ایده‌ های خفن برای تولید محتوا

ایده‌ های خفن برای تولید محتوا

farinush ch

ایده تولید محتوا موضوعی است بدون شک کسب و کار های زیادی با آن دست و پنجه نرم میکنند مخصوصا کار هایی که در دنیای وب مطلب کمتری برایشان است

در مبحث گذشته درباره ی اهمیت محتوا صحبت شد که با اهمیت‌ ترین کاری که می‌ توان برای بالا بردن سطح وب‌ سایت خود انجام دهید بدون‌ شک تنها تولید محتوا است.

ممکن است این سوال در ذهن شما باشد راجع‌ به اینکه ما می‌ خواهیم به‌ طور مثال در یک موضوع خاص سایتی را طراحی کنیم و ممکن است یک محصول خاص داشته‌ باشیم و یا یک خدمات خاص را داشته‌ باشیم که در این مطلب قصد دارم تا به شما بگویم محتوای وب سایت تان چگونه باید تولید شود و یا اینکه موضوع محتوای شما باید راجع‌ به چه چیزی باشد که در نهایت منجر به بالا رفتن سئوی وب سایت تان گردد و میزان کاربران شما افزایش پیدا کند و همچنین به‌ لحاظ درآمدی به سطح بالایی برسید.

می‌ خواهیم بدانیم که راجع‌ به چه چیزی باید تولید محتوا انجام دهیم:

در قدم اول برای مثال فرض کنید که شما قصد دارید تا وب‌ سایتی داشته باشید در ارتباط با صنایع دستی شهر یزد و در این رابطه می‌ خواهید تولید محتوا انجام دهید، در وهله ی اول پرسشی که ممکن است ذهن مخاطبتان را درگیر کند این است که اساساً صنایع دستی شهر یزد شامل چه چیزهایی می‌ شود که درباره ی این موضوع می‌ توانید یک مقاله ی هزار و پانصد کلمه‌ ای بنویسید و ابتدا صنایع دستی شهر یزد را نام ببرید و سپس راجع‌ به آن توضیحات کاملی را برای استفاده ی مخاطبتان قرار دهید، مانند سفالگری که یکی از شاخه‌ های آن است و می‌ شود به‌ صورت جداگانه مقاله ای هزار تا هزار و پانصد کلمه‌ ای درباره‌ ی آن توضیح دهید و بنویسید.

باید خود را به جای افراد دیگر بگذارید و تصور کنید که شما کاربر هستید و داخل وب‌ سایت خودتان که دنبال موضوع خاصی می‌ گردید و قصد دارید تا به چه چیزهایی دسترسی پیدا کنید و چه هدفی از وب‌ سایت خود را دنبال می‌ کنید. در واقع این موضوعی که شما باید خود را به‌ جای مخاطب قرار دهید و به این فکر کنید که برای مردم چه گزینه‌ هایی در کسب‌ و کار شما مهم است و ارجحیت دارد و امکان دارد تا درباره ی آن تحقیق شود. امکان ندارد که برای هیچ کسب‌ و کاری محتوایی وجود نداشته باشد، شما اگر در حال حاضر برای وب‌ سایت خود کار می‌ کنید و یا هر پروژه‌ ای که بگیرید قطع به‌ یقین برای آن محتوایی است که می‌ توانید تولید کنید و در رابطه با آن بنویسید که در ادامه بیشتر به بیان ایده‌ هایی که می‌ توان از آن‌ها استفاده کنید خواهم پرداخت.

مورد دیگر سر تیتر های مقالات مرتبط هستند که هر کدام می‌ توانند یک راهی باشند جهت ایجاد یک محتوای جالب و مهم که در ادامه ی مبحث برایتان خواهم گفت که چگونه می‌ توان یک محتوای جالب و جذاب تولید نمود.

به‌ طور روزانه در وبلاگ های مختلف که در سراسر جهان وجود دارند میلیون‌ ها محتوا منتشر می‌ گردد، پس محتوا های تولید شده ی شما باید به میزان کافی پر اهمیت و جذاب باشند که مقالات مرتبط در این زمینه بسیار به شما کمک‌ کننده خواهند بود.

در ابتدای مطلب راجع‌ به سفالگری گفته شد که به‌ طور مثال اگر درباره آن سرچ کنید و راجع‌ به آن مطالب مهمی را بخوانید امکان یافتن موضوعات جدید تر برای مقالات جدید تر وجود دارد و می‌ توانید مطلب بنویسید.

