !‌

۲ ) کار در ساعت های اشتباه : برخی از نویسندگان آنلاین شب ها ترجیح میدهند کار کنند و برخی دیگر در روز راحت تر هستند ، تحقیقات نشان داده است که در زمان های اول صبح مغز انسان بازدهی بیشتری دارد پس اگر این شرایط برای شما فراهم است که صبح ها کار کنید بهتر است این موقع از شبانه روز را انتخاب کنید.

۳ ) استراحت نکردن : خوب است بین هر محتوایی که مینوسید کمی استراحت کنید تا از موضوع خارج شوید این استراحت بسته به شرایط نویسنده میتواند بین 5 تا 20 دقیقه باشد.

۴ ) چند کار را باهم انجام میدهید : اگر قرار باشد محتوا بنوسید و هم زمان فیلم ببینید ، به فکر مشغله های خود باشید ، خوراکی بخورید ، آهنگ گوش کنید و … معلوم است که خسته خواهید شد !

سعی کنید در زمانی که مشغول نوشتن محتوا هستید تمرکز خود را روی آن بگذارید.

۵ ) شرایط کاری نامطلوب : برای اینکه بهتر بتوانید محتوا تولید کنید باید از ابزار های حرفه ای نیز استفاده کنید ، در ابتدا کار اصلا نیاز به خرید تجهیزات گران قیمت نمیباشد و شما حتی با تلفن همراه نیز میتوانید کار کنید اما زمانی که کار بیشتر شد بهتر است که کمی ابزار خود را بروز کنید ، زیرا بدیهی است که اگر بخواهید همه محتوا ها را با گوشی بنویسید زودتر خسته خواهید شد !

 

خستگی ذهنی برای نویسندگان محتوا

اهمیت خسته نبودن ذهن در هنگام نوشتن برای شغل نویسندگی

شاید برای شما عجیب باشد که خستگی ذهنی چرا باید این مقدار روی شرایط کاری یک نویسنده آنلاین تاثیر بگذارید ؟

زمانی که هر محتوایی توسط کارفرما در شرکت سفارش تولید محتوا به ثبت میرسد ، تاکید میشود که محتوا ها همه باید با کیفیت بالا نوشته شوند زیرا طبق اگوریتم هایی که گوگل ارائه کرده است کیفیت محتوا یکی از فاکتور های مهمی است که در رتبه سایت تاثیر مسقیم دارد و به همین دلیل تمام کارفرما ها به دنبال محتوا با کیفیت هستند تا سایت خود را در رتبه بندی ها بالا بکشند.

حال نویسنده ای را در نظر بگیرید که با خستگی فراوان بخواهد محتوایی را تولید کند ، بدیهی است که کیفیت محتوا نسبت به زمانی که نویسنده سرحال است افت خواهد داشت و این یعنی افت کار نویسنده !

در صورتی که نویسنده نتواند مدیریت های لازم را انجام دهد این افت ادامه دار خواهد بود و حتی میتواند که روی آینده شغلی فرد نیز تاثیر گذار باشد.

پس اگر نویسنده ای تازه کار هستید و یا اینکه کمی تجربه در این کار دارید ، موضوع خستگی ذهنی را جدی بگیرید و سعی کنید که با انجام همین عمل های ساده آن را مدیریت کنید.

خستگی ذهنی برای نویسندگان محتوا

چگونه پروژه های محتوای خود را افزایش بدم؟

در این بخش لیستی به شما ارائه میکنیم که اگر بتوانید همه را تیک بزنید و تک تک مهارت های ذکر شده را در خود ایجاد و یا تقویت کنید ، قول میدهیم که در نویسندگی موفق خواهید شد و پروژه های متنوع به شما خواهد رسید :

  • ) مهارت های لازم را کسب کنید : تایپ ده انگشتی ، تسلط به نرم افزار های مربوط به نویسندگی همانند ورد و … .
  • ) مهارت مدیریت تایم : زمام خود را مدیریت کنید و به صورت بهنیه از آن استفاده کنید.
  • ) مهارت سرعتی نوشتن : اگر بتوانید سریع بنوسید قطعا پروژه های بیشتری دریافت میکنید اما توجه کنید سریع نوشتن به معنای بد نوشتن نیست !
  • ) مهارت مدیریت خستگی ذهنی : در طول این مقاله بارها اشاره کردیم این موضوع چقدر اهمیت دارد و نویسنده ای که بتوانید قفل مغز خود را باز کند موفق خواهد بود.
  • ) مهارت ایده یابی : اگر پروژه های متنوع میخواهید باید که ایدهه های متنوع نیز داشته باشید و بتوانید در رابطه با موضوعات مختلف به خوبی محتوا تولید کنید.
  • ) مهارت سرچ و جستجو : باید بتوانید که در رابطه با هر موضوع در موتور های جستجو گر سرچ کنید و مطالب خوب که صحت دارند پیدا کرده و در محتوا خود استفاده کنید.
  • ) مهارت جمله سازی : اینکه چقدر کلمه بلدید و چگونه میتوانید با آنچه در ذهن دارید جمله بسازید نیز از دیگر فاکتور های مهم است که یک نویسنده باید کسب کند.

اگر تمام این مهارت ها را دارید زمان آن رسیده است که برای خود یک روزمه ی تولید محتوا ترتیب دهید و کار خود را شروع کنید.

 

 

مقالات مرتبط

دیدگاه

0 نظر تاکنون ارسال شده است
×

گفت و گو با پشتیبانی

×