حقوق محتوا نویسی آنلاین |خرج زندگی درمیاد؟

حقوق محتوا نویسی آنلاین |خرج زندگی درمیاد؟

farinush ch

بیشتر افرادی که در حال تحصیل هستند و یا اینکه شغلی پاره وقت دارند که تایم کمی از آنها میگیرد، بیشتر تایم آزاد خود را صرف کار هایی می کنند که برای آنها سودی ندارد! شاید شما نیز این حس را تجربه کرده باشید که در زمان های بیکاری و آزاد خود کاری برای انجام دادن ندارید.

اما  باید بگم که شما می توانید در تایم های آزاد خود به جای انجام کار های بیهوده  که سودی برای شما ندارد پول دربیاورید! اما چطوری این کار ممکنه؟

همان طور که همه شما در جریان هستید دنیا وب و اینترنت امروزه تبدیل به بخش بزرگی از زندگی همه ما شده به طوری که روزانه به طور متوسط چندین ساعت از وقت همه مارو اشغال می کند.

چی بهتر از این می تونه باشه که از این وقت تلف شده در آمد کسب کرد ؟

رشد فضای مجازی هر ضرری که داشته باشه از برخی جهات سود نیز به همراه داشته است، یکی از بزرگ ترین فایده های این پلتفرم ها ایجاد چندین هزار شغل آنلاین اینترنتی است که به افراد این امکان را می دهد به صورت آنلاین با گوشی یا لپتاپ خود در آمد داشته باشند.

نویسندگی محتوا یکی از جذاب ترین مشاغل آنلاین هست که اتفاقا اگر کمی مهارت در آن کسب کنید می توانید از آن درآمد خوبی نیز داشته باشید.

اگر نیاز دارید اطلاعات بیشتر در رابطه با نویسندگی محتوا و یا حقوق محتوا نویسی آنلاین کسب کنید بخش های بعدی این مطلب رو از دست ندید !

 

محتوا نویسی آنلاین یعنی چی

محتوا نویسی آنلاین یعنی چی؟

بهتر است در ابتدا با این مثال شروع کنیم،  شما  به طور حتم برای یک بارهم شده از گوگل استفاده کرده اید و عبارتی را در آن جست و جوی کرده اید.

زمانی که عبارتی را در گوگل سرچ می کنید سایت های زیادی متناسب با عبارتی که وارد کرده اید، به شما نمایش داده می شود، شاید بارها این سوال در ذهن شما ایجاد شده باشد که این همه مطلب از کجا می آید؟‌ اگر تا به امروز در این تصور بودید که تمامی این محتوا ها را خوده گوگل نوشته است سخت در اشتباه بودید!

تمامی مطالبی که در نتیجه جست و جوی شما از سوی گوگل به شما پیشنهاد می شود ،‌ به دست محتوا نویس های آنلاین یا همان نویسنده های محتوا نوشته شده است.

به طور کلی اگر بخواهیم که تعریفی را برای این موقعیت شغل بیان کنیم :  به تمامی افرادی که برای پلتفرم های آنلاین همانند وب سایت ها ، برنامه های مجازی همانند اینستاگرام ، تلگرام و … ، محتوای یونیک می نویسند محتوا نویس آنلاین گفته می شود.

همان طور که از نام آن نیز مشخص است این کار به صورت آنلاین انجام میگیرد و بیشتر شرکت ها و مراکز به نویسنده ها این اجازه را می دهند که به صورت دور کار مشغول شوند به همین دلیل است که اشاره کردیم می تونید از این فرصت استفاده کنید و از وقت های آزاد خود درآمد داشته باشید،  این کار  همچنین  یک موقعیت مناسب کسب درآمد در خانه برای دانش آموزان و دانشجویان است.

محتوا نویس های آنلاین  علاوه بر اینکه می توانند به صورت مستقیم با صاحبان وب سایت ها کار کنند، می توانند از پلتفرم هایی که  امروزه ایجاد شده اند و از همین مراکز سفارش تولید محتوا دریافت می کنند و سپس آنها را در اختیار نویسنده ها قرار می دهند نیز برای دریافت محتوا استفاده کنند، در واقع این پلتفرم ها را می توان همانند واسطه ای بین کارفرما ها و نویسنده ها دانست.

 

حقوق محتوا نویسی آنلاین

حقوق محتوا نویسی آنلاین به چه مواردی بستگی دارد؟

درآمد از تولید محتوا برای نویسندگان آنلاین به عوامل مختلفی بستگی دارد و برای تمامی افرادی که وارد دنیای نویسندگی شده اند یکسان نیست !

اگر بخواهیم به صورت موردی، عوامل تاثیر گذار بر روی حقوق محتوا نویسی آنلاین را بررسی کنیم، پنج مورد از اصلی ترین عوامل تعیین کننده حقوق نویسنده عبارت است از :

 • مهارت نویسنده : شاید اگر بگوییم مهم ترین فاکتوری که قیمت یک محتوا را مشخص می کند ، کیفیت آن است اغراق نکرده ایم.
  از سوی دیگر مهم ترین عاملی که روی کیفیت محتوا تاثیر می گذارد مهارت و تجربه نویسنده است، پس در نتیجه می توان میزان مهارت فرد را از عوامل مهم تعیین کننده میزان حقوق نویسنده دانست.

