آينده ی شغلی تولید محتوا | تهش چی میشه؟

آينده ی شغلی تولید محتوا | تهش چی میشه؟

farinush ch

افرادی زیادی که قصد  دارند وارد دنیای نویسندگی شوند ، نگران آینده ی شغلی تولید محتوا هستند ، این نگرانی عادی است و ممکن است که برای هر کسی پیش بیاید.

ما در اینجا هستیم تا با شما در رابطه با شغل نویسندگی آنلاین صحبت کنیم تا شاید کمی از نگرانی های شما کاسته شود.

به طور کلی محتوا نویسی آنلاین امروزه به یکی از شغل های محبوب تبدیل شده است به گونه ای که از هر گروه سنی افراد جذب این شغل می شوند و برخی نیز به درآمد های بالا می رسند.

به دلیل پیشرفت روز افزون اینترنت و تکنولوژی در بخش به بخش زندگی ما اهمیت فضای مجازی برای بازاریابی و افزایش کسب در آمد چندین برابر شده است و دیگر کمتر کسب و کار اینترنتی وجود دارد که بدون استفاده از وب سایت و صفحات مجازی بتواند اعتماد مشتری را جلب کند و در آمد کسب کند.

اما ساخت فقط یک وب سایت و یا پیج در برنامه های مجازی کافی نیست و باید که روی آن کار شوند تا بیشتر به چشم مخاطب بیاید !

تولید محتوا از مهم ترین و ضروری ترین اقدامات لازم برای محقق شدن این امر است ، به همین دلیل  امروزه سفارش تولید محتوا بیشتر از هر زمانی در شرکت های تولید محتوا به ثبت می رسد که همه آنها نیاز به یک متخصص در این زمینه دارند.

با همین توضیحات شاید کمی نگرانی شما  کاسته شده باشد.

در ادامه نیز با ما همراه باشید تا بیشتر در رابطه با این موضوع بحث کنیم.

 

آينده ی شغلی تولید محتوا

کسب و کار فعلی بازار تولید محتوای آنلاین چگونه است؟

بازار تولید محتوا در سال اخیر به نسبت افزایش چندین برابری داشته است ، و پیش بینی می شود که در سال های آینده نیز سیر صعودی داشته باشد .

دیگر نمی تواند دنیا را بدون اینترنت و فضای مجازی تصور کرد و اینترنت در تک به تک بخش های زندگی ما نفوذ کرده و جدایی ناپذیر شده است .

با اینکه این امر معیاب و ضرر های زیادی را به همراه داشته است اما در عوض مزیت هایی نیز داشته است ، ایجاد شغل های اینترتی یکی از مهم ترین آنها است .

تولید محتوا در راس شغل های آنلاین قرار دارد که بیشتری متقاضی را دارد ، به همین دلیل برخی نگران اینکه این شغل اشباع شده است باشند .

با اینکه تعداد زیادی نویسنده آنلاین در حال کار هستند اما بازار کار این موقعیت شغلی اشباع نشده است ! شاید بپرسید چرا ؟

  1. اول ازهمه بخش عمده از نوسندگان فقط نام نویسنده را یدک می کشند و اصلا حرفه ای کار نمی کنند  شرکت های تولید محتوای زیادی به دنبال این هستند که نویسنده ای حرفه ای که محتوای با کیفیت تولید کند را استخدام کنند .

پس از اعداد نترسید !

  1. دوم این نکته وجود دارد که هزاران کسب و کار اینترنتی و همچنین خدماتی برای بخش سئو سایت خود نیاز به نویسنده دارند . پس حساب کنید که آیا یک محتوا در روز به شما می رسد یا خیر ؟
  2. پلتفرم های مختلفی همانند آی سئو امروزه فعال هستند و محتوا در اختیار نویسندگان قرار می دهند ، یعنی حتی اگر شما با کارفرکا نیز نتوانستید به صورت مستقیم همکاری کنید می توانید از این سایت های استفاده کنید که بعضا برای شروع کار بهتر هم هستند .

پس با این اوصاف دیگر نویسندگی را کاری اشباع شده ندانید البته اگر واقعا نویسنده باشید ! اگر می خواهید وارد این کار شوید فکر های اضافی را کنار گذاشته و فقط روی اموزش و مهارت خود تمرکز کنید.

 

آينده ی شغلی تولید محتوا

چه نوع محتوایی در آینده محبوب تر میشود؟

اشاره کردیم که نیاز به محتوا در آینده چندین برابر نیز خواهد شد ، چرا که دنیای امروزی به سرعت  در حال حرکت به سمت دیجیتالی شدن می باشد .

به طور کلی محتوا دارای چندین نوع محتلف می باشند به عنوان مثال محتوا های متنی ، محتوا های تصویری ، ویدیویی ، گیف ها ، اینفوگرافی و … ، برای تولید هر کدام از این محتوا ها نیاز به متخصص در آن زمینه می باشد  .