اینکه خود سفالگری این روز ها تا چه اندازه وارد بحث صنعتی شدن شده‌ است و یا اینکه در کدام از بخش‌ ها قابلیت انجام دادن را دارد، چندین موضوع وجود خواهد داشت.

اینکه می‌توانید از آنها الگو برداری کنید و در ارتباط با آن بنویسید.

مورد دیگر بررسی وب‌ سایت رقبا است که هم‌ اکنون در میان انواع کسب‌ و کار های مختلف یک سری رقیب وجود خواهد داشت که بهترین کار این است که وارد وب‌ سایت رقبای خود شوید و مشاهده کنید که آنها بر چه موضوعاتی تمرکز کرده‌ اند، چرا که تجربه ی آنها از شما بیشتر است و بدون‌ شک دریافته‌ اند که چگونه باید تولید محتوا را انجام داد و مسیر کاری باید به چه سمت‌ و سویی هدایت شود.

شما هم می‌ توانید پس‌ از ورود به وب‌ سایت رقبای خود پاسخ سوالاتی که به تولید محتوا ارتباط دارد را به دست آورید و از آنها ایده بگیرید، البته فراموش نکنید که مقصود از این حرف صد در صد کپی کردن نیست، بلکه صرفاً وارد وب سایت شان گردید و یا نقشه ی راهی را داشته باشید.
شما در زمینه ی هر کسب‌ و کاری که فعالیت داشته باشید و افراد به‌ صورت حضوری به شما مراجعه نمایند و یک سری از سوالات را مطرح نمایند تمامی اینها می‌ شود مهم‌ ترین پرسش‌ هایی که افراد راجع به آنها سرچ می‌ کنند، چون‌ که تمامی افراد پیش‌ از مراجعه ی حضوری درباره ی سوالاتی که دارند در اینترنت تحقیق کرده اند، مثلاً تصور کنید داخل یک موبایل فروشی کار می‌ کنید و به‌ تازگی یک مدل گوشی جدید وارد بازار شده‌ است، سوالاتی که افراد به‌ صورت حضوری به شما مراجعه می‌ کنند و می‌ پرسند در واقع همان‌ ها می‌ شود ایده‌ هایی جهت تولید محتوا در وب سایتتان.

مورد بعدی ارتباط به مرز های دیگر است، یعنی شما در حال انجام تولید محتوا برای یک موضوع واحد هستید و در رابطه با موضوعاتی که به کسب‌ و کاری که به تولید محتوای شما ربط پیدا می‌ کند تولید محتوا را انجام می‌ دهید که این‌ مورد برای وب‌ سایت هایی که انجام تولید محتوا بسیار با سختی برایشان همراه است گزینه ی مناسبی است که بتوانید این کار را انجام دهید، مانند اینکه یک وب‌ سایتی متعلق به اتصالات لوله‌ کشی است و شما درباره ی متریال و لوازمی که برای نصب نیاز است تولید محتوای جداگانه ای انجام دهید، اگر بخواهم نمونه ی دیگری مثال بزنم مثلاً درباره ی نوشابه می‌ خواهید تولید محتوا کنید که در برخی از مواقع افراد به‌ جای نوشیدن نوشابه از آبمیوه‌ ها هم استفاده می‌ کنند که می‌ توان راجع‌ به آبمیوه هم تولید محتوا انجام داد که بسیار کمک‌ کننده به وب‌ سایت شما خواهد بود.

البته اگر ایده تولید محتوا ندارید می توانید سفارش تولید محتوای سایت خود را به نویسنده های متخصص بسپارید چون یکی از وظایف نویسنده ها پیدا کردن ایده تولید محتوا برای وبسایت شما است.

ارزیابی و بررسی شبکه‌ های اجتماعی مختلف هم به نوبه ی خود می‌ تواند در یافتن موضوع برای تولید محتوا به شما کمک کند به‌ طور مثال با بازدید از پیج رقبا و مشاهده‌ ی پست‌ ها و کامنت‌ های افراد می‌ توانید اطلاعات مهمی را کسب کنید که ایده‌ ای باشد برای تولید محتوا.

از کامنت‌ ها غافل نشوید، زیرا سوالات کاربران در زیر هر پست مربوط به آن کسب‌ و کار یک ایده ی تولید محتوا در وب سایت تان خواهد بود.

مقالات مرتبط

دیدگاه

1 نظر تاکنون ارسال شده است
×

گفت و گو با پشتیبانی

×