 

 • تعداد کلمات محتوا : به طور معمول قیمت محتوا ها به صورت کلمه ای محاسبه می شود ، حال بسته به اینکه شما در روز یا در ماه چند کلمه می توانید که بنویسید حقوق شما متغییر است.

 

 • زمانی که صرف نوشتن میکنید : بیشتر افراد به نویسندگی به چشم کار دوم و یا کاری که در زمان های اضافی خود درآمد داشته باشند نگاه می کنند، البته افرادی نیز به صورت ثابت روزانه هشت ساعت یا بیشتر تایم می گذارند و در آمد های خوبی نیز دارند پس می توان نتیجه گرفت میزان زمانی که برای نوشتن صرف می کنید نیز بر روی حقوق شما تاثیر گذار است.

 

 • نوع محتوا : بسته به موضوع و همچنین محتوایی که کارفرما از شما می خواهد قیمت ها متفاوت است به عنوان مثال قیمت محتواهای بازنویسی ، یونیک ، ترجمه ، تخصصی و … همگی با یکدیگر متفاوت است .

 

 • شرایط قرار داد : به طور کلی شما می توانید یا به صورت ثابت در شرکتی استخدام شوید و برای آنها محتوا تولید کنید و یا اینکه به صورت تک محتوا پول دریافت کنید که معمولا نرخ محاسبه حقوق در آنها فرق دارد، هر کدام از این روش ها مزیت هایی دارند که هر نویسنده بسته به شرایط خود می تواند یکی را انتخاب کند.

شغل نویسندگی محتوای آنلاین توانسته است که راهی خوب را در مقابل افرادی که به دنبال کسب درآمد در خانه هستند بگذارد، فقط کافی است که کمی تحقیق کنند و مهارت های لازم را به دست بیاورند و سپس وارد بازار کار نویسندگی شوند و با شرکت های مختلف کار کنند.

 

نوشتن محتوای آنلاین

با نوشتن محتوا میتونم خرج زندگی بدم؟

شاید با تعاریفی که کردیم تصور کنید که حقوق نویستدگی کم است و نمی توان که به آن امیدی داشت !

کمی منطقی فکر کنید بدیهی است که اگر بخواهید فقط یک ساعت تایم بگذارید و به صورت عجله ای محتواهای بی کیفیت را تولید کنید نمی توانید در این حرفه موفق شوید.

اما در عوض اگر که کمی وقت بیشتر صرف کنید و واقعا روی خود تمرکز کنید و سعی کنید که مهارت های لازم را کسب کنید به در آمد خوبی خواهید رسید به طوری که حتی می توانید بخش بزرگی از مخارج خود را نیز پرداخت کنید .

اگر هم که به صورت فول تایم روی نویسندگی کار کنید و هر روز خود را ارتقا دهید و با شرکت و پلتفرم های مختلفی کار کنید در آمد چند میلیونی می توانید که از این راه کسب کنید .

باز هم می گوییم همه چیز بستگی به خود شما دارد و هیچ کس نمی تواند حقوق شما را تعیین کند جز خوده شما ! پس اگر که اراده کنید و این کار را جدی بگیرید می توانید موفیقت های زیادی کسب کنید.

 

روش های درآمد زایی از محتوا

روش های درآمد زایی از طریق محتوا نویسی آنلاین چیست؟

افراد زیادی با تعریف هایی که از محتوا نویسی میشنوند و تحقیقاتی که انجام می دهند می خواهند که از این طریق کسب در آمد داشته باشند اما با روش های آن آشنا نیستند ، در این بخش بعضی از مهم ترین روش هایی که می توانید در سطح های مختلف از نویسندگی درآمد داشته باشید را بیان می کنیم :

 • تولید محتوای یک سایت را به عهده بگیرید : شما می توانید که به صورت مستقیم با صاحب یک وب سایت قرار داد ببنید تا تمامی محتوا های مورد نیاز را بنویسید ، این کار امروزه منسوخ شده است چرا که این کار وظیفه مدیر سئو است که محتوا را تولید کند.

 

 • از پلتفرم های کاریابی استفاده کنید : وب سایت ها و اپ های زیادی امروزه در زمینه شغل یابی فعالیت می کنند که می توانید برای دریافت پروژه های تولید محتوا از آنها استفاده کنید.

 

 • از پلتفرم های تولید محتوا استفاده کنید : وب سایت هایی همانند آی سئو روش دیگر برای کسب در آمد از نویسندگی می باشد ، آی سئو وب سایتی است که نویسندگان را پذیرش می کند و به آنها این امکان را می دهد که محتوا دریافت کنند و به راحتی به صورت آنلاین در آمد کسب کنند.