برای تولید محتوای متنی به نویسنده متخصص برای تولید محتوای ویدیویی نیاز به ادیتور و فیلم بردار حرفه ای و … .

محتوا های متنی قدیمی ترین نمونه می باشد که از چنیدین سال پیش مورد توجه قرار گرفته است و اکنون نیز اهمیت خود را حفظ کرده است .

در آينده نیز وجود محتوا های متنی ضروری خواهد بود و فقط شاید طریقه استفاده آن متفاوت خواهد بود .

به عنوان مثال ممکن است که یک محتوای متنی را به قالب محتوای صوتی دربیاورند ، یعنی نویسنده متنی را بنویسند و سپس توسط گوینده خوانده شود !

و یا ممکن است که از متن هایی که نویسنده تولید کرده است در ویدیو ها مورد استفاده قرار گیرد و یا همراه عکس  و … .

البته منظور از آینده مثلا 10 سال بعد است !

پس در این تصور نباشید که اگر نویسنده شوید دیگر بازار کار میخوابد و شما نمی توانید در آمد کسب کنید ، خیر اینگونه نیست و فقط ممکن است که نوع نویسندگی شما تغییر کند که اگر شما آموزش های لازم را ببنید خیلی سریع می توانید که با روش های جدید اخت بگیرید و در نوشتن آنها نیز حرفه ای شوید .

به این نکته نیز توجه کنید که هر ساله حتی هر هفته ممکن است که الگوریتم های گوگل برای رتبه دهی سایت ها تغییر کنید و به همین دلیل تکنیک های سئو نیز تغییر می کند ، البته نباید نگران باشید زیرا شما اگر به درستی بیس و اصل کار را یاد گرفته باشید می توایند در زمان خیلی کم روش های جدید را نیز آموزش بینید .

به عنوان مثال نویسنده وبلاگی را در نظر بگیرید که محتوا های طولانی می نویسد ، اما چندیدن سال بعد کارفرما از آن می خواهد که متن های کوتاه کپشنی بنویسند و یا برای یک ویدیو محتوا بنویسد ، کافی است که کمی تمرکز کند و با کمی آزمون و خطا محتوای جدید خود را تولید کند.

 

آينده ی شغلی تولید محتوا

چطوری از الان برای آينده محتوا نویسی برنامه ریزی کنیم؟

محتوا نویسی آنلاین چند سالی است به طور جدی مورد توجه قرار گرفته است می توان گفت از وقتی که سیستم های موتور جست و جوگیر پیشرفت کرده اند و اهمیت زیادی در زندگی افراد پیدا کرده اند ، تولید محتوا نیز ازشمند شده است .

هرچقدر که تولید محتوا روی وب سایتی قوی تر پیاده شود ، رتبه آن سایت بالا تر خواهد رفت و در نتیجه بیشتر مورد توجه مخاطبین قرار میگیرد ، مورد توجه بیشتر قرار گرفتن یعنی همان در آمد بیشتر کسب کردن .

یک سایت چه میخواهد فروشگاهی باشد و چه میخواهد از نوع خدماتی و اطلاعاتی باشد باید که سئو شود و سئو بدون محتوا بدون معنا است .

با این اوصاف وجود یک نویسنده که بتواند مطالب درست را به صورت مخاطب پسند بنویسند برای هر سایت ضروری می باشد ، اما امروزه با اینکه شاید هزاران نویسنده در این عرصه فعالیت می کنند اما با این حال تعداد کمی از آنها حرفه ای هستند و می توانند که محتوای با کیفیت و درجه یک را بنویسند .

اگر که شما هم می خواهید وارد دنیای نویسندگی شوید از همین حالا بهتر است که برنامه ریزی های لازم را انجام دهید ، شاید از خود بپرسید برای تبدیل شدن به یک نویسنده خوب چگونه باید آینده بین باشیم و برنامه ریزی کنیم ، در این بخش به صورت موردی برخی از نکاتی که در این راستا به کمک شما می آید را بیان خواهیم کرد :

  • آموزش بینید : اگر به فکر آینده هستید و می خواهید که با یک برنامه ریزی درست به نویسنده ای حرفه تبدیل شوید ، آموزش دیدن را در برنامه خود بگنجانید .
  • اگر مشغول کار هستید حتما تقویم محتوایی داشته باشید : افرادی که کار نویسندگی را آغاز کردید ، نوشتن تقویم محتوایی را فراموش نکنید ، زیرا این کار به برنامه نویسندگی شما انسجام میدهد .
  • تفکرات منفی را از خود دور کنید : فکر کردن به بعد های منفی یک کار فقط باعث میشود که شما پیشرفت نکنید ، پس اگر که این کار را انتخاب کردید ، تمام تمرکز خود را روی کار بگذارید و برنامه ریزی های لازم را برای آینده انجام دهید .
  • مطالعه کنید : اگر میخواهید که در آینده به نویسنده خوبی تبدیل شوید ، مطالعه کردن را فراموش نکنید × شما با مطالعه کتاب ، مجله ، مقاله های دیگر نویسندگان و … با کلمات بیشتری آشنا می شوید و جمله بندی شما نیز بهتر می شود .
  • از برنامه هایی که به شما برای برنامه ریزی کمک میکنند استفاده کنید : برنامه و پلتفرم های مختلفی امروزه برای انجام برنامه ریزی های لازم طراحی شده است که می توانید از آنها بهره ببرید و برای کارهایی که برای شغل خود باید انجام دهید ، برنامه ریزی کنید.