 

 • مهارت خود را آموزش دهید : نویسنده های با تجربه زیادی که در سطح حرفه ای کار می کنند می توانند که دوره های آموزشی را ضبط کنند و آن را به فروش برسانند و از این طریق در آمد کسب کنند.

 

حقوق نویسندگی آنلاین

چگونه میتوان حقوق نویسندگی آنلاین را افزایش داد؟

صحبت کردیم که چه فاکتور هایی روی حقوق محتوا نویسی آنلاین تاثیر دارد ، اما شاید شما به فکر این باشید که چطوری می توانید که حقوق خود را افزایش دهید.

قبلا هم اشاره کردیم مهم ترین عامل که روی محتواهای تولید شده توسط شما قیمت می گذارد کیفیت محتوا هست پس باید که شما برای افزایش حقوق محتوا نویسی آنلاین در قدم اول روی خودتون سرمایه گذارید کنید و سعی کنید که مهارت های خود را روز به روز با قوانین جدید بروز کنید.

ایده تولید محتوا خود را ارتقا دهید و سعی کنید با توجه به موضوعات جذاب برای خواننده و همچنین با استفاده از کلمات مناسب و مملوس برای همه بنویسید .

دومین قدم برای بالا بردن درآمد تولید محتوا خود این هستش که زمان بیشتری را صرف نوشتن کنید ! اگر که به چشم کار اصلی خود به نویسندگی آنلاین نگاه می کنید  باید که تایم بیشتری را به عنوان نویسنده در روز کار کنید تا هم مهارت های لازم را کسب کنید و هم اینکه به در آمد خوبی برسید.

سومین مورد این است که بیشتر نویسنده ها به عنوان فیریلنسر کار می کنند، سعی کنید یک برنامه مشخص را برای خود ترتیب دهید ،تصور کنید که شغل ثابتی دارید و باید که حتما در زمان مشخص تعداد محتوای مخشص را تحویل دهید با این کار خود را وادار می کنید که حتما به تعداد برنامه ریزی شده محتوا بنویسید.

مورد اخری که در این رابطه خوب است به آن اشاره کنیم این است که کار را جدی بگیرید و فقط به دنبال کسب در آمد نباشید ، از نویسندگی لذت ببرسید و با هر محتوایی که می نویسید نکته جدید یاد بگیرید و به تجربه های خود اضافه کنید تا در این مسیر موفق تر باشید.

 

نویسنده ی آنلاین موفق

چطوری میتونم نویسنده ی آنلاین موفقی بشم؟

برای اینکه تبدیل به نویسنده ای بشید که کارفرما های زیادی به دنبال کار کردن با شما باشند یا به عبارتی محتوا های نوشته شده توسط شما با ارزش باشند و واسش پول خوبی نیز به شما بدهد باید که نکات زیادی را رعایت کنید ، برخی از مهم ترین آنها عبارت است از :

 • کپی ممنوع : اگر که قصد دارید که از همین اول کار کپی کردن را تمرین کنید بهتر است سراغ این کار نیایید زیرا کپی کردن از محتوای دیگر نویسنده ها بدترین کاری است که یک نویسنده می تواند انجام دهد.

 

 • مطالعه زیاد داشته باشید : حتی اگر که مشغول نوشتن نیستید محتوای دیگر نویسنده ها را یک بار هم شده بخوانید تا ذهن شما ایده پردازی کند و همچنین سعی کنید مطالعه خارجی همانند خواندن کتاب نیز داشته باشید تا با کلمات بیشتری آشنا شوید.

 

 • به علایم نگارشی توجه کنید : اگر فقط قرار بر نوشتن متن باشد هر کسی می تواند این کار را انجام دهد ، در این بین مهم این است که محتوا هم از نظر محتوایی و هم از نظر نگارشی قابل فهم و با کیفیت باشد.

 

 • خلاق باشید : از اهمیت خلاقیت در تولید محتوا نگم براتون که چقدر در پیشرفت کار شما تاثیر گذار هست:) خلاقیت از دیگر فاکتور های مهمی است که باید به آن توجه کنید ، شاید مواقعی پیش بیاید که شما برای یک عنوان بارها باید محتوا های مختلف بنوسید ، در این شرایط خلاقیت است که نویسنده های حرفه ای را از بی تجربه متمایز می کند زیرا فرد با تجربه تر و خلاق تر بهتر می داند چگونه با کلمات بازی کند تا کار جدید و بدون تکرار را تحویل دهد.

 

 • خود را جای خواننده بگذارید : بعد از تمام شدن مطلب یک بار از روی آن بخوانید و خود را جای یک خواننده معمولی با سواد پایین بگذارید و سعی کنید بخش هایی که قابل فهم نیستند را ویرایش کنید.

اما باز هم در این مقاله تمام جنبه هایی که میتواند شما را به یک نویسنده ی موفق تبدیل کند آورده ام!

مقالات مرتبط

دیدگاه

0 نظر تاکنون ارسال شده است
×

گفت و گو با پشتیبانی

×