توی دوره ای که براتون تهیه کردم همه ی مراحل رو قدم به قدم آموزش دادم که بتونید هم با خودم همکاری کنید هم با شرکت های مختلف دیگه ای..
یعنی خیالتون از کار راحت باشه، کار بعد از دیدن دوره تضمینیه 🙂 دیگه چی از این بهتر..

دوره رو میتونید از این لینک خریداری کنید و بلافاصله بعدش شروع کنید به آموزش دیدن..
آموزش ها هم کلا دو روز طول میکشه.. یعنی شما ۳ روز دیگه مشغول به کار هستید:)

 

درآمد محتوا نویسی در آینده

شغل نویسندگی را می توان که یک شغل مناسب برای کسب درآمد در خانه برای خانم ها و آقایان دانست ، بیشتر شرکت های تولید محتوا در صورتی که شما نویسنده خوبی باشید اجازه دور کاری به شما را میدهند ، یعنی شما می توانید از راه دور و با استفاده از امکاناتی که در فضای مجازی وجود دارد کار خود را انجام دهید .

اینکه درآمد از تولید محتوا چقدر است بسته به فاکتور های مختلفی تغییر می کند ، می توان گفت مهم ترین عواملی که  حقوق محتوا نویسی آنلاین را تعیین می کند عبارت هستند از :

۱ ) هر چه با کیفیت تر قیمت بیشتر : اهمیت وجود یک محتوای متنی خوب و جذاب برای مخاطب در وب سایت ها به حدی زیادی است که بیشتر کارفرما ها حاضرند پول زیادی را به نسبت برای یک محتوای با کیفیت بدهند ، پس اگر پول بیشتر میخواهید روی مهارت خود کار کنید تا بهتر بنویسید .

۲ ) هر چه تخصصی تر گران تر :  محتوا هایی که عنوان های تخصصی دارند نیز قیمت بیشتری دارند ، پس اگر توانایی لازم را دارید و همچنین میخواهید درآمد خود را نیز افزایش دهید می توانید که وارد بخش محتوا های تخصصی شوید .

۳ ) تعداد کلمه : برخی از کارفرما ها و شرکت های تولید محتوا به صورت کلمه ای قیمت یک محتوا را حساب می کنند ، اگر میخواهید با این معیار کار کنید ، بهتر است دست خود را تند کنید تا درآمد بیشتری داشته باشید .

۴ ) تعرفه منسوب برای محتوا های متنی :  معمولا به صورت ثابت قیمتی را برای محتوا ها با شرایط مختلف تعیین می کنند ، و سپس به نسبت همان تعرفه ، اگر مقاله تخصصی تر باشد و یا کلمه بیشتری بخواهد ، به قیمت کاسته یا افزوده میشود .

۵ ) میزان زمانی که کار میکنید : فرض کنید دو فرد با شرایط و مهارت یکسان داریم ، یکی از آنها روزی 4 ساعت وقت می گذارد و دیگری 8 ساعت ، به نظر شما درآمد کدام بیشتر خواهد بود ؟ بدیهی است که نویسنده دوم ، پس با توجه به میزان زمانی که روی کار میگذارید درآمد شما متغیر است .

به طور کلی بیشتر نویسندگان به صورت فریلنسری کار می کنند یعنی به صورت ثابت در شرکتی مشغول نیستند و به صورت پروژه ای کار می کنند ، و بسته به میزان کاری که می کنند ، درآمد کسب می کنند  .

پس اگر میخواهید در این کار نتیجه بگیرید باید برنامه ریزی های لازم را انجام دهید و سپس به صورت منسجم کار کنید ، در این تصور نباشید چون به صورت ثابت استخدام نیستید نمیتوانید درآمد خوبی کسب کنید ، بعضا دیده شده حتی برخی فریلنسر ها با برنامه ریزی های درست توانسته اند که به درآمد های بالا برسند .

اینکه در تمام روز می توانید کار کنید ، فقط زمان تحویل مهم است ، با شرکت های مختلف میتوان کار کرد و … از مهم ترین مزیت های فریلنسری است ، اما با این حال اگر نمی توانید اینگونه کار کنید شرکت هایی هستند که به صورت ثابت و حقوق دار نویسنده استخدام می کنند .

مقالات مرتبط

دیدگاه

0 نظر تاکنون ارسال شده است
×

گفت و گو با پشتیبانی

×